2011-06-03

Mažieji Belgijos lietuviai piešė knygos personažų istorijas

  
Mažieji Belgijos lietuviai piešė knygos personažų istorijas Vaikų diena Briuselyje buvo minima jau trečius metus iš eilės.

„Šiemet birželio 1-ąją švęsime kitoniškai, tai yra „kotoniškai!“, – taip mažuosius Belgijos lietuviukus į  Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtą šventę birželio 1 dieną sukvietė Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje ir Belgijos lietuvių bendruomenė.

="JUSTIFY">Renginyje Lietuvos dailininkė Ula Šimulynaitė pristatė savo knygą „Kotonai Paryžiuje“ ir kartu su vaikais piešė iliustracijas „Briuselio kotonai šiurena po Vilnių“.
 
Kotonai – tai U.Šimulynaitės knygos „Kotonai Paryžiuje“ personažai, primenantys katinus. U.Šimulynaitė vakaro dalyviams paaiškino, kad kotonai yra daug protingesni ir jautresni už paprastus katinus.
 
Papasakojusi apie dviejų gražiai susigyvenančių kotonų kelionę iš Vilniaus senamiesčio į Paryžių, dalininkė pakvietė vaikus į sodelį, kur jų laukė molbertai, dažai ir spalvoti lapai. Greitai juose apsigyveno įvairiausi kotonai. Vaikai ir suaugusieji piešė Briuselio kotonus, kūrė ir vaizdavo jų istorijas ir nuotykius Vilniuje.
 
„Esu maloniai nustebinta tokia lietuviškai kalbančių ir neįtikėtinai kūrybingų vaikų gausa“, – po renginio sakė U.Šimulynaitė. Ji padėkojo Belgijos lietuvių bendruomenei, pradinių klasių mokytojai Egidijai Urbanavičienei ir Lietuvos nuolatinei atstovybei ES už palaikymą ir susitikimo organizavimą.
 
 
Knyga „Kotonai Paryžiuje“ Lietuvos knygos meno konkurse „Vilnius 2010“ buvo apdovanota diplomu ir pristatyta Bolonijos knygų mugėje šių metų kovo 28-31 dienomis.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai