Raimonda KUBILIŪTĖ   |   2010-02-15

Žinoma manekenė – tarsi emigrantė

  
Žinoma manekenė – tarsi emigrantė

Modelis, prestižinių grožio ir mados konkursų nugalėtoja Rima Triškutė jau kurį laiką sėkmės vaisius skina Italijos mados sostinėje Milane. Bet prie emigrantės statuso ji niekaip nepripranta. „Labiausiai mane traukia Lietuva ir kelionės pas brolį, tėtį ir draugus“, – tikina gražuolė.

Modelio karjera Rimai prasidėjo dar nesulaukus pilnametystės. Pasipylė pasiūlymai ir kelionės po pasaulį: Paryžius, Londonas, Honkongas, Tailandas... Pirmasis didelis laimėjimas jai įteiktas „Mis Fashion TV“ jachtoje, plaukiančioje aplink visą pasaulį. Tąsyk į konkursą merginą išsiuntė „SuperModels“ agentūros vadovai Jurgita ir Ugnius Kiguoliai, kad ji bent kiek užsimirštų po paslaptingo mamos nužudymo...
Dėl modelio darbo metė studijas
 
Apie skaudžiausią savo gyvenimo etapą – mamos mirtį – mergina nelinkusi kalbėti. Ji iki šiol deda visas pastangas, kad nusikaltimą įvykdę žmonės neliktų nenubausti. Karčiomis skausmo ašaromis mergina aplaistė konkurse „Mis Fashion TV“ laimėtą deimantą ir pradėjo naują savo gyvenimo etapą.
 
Aštuoniolikos sulaukusi Rima įstojo į Vilniaus universitetą studijuoti politikos mokslų, tačiau sėkminga modelio karjera jos planus apvertė aukštyn kojomis – vienos Milano modelių agentūros vadovas pakvietė dirbti Italijoje. Rima susikrovė lagaminus ir išvyko į daugelio svajonių šalį. Tik, deja, modelio karjeros nepavyko suderinti su studijomis, ir jau po pusmečio teko jų atsisakyti.
 
Nelengva pradžia
 
Nuvykusi į Milaną lietuvė buvo apgyvendinta modelių apartamentuose. Dviejų kambarių bute teko gyventi net šešioms merginoms. Rima pasakoja, kad miegojo dviaukštėse lovose, o vienos vonios merginoms buvo per maža.
 
„Ryte visoms tekdavo eiti į peržiūras, tad laukdavome eilutėje prie vonios kambario“, – prisimena mergina. Kantrybė Rimai trūko, kai ėmė dingti ne tik maistas, bet ir asmeniniai daiktai. „Kai bandžiau guostis agentūros vadovams, jie nekreipė į tai dėmesio, todėl ėmėme konfliktuoti. Galiausiai teko pakeisti agentūrą“, – karčią patirtį prisimena Rima.
Pradėjusi dirbti kitoje agentūroje mergina su drauge išsinuomojo butą ir tapo nuo nieko nepriklausoma. „Modelių apartamentai Milane vienam žmogui kainuoja nuo 650 iki 900 eurų per mėnesį. O dviejų kambarių butas mums dviese atsiėjo pigiau. Be to, nereikėjo varžytis dėl vonios ir būti priklausomoms nuo agentūros“, – apie savarankiškumo pamokas pasakoja Rima. Milane ji dirba jau ketvirtus metus.
 
Konkursų jau gana!
 
Iš pradžių artimieji nebuvo linkę palaikyti jaunos merginos noro dalyvauti konkursuose ir visą dėmesį skirti modelio karjerai, tačiau jau po pirmųjų laimėjimų nuomonė pasikeitė. „Pamatę nuotraukas, prizus ir išgirdę įspūdžius jie pritarė, kad verta išnaudoti visas galimybes, o mokytis niekada nevėlu“.
 
Bet dabar Rima sako, kad dalyvauti konkursuose jai nusibodo. Iki devyniolikos metų mergina laimėjo ne vieną prestižinį apdovanojimą ir buvo įvertinta pasauliniu mastu. „Iki šiol sulaukiu pasiūlymų dalyvauti įvairiuose konkursuose, bet jau užtenka. Nėra lengva atstovauti Lietuvai – pati turiu rūpintis drabužiais, lauktuvėmis, kiekvieną kartą sugalvoti originalų prisistatymą ir šalies pristatymą. O kur dar psichologinė įtampa: konkurencija, suknelių gadinimas ir kulniukų laužymas. Laimėtos karūnos ir juostos spintoje tik renka dulkes“, – šypteli mergina, teigianti, kad nesusirgo šlovės ir konkursų liga.
 
Nenori išleisti į Lietuvą
Šiuo metu Rima priklauso agentūrai „Joy“, su kuria turi neterminuotą sutartį, tačiau atostogų į Lietuvą ištrūkti bet kada nepavyksta. „Kaip ir visose srityse, modelių rinkoje stipriai jaučiama krizė. Nuo 2009 metų net trigubai krito kainos, klientai nenori daug mokėti. Konkurencija didėja, nes užauga vis naujų merginų, todėl išsilaikyti nėra lengva. Agentūra išleisti nenori, nes paskui vėl gali tekti eiti į kastingus ir iš naujo užsitarnauti ištikimus ir ilgalaikius klientus. Kartais paurzgiu, kad noriu į Lietuvą, kad galėčiau viską mesti ir grįžti, bet ar paskui manęs kas nors Milane lauks?“ – svarsto Rima, nuolat širdyje gyvenanti Lietuvos ritmu.
 
Parama šeimai
 
Vienu didžiausių modelio darbo pliusų mergina įvardija galimybę pažinti naujas kultūras ir pamatyti pasaulį. Tačiau labiausiai Rima džiaugiasi dėl to, kad ne ji prašo tėvų paramos, o reikalui esant padeda savo šeimai. „Jau seniai nebereikia prašyti pinigų drabužiams, kosmetikai, pramogoms. Man kur kas mieliau pačiai duoti nei imti“, – šypteli ji. Rima itin vertina žmones, sutiktus kelionių ir darbo metu, išmoktas anglų ir italų kalbas.
 
Mergina neatsispiria italų gaminamai lazanijai ir įvairiems desertams. Ją žavi Milano naktinis gyvenimas, tačiau tikina jau atsikandusi mados sostinės. „Neįsivaizduoju savo gyvenimo šioje šalyje. Porą mėnesių išbūnu ramiai, o paskui jau pasiilgstu lietuviško maisto: man reikia cepelinų, grietinės, juodos duonos“, – sako Rima Triškutė.
 
Vienatvės jausmas
Nors iš šalies merginos gyvenimas atrodo saldus ir tviskantis prabanga, tačiau Rima neslepia, kad užsienyje jaučiasi vieniša. „Šalia visada yra žmonių – klientai, agentūros vadovai, merginos, kurios darbe yra ne draugės, o konkurentės, bet artimų žmonių trūksta. Pasiilgstu bendravimo lietuvių kalba. Jei pati negaliu nors trumpam ištrūkti į gimtinę, galvoju, ką atsiskraidinti pas save į Milaną. Neseniai buvo atvykęs brolis Kęstutis: parodžiau Milano naktinį gyvenimą, puikiai praleidome laiką“, – pasakoja Rima. Mergina priduria, kad Prancūzijoje studijuoja keletas draugių, kurios retsykiais savaitgaliais atvyksta Rimos aplankyti į Milaną, arba ji susideda mantą ir išlekia prasiblaškyti.
 
Kai sunku, mergina stengiasi neskambinti į Lietuvą ir nesiguosti – artimieji, pasak merginos, turi savų rūpesčių ir reikalų. Milane, kaip pati sako, turi tik vieną artimą bičiulį italą, kuris jai tarsi brolis. „Yra dar viena draugė iš tos pačios agentūros, o visi kiti – tik praeiviai, pažįstami“.
 
Be antros pusės
 
Nors dėmesio Milane Rimai netrūksta, o kartais jis net pabosta, iki šiol mylimojo mergina neturi. „Italai manęs netraukia. Jie tokie „mamyčiukai“, išlepinti ir įkyrūs. Skiriasi mentalitetas, požiūris į daugelį dalykų. Be to, aš nuolat keliauju, todėl būtų sunku laikyti antrąją pusę tarsi šuniuką ant pavadėlio.“
 
Grįžusi į Lietuvą atostogų Rima toli gražu nenuobodžiauja. Aplanko gimines, draugus, stengiasi kuo daugiau laiko praleisti su tėčiu ir broliu. Išmaišo Vilniaus naktinius klubus, eina į kino salę, sportuoja. Su draugėmis lekia į Druskininkus pasilepinti vandens procedūromis ir masažais. Be to, populiariai merginai ramybės neduoda Lietuvos žiniasklaida. Vos grįžusi ji skuba į interviu įvairiems žurnalams ir televizijos laidoms, sulaukia kvietimų fotografuotis. Tačiau vienas svarbiausių dalykų, parvažiavus į Lietuvą – būtinai nuvykti į Klaipėdą ir uždegti žvakę ant mamos kapo.
 
Dabar – į Japoniją
 
Nuolat „ant lagaminų“ gyvenanti Rima netrukus kels sparnus į Japoniją. Mergina sako vis pasvarstydavusi apie studijas Lietuvoje, gyvenimą šalia artimųjų, tačiau galimybė kurį laiką padirbėti tolimojoje Japonijoje vis dėlto ją suviliojo.
 
„Esu buvusi Kinijoje, o į Japoniją vyksiu pirmą kartą. Labai mėgstu sušį, moku kelis žodžius japoniškai, su šios šalies merginomis teko susidurti ne viename grožio konkurse, taigi, tikiuosi, kad man ten patiks“, – juokiasi Rima ir priduria, kad dar kurį laiką pasiblaškys po pasaulį, o paskui, jei tik viskas vyks pagal planą, Vilniuje norėtų studijuoti socialinius mokslus.
 
„O kur ketini įsikurti ilgėliau?“ – klausiu merginos, nujausdama atsakymą. „Save ir savo šeimą įsivaizduoju Lietuvoje. Ten gražu, priimtina kultūra, skaniausias maistas, šalia draugai ir artimieji. Tik vienas minusas – liūdni ir nepatenkinti veidai. Bet kad ir kur būčiau – Vilniuje man geriausia“, – gražių žodžių gimtinei negaili po pasaulį jau keletą metų keliaujanti lietuvė.
 
Rimos Triškutės pasiekimai:
 
 
Tarptautinio konkurso „Miss School Girl“ pirmos vietos laimėtoja.
Tarptautinio konkurso „Miss Fashion TV“ pirmos vietos laimėtoja.
Konkurso „Miss Bikini Lithuania“ pirmos vietos laimėtoja.
Konkurse „Miss bikini of the World“ Kinijoje laimėjo „Miss body beautiful“ titulą.
Konkurso „Miss bikini of the Universe Global“ pirmos vietos laimėtoja.
 
 
 
 
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai