Tiesa.com   |   2011-03-08

Pagerbtas Ruandoje misionieriaujantis lietuvis kunigas

  
Pagerbtas Ruandoje misionieriaujantis lietuvis kunigas
© URM
A.Ažubalis pasveikino H.Šulcą ir įteikė jam apdovanojimą.

Už veiklą ginant žmogaus teises ir bendražmogiškas vertybes Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ kovo 7 dieną apdovanotas lietuvių misionierius Ruandoje kunigas Hermanas Šulcas.

Ministras Audronius Ažubalis pasveikino H.Šulcą ir pabrėžė, jog savo veikla kunigas tiesia tvirtą žmogiškųjų santykių tiltą tarp Lietuvos ir Ruandos ir taip skatina vienas svarbiausių vertybių – tarpusavio pagarbą ir solidarumą.
Nuo 1978 metų H.Šulcas vykdo misionierišką veiklą Ruandoje, kur yra įsteigęs globos namus, amatų mokyklas ir gimnaziją. Kunigas taip pat nuolat teikia medicinos pagalbą vietos gyventojams ir per genocidą Ruandoje nukentėjusiems vaikams.
 
A.Ažubalis taip pat paminėjo H.Šulco pirmtakus, Mažosios Lietuvos kunigus misionierius Erdmoną Švelnių, Dovą Jurkaitį ir kitus, kurie darbavosi Pietų Afrikoje XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje.
 
Apdovanojimo teikimo ceremoniją pagyvino kunigo bičiulių iš Ruandos pasirodymas, susitikimo pabaigoje buvo atidaryta nuotraukų iš kunigo misijos paroda.
 
Nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje H.Šulcas lankosi nuo pat 1991 metų. Kunigas Kretingos rajone yra įsteigęs Jaunimo sodybą, į kurią savaitgaliais suvažiuoja vaikai iš socialinės rizikos šeimų, našlaičiai bei kiti vaikai, kuriems reikalinga pagalba. Sodyboje rengiamose vasaros stovyklose dalyvauja vaikai ir jaunimas iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos bei Ruandos.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai