Tiesa.com   |   2010-09-27

Niujorko ir Niudžersio lietuviai susitiko su ministru

  
Niujorko ir Niudžersio lietuviai susitiko su ministru
© URM
Susitikimas Švč. Mergelės Marijos apreiškimo bažnyčioje.

Niujorke viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pasveikino Niujorko bei Naujojo Džersio lituanistinių mokyklėlių moksleivius.

Rugsėjo 25-26 dienomis A.Ažubalis aplankė Niujorko Maironio ir Niudžersio Dr. Vinco Kudirkos lituanistines mokyklas.

Niujorko Švč. Mergelės Marijos apreiškimo bažnyčioje vykusioje Maironio lituanistinės mokyklos mokslo metų pradžios šventėje ministras palinkėjo mokiniams visada prisiminti ir didžiuotis, kad esame lietuviai, nepaliauti domėtis savo tėvų ir senelių krašto istorija, puoselėti lietuvių kalbą, kultūrą ir papročius.

Šiemet 60-ies metų nenutrūkstamos veiklos jubiliejų minėsiančios mokyklos bendruomenei A.Ažubalis įteikė sveikinimo laišką ir palinkėjo jai tolesnės sėkmingos veiklos bei suburti dar ne vieną jaunąją lietuvių kartą, paskatinti ją branginti didingą savo tautos ir valstybės istoriją.

Ministro palinkėjimų drąsiai ir sėkmingai siekti mokslo aukštumų sulaukė ir Niudžersio Dr. Vinco Kudirkos lituanistinės mokyklos moksleiviai, svečią pasitikę lietuviškomis dainomis ir šokiais.

A.Ažubalis paragino jaunuosius lietuvaičius niekada nepamiršti būti aktyviais Lietuvos darbų dalyviais ir tęsėjais, pedagogams ir tėvams palinkėjo nesenkančių idėjų ir nepaliaujamo entuziazmo tęsiant svarbią jaunosios kartos ugdymo misiją.

„Matau, kad esate ir tikiu, kad visada liksite neatsiejama Lietuvos dalis, kad ir toliau būsite lietuvybės sala, kurioje kaip ir šiandien skambės lietuviškas žodis ir dainos, kad kiekviena karta širdyje nešios šiltą jausmą, būdami lietuviais“, – kalbėjo ministras.

Po susitikimo mokykloje jis dalyvavo lietuviškose šv. mišiose Naujojo Džersio šv. Petro ir Povilo bažnyčioje, spalio mėnesį švęsiančioje 100 metų jubiliejų.

Abiem mokykloms ministras įteikė Užsienio reikalų ministerijos paruoštus lietuviškų mokymosi reikmenų komplektus.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai