Tiesa.com   |   2010-09-15

Vašingtono lietuviai nusiteikę padėti

  
Vašingtono lietuviai nusiteikę padėti
© LRS nuotr.
Vašingtone viešinti I.Degutienė susitiko ir su JAV Senatoriumi Džonu Makeinu (John McCain).

Vašingtone su darbo vizitu viešinti Seimo Pirmininkė Irena Degutienė antradienį susitiko su JAV sostinės lietuvių bendruomene.

Susitikime kalbėta apie lietuvių kultūros paveldo JAV išsaugojimą ir lituanistinį švietimui. Vašingtone gyvenantys lietuviai taip pat domėjosi Lietuvos aktualijomis, jų galimybėmis prisidėti prie mūsų šalies užsienio ir vidaus politikos tikslų įgyvendinimo.

Nemažai Vašingtone gyvenančių lietuvių dirba įvairiose svarbiose JAV valdžios institucijose, bendrauja su Kongreso nariais ir gali neformalioje aplinkoje pristatyti mūsų valstybę ir išsakyti Lietuvos poziciją. Todėl I. Degutiene pakvietė juos nebūti vien pasyviais Lietuvos gyvenimo stebėtojais ir pagal galimybes aktyviai veikti keliant mūsų šaliai svarbius klausimus įvairiuose susitikimuose.

„Mums labai svarbu užsitikrinti, kad JAV vykdoma santykių „perkrovimo“ politika stiprintų, o ne silpnintų, Lietuvos ir viso regiono saugumą. Šiandien gana dažnai ir Lietuvoje nuskambančias abejones dėl saugumo garantijų būtų galima išsklaidyti NATO vykdant atitinkamą gynybos planavimo, pratybų ir infrastruktūros plėtros politiką. Esame dėkingi JAV administracijai už palaikymą Aljanso nuostatai rengti Baltijos valstybių planus“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad NATO turėtų daugiau dėmesio skirti Aljanso infrastruktūros plėtrai valstybėse, kurios ribojasi su NATO nepriklausančioms šalims.

„Svarbu būtų kuo greičiau išgirsti ir NATO apsisprendimą Baltijos šalių oro policijos misiją paversti nuolatine. Toks sprendimas sustiprintų Baltijos šalių saugumą ir susilpnėtų abejones dėl Aljanso teikiamų saugumo garantijų“, – sakė I. Degutienė.

Parlamento vadovė pabrėžė užsienio diasporų svarbą JAV politikoje ir jų svarų žodį Lietuvos laisvės byloje bei formuojant JAV administracijos poziciją Baltijos valstybių atžvilgiu.

„Jums tikrai nereikia priminti, koks svarbus JAV gyvenančių lietuvių balsas buvo Lietuvos laisvės byloje, nuolat primenat JAV vadovams ir Kongreso nariams apie mūsų šalies okupaciją ir siekiant paramos Baltijos šalių žmonių kovai už nepriklausomybę. Jūsų balsas yra labai svarbus ir šiandien sprendžiant Lietuvai svarbius klausimus“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė paragino Vašingtono lietuvius būti tikrais savo šalies advokatais ir ambasadoriais keliant ir ginant Lietuvos interesus JAV sostinėje.

Susitikime taip pat buvo kalbėta ir apie šį rudenį planuojamus energetikos sektoriaus Lietuvoje pertvarkos darbus, energetikos projektus regione – elektros jungčių ir atominės elektrinės statybą, monopolio dujų srityje naikinimą, svarbiausias struktūrines reformas ir kitas šalies aktualijas, kurioms įgyvendinti gali būti svarbi ir Vašingtono lietuvių parama.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai