LR ambasada Londone   |   2013-03-13

Tarp Londono Karališkojo menų koledžo parodos kuratorių - dvi lietuvės

  
Tarp Londono Karališkojo menų koledžo parodos kuratorių - dvi lietuvės Iš kairės Justė Kostikovaitė ir Augustina Matusevičiūtė

Šiais metais Londono Karališkojo Menų Koledžo šiuolaikinio meno kuravimo kurso paroda švenčia savo 20-metį. Kovo 7-ą dieną baigiamojo kurso studentai pristatė parodą No one lives here, į kurios atidarymą sugužėjo virš tūkstančio lankytojų.

Šis kuravimo kursas yra išskirtinis tuo, kad šįmet jį baigia net dvi lietuvės Justė Kostikovaitė ir Augustina Matusevičiūtė. Baigiamasis šių metų projektas No one lives here kvestionuoja skaitmeninių vaizdų judėjimą, prasiskverbiantį į visas šiuolaikinio gyvenimo sferas. Parodoje taip pat pristatomas Pionen White Mountain duomenų centras Stokholme, dar žinomas kaip WikiLeaks serverių vieta. Parodoje rodoma archyvinė medžiaga, architektūros planai ir vaizdai sugretina Pionen duomenų centro plėtros procesus su skaitmeninių duomenų srauto augimu.
 
Parodoje eksponuojami menininkų Neil Beloufa, Mosireen Collective, David Raymond Conroy, Aleksandra Domanovic, S Mark Gubb, Raphael Hefti, Jill Magid, Shana Moulton, Hito Steyerl ir Jack Strange darbai. Paroda veiks iki kovo 24 dienos. Su Karališkuoju Menų Koledžu savo karjerą sieja ir daugiau lietuvių: jame studijavo architektė Justina Klybaitė, menininkas ir dizaineris Julijonas Urbonas, grafikos dizaineris Povilas Utovka, menininkė Indrė Šerpytytė, šiais metais jį baigia ir menininkė Lina Lapelytė.
 
  

Žymos: Menas, Pasaulio Lietuviai

Komentarai

Naujausi straipsniai