Tiesa.com   |   2013-07-22

Nuotolinės studijos – galimybė ir dirbantiems, ir emigravusiems

  
Nuotolinės studijos – galimybė ir dirbantiems, ir emigravusiems

Verslo sektoriuje vis dažniau dirbama virtualiomis komandomis, o komunikacija pagrįsta naujausiomis informacinėmis technologijomis. Šiomis tendencijomis pradeda kvėpuoti ir aukštasis mokslas. Prognozuojama, kad ilgainiui nuotolinės studijos iš lyderiaujančių pozicijų net išstums dienines. Nors šios studijos šiandien dar Lietuvoje palyginus naujiena, palengva jos atranda savo tikslinę auditoriją – jas siūlo vis daugiau aukštųjų mokyklų.

Nuotolines studijas nuo šio rudens studentams siūlo ir Vilniaus kooperacijos kolegija (VKK). Jos pagrįstos savarankišku mokymųsi: apsilankyti kolegijoje studentai turės tik priėmimo ir sesijų metu. Visas kitas mokymosi procesas vyks specialioje virtualioje aplinkoje ir internetu. Žmogui yra leidžiama pasirinkti savo mokymosi tempą ir laiką, o dėstytojas šiose studijose tampa tik konsultantu ir vertintoju.
VKK studentai nuotoliniu būdu galės rinktis Verslo vadybos studijų programą arba atskirus šios programos dalykus. Taip pat bus siūloma kai kuriuos dalykus nuotoliniu būdu studijuoti ir Pardavimų valdymo, Maitinimo verslo organizavimo, Informacinių sistemų diegimo ir priežiūros, Buhalterinės apskaitos ir Komunikacinės verslo anglų kalbos studijų programų studentams.
 
VKK direktoriaus Romualdo Pusvaškio teigimu, šiuolaikinės informacinės technologijos yra tiek ištobulėjusios, kad atsiveria visos galimybės vykdyti tokio pobūdžio studijas. „Visai nebėra būtina, kad studentas ir dėstytojas sėdėtų vienoje patalpoje. Juos gali skirti šimtai ar net tūkstančiai kilometrų. Tokiu būdu suteikiame galimybę dar daugiau žmonių išbandyti studijas mūsų kolegijoje. Tai puiki galimybė ne tik dirbantiems, bet ir kituose miestuose ar net kitose šalyse gyvenantiems žmonėms, kas ypač gali plėtoti žmogiškųjų išteklių plėtrą regionuose“, - sakė R. Pusvaškis.
 
VKK Vadybos katedros vedėja Regina Jakiūnienė patikino, kad nuotolines studijas pasirinkusieji gaus tokio pat lygio žinias ir kompetencijas, kaip ir studijuojantys tradicinėse studijose. Nesiskirs ir šių studentų diplomas. „Baigusiems Verslo vadybos studijų programą nuotoliniu būdu suteikiamas Vadybos profesinio bakalauro kvalifikacinis laipsnis. Baigus atskirų dalykų studijas nuotoliniu būdu, išduodamas pažymėjimas, kuriame nurodomi įsisavintų kursų kreditai. Turint tokį pažymėjimą ir pasirinkus tolesnes studijas VKK ar kitoje aukštojoje mokykloje, galimas šių dalykų įskaitymas bet kurioje studijų programoje, jeigu tik sutampa kreditų apimtis“, - sakė R. Jakiūnienė.
 
Nuotolinių studijų populiarėjimas siejamas ir su padidėjusia jaunų žmonių emigracija. Šis studijų pobūdis – puiki proga išvykusiems padirbėti į užsienį. Nuotolinių studijų pagalba jie turi galimybę pabaigti pradėtas studijas, jeigu suspėja ir suderina darbus ir studijas, t.y. tęsiant darbus ir taupant lėšas. Taip pat tai studijų alternatyva gyvenantiems regionuose. Jie gali nebrangiai studijuoti ir neišvykstant iš namų. Tikimasi, kad taip regionuose liks daugiau gyventojų turinčių aukštąjį išsilavinimą ir vyks regionų plėtra.
  

Žymos: Mokslas , Studijos

Komentarai

Naujausi straipsniai