Goda Ambrazas   |   2010-06-21

Plieninių žirgų raiteliai

  
Plieninių žirgų raiteliai
© \\\\\\\"Chimera Lithuania\\\\\\\" klubo nuotr.

Tikra meilė plieniniams žirgams nepaiso valstybių sienų. Londono lietuviai baikeriai Didžiosios Britanijos sostinėje įkūrė savo klubą „Chimeras Lithuania“, o vyrus odinėmis striukėmis gali sutikti kone visuose JK lietuvių bendruomenės renginiuose.

-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

Lietuvių baikerių klubas „Chimeras“ Lietuvoje egzistuoja jau 16 metų. Pagrindinė klubo būstinė įsikūrusi Klaipėdoje, o filialai išsibarstę po visą pasaulį. Jau trejetą metų klubas gyvuoja ir Jungtinėje Karalystėje, Londone.

 

Kaip pasakojo Londono „Chimeras Lithuania“ baikerių klubo vadas Mindaugas Liepa, klubo kūrimas truko gan ilgai. „Negali tiesiog apsireikšti ir įkurti klubą. Reikėjo derinti steigimą su užsienio klubais, laikytis egzistuojančių taisyklių“, – paaiškino jis.

 

10 plius 100

 

Paklaustas, kas atginė lietuvius motociklų aistruolius į Londoną, klubo vadas Mindaugas šypsosi – visi baikeriai čia atsirado verčiami aplinkybių: ieškodami padoresnio uždarbio, gyvenimo sąlygų, erdvės puoselėti savo pomėgius.

 

„Aš pats gavau pasiūlymą padirbėti restauratoriumi Londono muziejuose. Kadangi mano specialybė restauracija – meniniai baldai, skulptūra – atvažiavau dirbti čia, nes Lietuvoje mano specialybės praktiškai niekam nereikėjo, darbų nebuvo“, – prisipažino Mindaugas.

 

„Chimeras Lithuania“ klubo vadas yra ne tik puikus restauravimo žinovas, bet ir gražios didelės šeimynos tėvas. Su žmona Jūrate jis Londone augina keturias atžalas – dukreles Mildą, Miglę ir Medeiną bei sūnelį Povilą.

 

„Aplink mūsų klubą sukasi nemažai baikeriams prijaučiančių žmonių, o mes patys visada dalyvaujam ten, kur renkasi lietuviai. Šiandien „Chimeras Lithuania“ vienija 10 tikrųjų narių, o palaikančiųjų, draugų ratas siekia apie 100 žmonių“, – pasakojo M. Liepa. Jis patikino, kad klubo nariai neatstumia nė vieno, kuris domisi motociklais, nori bendrauti su bendraminčiais, nors ir nėra klubo narys.

 

 

Nuo garažų iki klubo

 

Iš pradžių baikeriai Londone susiburdavo pas kurį nors vyruką garaže. Tačiau atsiradus galimybei Rytų Londone turėti klubo patalpas, ja greitai pasinaudojo.

 

Šiuo metu klubo patalpos yra remontuojamos, o kai darbai bus baigti, lietuviai baikeriai planuoja savo susibūrimus iš draugų garažų perkelti ten.

 

„Rytų Londoną pasirinkom dėl to, kad ten apsistoję daugiausiai lietuvių, tarp jų – ir mūsų klubo nariai. Ieškojom tokios vietos, kad visiems būtų patogu“, – sakė M. Liepa.

 

Mindaugas patikino, kad vyrai ant motociklų stengiasi dalyvauti visur, kur renkasi lietuvių bendruomenė „Tradiciškai dalyvaujam Lietuvių sodyboje organizuojamose Sekminėse, Joninių šventėje, taip pat – Lietuvos ambasados renginiuose. Kai kurie mūsų nariai savaitgaliais lankosi lietuviškoje bažnyčioje, ten taip pat būna daug renginių, kuriuose mielai dalyvaujame. Patys stengiamės tarp savo narių ir draugų puoselėti ir plėtoti lietuvybę.

 

Ne vienas mūsų, kurie emigravo, iš pradžių buvome labai nusivylę Lietuva, tačiau juk būti lietuviu nereiškia vien politikuoti. Mes, lietuviai, turim neapsakomai gražią gimtąją šalį, savo Tėvynę. Kuo toliau, tuo labiau visa tai mus, išvykusius iš Lietuvos, pradeda vienyti. Tai tikrai tampa svarbiau už lietuviškas politines rietenas.“

 

 

„Harley Davidson“ ir kiti

 

Baikerių klubo nariai važinėja galingais ir įspūdingais plieniniais žirgais. Dauguma turi garsiuosius „Harley Davidson“ motociklus, tačiau klube yra ir kitų markių motociklų gerbėjų. „Nors „harlėjų“ daugiausia, vyrai važinėja ir japoniškais motociklais. Iš esmės svarbu, koks esi viduje, o ne kokiu motociklu važinėji“, – šypsosi M. Liepa.

 

Daugelis mano, kad baikeriai – tai agresyvūs, alaus prisprogę „kieti“ vyrukais, kurie daug nemąstydami ir „į dūdą“ gali užvažiuoti. Mindaugas pripažįsta, kad baikerių judėjimo pradžioje, septintajame praėjusio šimtmečio dešimtmetyje, toks baikerių elgsenos modelis buvo tikrai gajus.

 

Šiomis dienomis baikerių klubų nariai kitokie: jie, žinoma, puoselėja meilę savo motociklams, bet laisvalaikiu labiau domisi sportu nei taurele.

 

„Dauguma mūsų klubo narių iš viso nevartoja alkoholio, sportuoja. Tas pilvoto ir alaus prigėrusio baikerio įvaizdis – jau tolima praeitis. Žinoma, tarp „seno kirpimo“ baikerių dar tenka sutikti alaus pilvus užsiauginusių personų, tačiau jaunesnioji karta jau visai kitokia. Tai bendraminčiai tarp bendraminčių, kuriems važinėjimas motociklu yra gyvenimo būdas. Sveikas gyvenimo būdas“, – šypsosi „Chimeras Lithuania“ baikerių vadas.

 

Draugauja ir su anglų klubais

 

Londono lietuvių baikerių klubo nariai dirba pačius įvairiausius darbus. Jie – kurjeriai, vertėjai, statybininkai, verslininkai. „Ne specialybė nulemia, ar esi baikeris, o aistra motociklams“, – patikino Mindaugas. Pasak jo, kai žmogus turi gyvenime tikslą (šiuo atveju, įsigyti tikrai nepigiai kainuojantį motociklą), jis neina į barus pragerti savo algos, o taupo, kad įgyvendintų savo tikslą ir svajonę.

 

Mindaugas patikino, kad lietuviai itin puikiai bendrauja ir su angliškais Londono bei JK baikerių klubais. „Su visais pagrindiniais Londono baikerių klubais esam užmezgę labai gerus santykius. Visada juos kviečiame į savo lietuviškas šventes, patys dalyvaujame jų organizuojamuose renginiuose. Esame tikrai įsilieję į Londono ir visos Didžiosios Britanijos baikerių gyvenimą. Vasarą, kone kiekvieną savaitgalį, esame kur nors kviečiami, nors anglų baikerių renginių bei švenčių netrūksta nei pavasarį, nei rudenį ar netgi žiemą“.

 

 

Baikeris baikeriui – draugas

 

Vis dėlto Mindaugas apgailestavo, kad ne visuose kolegų renginiuose lietuviai gali dalyvauti. „Tikrai brangu per savaitgalį aplankyti, tarkim, porą kolegų klubų, kurie įsikūrę gana toli nuo Londono“.

 

Klubo „Chimeras Lithuania“ vadas prisipažino, kad pradžioje lietuviai kiek atokiai laikėsi nuo kolegų britų baikerių. Tačiau pajutę jų nuoširdų palaikymą, norą bendrauti ir pagelbėti kolegoms lietuviams, entuziastingai įsiliejo į margą ir gausų britų motociklų gerbėjų būrį.

 

„Baikerio gyvenimas nepakartojamas todėl, kad važiuodamas savo motociklu bet kokioje pasaulio vietovėje tiesiog sustok artimiausioje internetinėje kavinėje, pasižiūrėk, ar netoliese yra įsikūręs vietinis baikerių klubas, ir paskambink jiems. Ir tave sutiks kaip seną gerą draugą, nesvarbu, ar esi naujokas, ar patyręs vilkas. Baikerių solidarumas labai stiprus“, – patikino M. Liepa.

 

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai