Tiesa.com   |   2011-03-16

Penki Lietuvos verslininkai ir mokslininkai metams išvyksta į JAV

  
Penki Lietuvos verslininkai ir mokslininkai metams išvyksta į JAV Prašymai fondo stipendijų programoms priimami iki 2011 m. balandžio mėnesio.

Rugsėjį savo veiklą pradėjęs Baltijos-Amerikos Laisvės fondas, teikiantis stipendijas antrojo laipsnio studijoms, mokslinei veiklai ir profesinei praktikai, skelbia, kad pirmoji stipendininkų grupė artimiausiu metu išvyks į JAV.

Dešimt stažuotojų iš trijų Baltijos valstybių - finansų, ekonomikos, verslo, rinkodaros, informacinių technologijų ir interneto puslapių kūrimo specialistų - yra pasirengę per artimiausias savaites išvykti iš savo šalių ir pradėti metus truksiančią praktiką geriausiose JAV įmonėse.
Trys šiai grupei priklausantys stažuotojai atstovauja Lietuvai. Jie yra laimėję konkursą, suteikiantį teisę dalyvauti programoje ir pagilinti savo žinias Jungtinėse Valstijose. Justinas Krugelis, jaunas bankininkystės ir turto investicijų ekspertas, atliks praktiką „Lloyds TSB Bank“ Niujorke. Darius Baturo atstovauja susisiekimo ir transporto pramonės sektoriui. Jis profesinės patirties semsis įmonėje „TransGroup Logistics“. Dovilė Šukytė atliks praktiką Strateginių ir tarptautinių studijų centre (CSIS) Vašingtone.
 
Fondo mokslinių tyrimų programoje dalyvaus ir du Lietuvos mokslininkai. VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto mokslininkas Dr. Karolis Tamošiūnas su kolegomis iš užsienio atliks tyrimą „Dalelių srauto kampinė anizotropija ir jos tyrimai su CMS detektoriumi dalelių greitintuve“ Vanderbild universitete. Taikomųjų mokslų instituto bendradarbis Dr. Kęstutis Jarašiūnas atliks optinę studiją „Elektronų pernašos ir rekombinacijos procesų tyrimai optiniais metodais perspektyviuose puslaidininkių optoelektronikai nitridiniuose junginiuose“ Virdžinijos Sandraugos universitete.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai