Tiesa.com   |   LR Kultūros ministerija   |   2013-01-08

Varšuvoje atidaryta lietuvių paroda

  
Varšuvoje atidaryta lietuvių paroda Cija Stankevičiūtė ir Rasa Stankevičienė

2013 m. sausio 5 d. švenčiant Trijų Karalių šventę Lietuvos kultūros centre prie LR Ambasados Varšuvoje atidaryta Lenkijoje gyvenančių lietuvių Cijos Stankevičiūtės ir Rasos Stankevičienės fotografijų paroda „Šviesos ir šešėliai“.


Parodos atidaryme dalyvavo Lenkijos lietuvių bendruomenių iš Varšuvos, Krokuvos, Plocko ir Punsko krašto atstovai, Lenkijoje reziduojantys užsienio šalių diplomatai, Varšuvos akademinės bendruomenės nariai, užsienio korespondentai.
Cija Stankevičiūtė – keturiolikmetė talentinga menininkė, gimusi ir augusi Elektrėnuose. Prieš dvejus metus kartu su tėvais, neseniai iš tarnybos Afganistane grįžusiu, o dabar Lenkijoje tarnaujančiu Lietuvos kariuomenės karininku, majoru Ramūnu Stankevičiumi, bei taip pat nuo mažens fotografuojančia bei piešiančia Rasa Stankevičiene ir dviem broliais atvažiavo į Bydgoščę.
 
Cija Stankevičiūtė savo darbais jau garsina Lietuvos vardą Lenkijoje. Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį vienas žymiausių Lenkijoje Bydgoščės alternatyvaus meno klubas „Mozg“ suorganizavo Cijos Stankevičiūtės darbų parodą „Morkos“. Cija ne tik fotografuoja, ji taip pat piešia, projektuoja drabužius, šoka, rašo, groja fortepijonu ir gitara.
 
Cijos Stankevičiūtės fotografijos – tai žaismingas multimedijų pasaulis. Cija fotografuoja miestus, peizažus, šviesas ir šešėlius. Visos Cijos fotografijos – tai lyg greito XXI am. pradžios ir vis su juo nespėjančio žmogaus dienoraščiai.
 
Rasos Stankevičienės nuotraukose dominuoja ramūs peizažai ir svarbiausios Stankevičių šeimai, dabar gyvenančiai Lenkijoje, vertybės – šeima ir meilė Lietuvai.
Trijų Karalių šventės proga LR Ambasadoje taip pat buvo suorganizuotas Punsko kultūros namų liaudies dainų ir šokių ansamblių koncertas.
 
Cijos Stankevičiūtės ir Rasos Stankevičienės fotografijų paroda Lietuvos kultūros centre prie LR Ambasados Varšuvoje veiks iki sausio mėnesio pabaigos.
  

Žymos: Menas, Lenkija, Varšuva, Pasaulio Lietuviai

Komentarai

Naujausi straipsniai