Tiesa.com   |   2010-11-04

Priimtas Pilietybės įstatymas

  
Priimtas Pilietybės įstatymas
© D.Dokšaitė
Įstatymas priimtas 88 Seimo nariams balsavus už, 8 - prieš, 25 susilaikius.

Seimas šiandien priėmė naujos redakcijos Pilietybės įstatymą, išplečiantį dvigubos pilietybės ribas.

="text-align: left">Įstatymas priimtas 88 Seimo nariams balsavus už, 8 - prieš, 25 susilaikius.
 
Pilietybės įstatymo nauja redakcija Seime buvo svarstoma dvejus metus. 2009 metais pateiktas tuometinio prezidento Valdo Adamkaus sudarytos darbo grupės parengtas įstatymo variantas Seime pakeistas iš esmės.

Priėmęs naujos redakcijos Pilietybės įstatymą Seimas ketina iškart kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl jo konstitucingumo.

Pirminis įstatymo projektas buvo išplėstas ir leis dvigubą pilietybę ne tik iki Nepriklausomybės atkūrimo 1990-ųjų kovo 11-ąją išvykusiems, bet ir emigravusiems po šios datos - jei jie išvykę įgijo ES ar NATO valstybės pilietybę.

Įstatymo septintajame straipsnyje nustatyti atvejai, kai Lietuvos Respublikos pilietis gali būti kartu ir kitos valstybės pilietis: dvigubą pilietybę galėtų turėti ištremti ir išvykusieji iš Lietuvos iki 1990 metų kovo 11 dienos, jų palikuonys; lietuvių kilmės asmuo, išvykęs iš Lietuvos Respublikos po 1990 metų kovo 11 dienos ir įgijęs Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) valstybės narės pilietybę; asmenis, kurie Lietuvos ir kitos valstybės pilietybę įgijo gimdami ar sudarydami santuoką; Lietuvos Respublikos piliečių (piliečio) įvaikintas asmuo; Lietuvos Respublikos pilietis, įvaikintas kitos valstybės piliečių (piliečio) ir dėl to įgijęs kitos valstybės pilietybę.
 
Įstatymas turėtų įsigalioti 2011 metų kovo 31 dieną.

Visuomenėje atsirado nemažai prieštaraujančių tokiam plačiam dvigubos pilietybės taikymui.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai