Linas Maknavičius, portalui Tiesa.com iš Paryžiaus   |   2010-10-18

Normandijos festivalyje - dėmesys ir Lietuvos menui

  
Normandijos festivalyje - dėmesys ir Lietuvos menui Pirmoji šių metų festivalio savaitė bus skirta Baltijos šalių kultūrai.

Jau devynioliktus metus Normandijoje vykstantis Šiaurės šalių kultūros festivalis „Les Boréales“ puikiai sugeba patenkinti įvairius publikos skonius. Jis kaskart padeda skaitytojams, žiūrovams ir melomanams atrasti rytojaus menininkus-žvaigždes. Štai 1994 metais šis festivalis pirmasis pasaulyje pristatė šiandien žymų norvegų rašytoją Jostein Gaarder ir jo romaną „Sofijos pasaulis“.

Pirmoji šių metų festivalio savaitė (lapkričio 11-19 d.) bus skirta Baltijos šalių kultūrai, įvairaus žanro renginiai aprėps daugelį Normandijos regiono miestų ir kaimelių. Žiūrovai bus kviečiami iš naujo atrasti kiekvienos Baltijos šalies meninius privalumus, pradedant Estijos muzika (žymusis moderniosios muzikos kompozitorius Arvo Pärt) ir Lietuvos teatru - Oskaro Koršunovo trupės įstabiąja „Romeo ir Džiuljetos“ istorija (lapkričio 16 ir 17 d. Caen miesto dramos teatre). Bus pristatomas Baltijos šalių kinas, ypatingai Rygos animacinių filmų studijos darbų retrospektyva ir paskiausi Lietuvos kinematografininkų darbai: A.Matelio „Prieš parskrendant į žemę“ (2005), A.Puipos „Nuodėmės užkalbėjimas“ (2007), G.Beinoriūtės „Senelis ir senelė“ (2007) - visi jie bus rodomi Caen miesto taikomųjų menų muziejuje lapkričio 13 dieną.
Jonas Mekas, prestižinis „Les Boréales“ festivalio svečias, atvyks ir šiais metais, publikai lapkričio 12 dieną bus pasiūlyta peržiūrėti eksperimentinio-dienoraštinio kino pradininko darbus: „Scenes from the life of Andy Warhol“, „Happy birthday to John“, „This side of Paradise“ ir kitus, taip pat bus surengtas pokalbis su autoriumi. Taip pat vyks Lietuvos menininkų D.Narkevičiaus ir Z.Kempino moderniųjų darbų paroda, truksianti nuo lapkričio 13 dienos iki gruodžio 14 dienos. Dėmesys atkreiptinas ir į pokalbius su grafiku S.Eidrigevičiumi (lapkričio 13 d.) ir dramaturgu G.Grajausku (lapkričio 15 d.).

Visa festivalio programa (prancūziškai) čia.

 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai