Asta Borusevičiūtė iš Hamburgo   |   2010-12-14

Mamontovo koncerte Hamburge - 300 lietuvių

  
Mamontovo koncerte Hamburge - 300 lietuvių A. Mamontovas po paskutinės dainos į sceną grįžo dar du kartus.

„Laba diena“ – lietuviškai vokišku akcentu pasitinka rūbinėje paltus priimantis Hamburgo klubo „Logo“ darbuotojas. Už nugaros girdėti, kaip kampe dvi draugės lietuviškai dalijasi savo kasdienybės džiaugsmais. Akivaizdu, seniai matėsi. Tačiau abejonių nekyla – čia šį vakarą renkasi lietuviai. Gruodžio 1 dieną po 7 metų pertraukos į Hamburgą atvažiavo Andrius Mamontovas.

Maždaug 300 žmonių talpinantis klubas dar valandą prieš koncertą šurmuliuoja nuo čia susirinkusių lietuvių. „Sveika atvykusi į lietuvišką oazę Hamburgo viduryje“, pagalvoju ir akimis susirandu savo bičiulius. Laukiam koncerto. Už manęs sėdinti mergina draugei emocingai pasakoja, kad ji jau spėjusi nusipirkti vietoj pardavinėjamą A.Mamontovą albumą „Geltona, žalia, raudona“. „Juk po koncerto jis autografus dalins“, - trykšta džiaugsmu lietuvaitė.
„Skambino lietuviai iš Danijos. Prašė, kad Mamontovas ne laiku pradėtų koncertuoti. Užpustyti keliai“, - pasidalija su lietuvių saujele paskutinėmis naujienomis Dalia Henke, Hamburgo lietuvė, Vokietijos lietuvių bendruomenės vicepirmininkė. Lietuviai į koncertą rinkosi iš Danijos ir iš visų Šiaurės Vokietijos pakraščių. Juk A. Mamontovas į Vokietiją atvažiuoja ne kasdien.
 
Maždaug apie 21.30 val. scenoje su gitara pasirodo ir pats A. Mamontovas. „Ar yra čia nesuprantančių lietuviškai?“, - angliškai paklausia muzikantas klube susirinkusiųjų. Į or1 pakyla kelios rankos. „Turiu atsiprašyti. Dainuosiu lietuviškai“, - nusišypso dainininkas ir pradeda koncertą. Salė pradeda siūbuoti su pirmais akordais. Ne tik siūbuoti, bet ir dainuoti... Siūbavo tik pirmąją koncerto dalį, kol skambėjo kiek ramesnės dainos. Antrąją dalį emocijų lietuviai nebevaržė. Kas ant suolų, kas susiradę kur laisvesnę vietą ir kas kaip moka – A. Mamontovo gerbėjai šoko, dainavo ir muzikanto nepaleido iš scenos. A. Mamontovas po paskutinės dainos į sceną grįžo dar du kartus.
 
Su daina „Paskutinis traukinys“ į paskutinį traukinį išskubėjo lietuviai iš Brėmeno. „Paskutiniame vagone prie lango dar yra viena vieta laisva“, - pavymui kažkas iš publikos dainos žodžiais pamojuoja išskubėjusiems. Šėlstančią ir žodžius mintinai mokančią publiką stebėjo ir nė žodžio lietuviškai nesuprantantys klubo darbuotojai. Lietuviai buvo įtraukti į muzikos ekstazę: koncerte skambėjo tik žymiausios A. Mamontovo ir „Fojė“ dainos.
 
Kitą dieną muzikantas patraukė į Vokietijos pietus. Hiutenfelde jo laukė dar du koncertai.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai