Tiesa.com inf.   |   2012-03-12

Studentų susitikime Londone ieškota karjeros ir verslo galimybių Lietuvoje (papildyta nuotraukomis) 

  
Studentų susitikime Londone ieškota karjeros ir verslo galimybių Lietuvoje (papildyta nuotraukomis)
© URM
Studentai ir svečiai daugiau kaip dvi valandas narstė perspektyvas Lietuvoje.

Lietuvos ambasadoje Londone kovo 10 dieną įvyko šeštasis Jungtinėje Karalystėje studijuojančių lietuvių susitikimas, kurio metu surengta diskusija apie verslo ir karjeros perspektyvas tėvynėje „Lietuva – (ne)atrastų galimybių šalis“.

Renginio dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Oskaras Jusys. Jis pabrėžė jaunimo vaidmens kuriant Lietuvos įvaizdį svarbą ir pažymėjo, kad Jungtinėje Karalystėje besimokančių ir diskusijoje dalyvaujančiųjų patirtis bus naudinga net tik jiems patiems, bet ir visai Lietuvai.
Alphotography.net nuotr. 
 
„Vidutinio laikotarpio perspektyvoje Lietuva turi pranašumą prieš kitas regiono valstybes tuo, kad lyginant pagal gyventojų ir besimokančių Vakaruose studentų santykį, mes pirmaujame. Svarbiausia – nenutraukti ryšių su Lietuva ir nuolat juos puoselėti tam, kad įgytos žinios ir patirtis būtų pritaikomos mūsų šalyje”, - sakė ambasadorius.
 
Iš kairės: D.Mockus ir S.Kriaučionis. Alphotography.net nuotr. 
 
Pirmoje diskusijų dalyje, kurią vedė Londono Sičio lietuvių klubo prezidentas Daumantas Mockus, buvo analizuojama Lietuvos ekonominė, socialinė aplinka, verslo galimybės.
 
 Alphotography.net nuotr. 
 
Diskusijoje aktyviai dalyvavo VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovė Milda Dargužaitė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, investicinio banko „GILD Corporate Finance“ partneris Šarūnas Skyrius, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos prezidentas Kęstas Pikūnas, architektas Lukas Rekevičius, Oksfordo universiteto Ludwig vėžio tyrimų laboratorijos vadovas Skirmantas Kriaučionis.
 Alphotography.net nuotr. 
 
Antroje renginio dalyje dalintasi mintimis apie mokslo bei karjeros galimybes Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje. Ypač daug dėmesio skirta meno, finansų ir teisės sritims, doktorantūros studijoms.
 
Alphotography.net nuotr. 
 
Šis susitikimas yra tradicinis Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos (JKLJS) renginys, kasmet remiamas Lietuvos ambasados Londone. Šiuo metu JKLJS vienija daugiau kaip 2000 Jungtinėje Karalystėje besimokančių studentų ir turi savo skyrius 11-oje miestų.
 

Daugiau apie renginį ir diskusiją skaitykite šios savaitės laikraščio „Tiesa“ numeryje.

 

  

Žymos: Daumantas Mockus, Oskaras Jusys, JKLJS, Studentai

Komentarai

Naujausi straipsniai