Evelina Kvartunaite   |   2011-11-11

LTart.NL užkulisiai: svečiai A.Gotesmanas ir R.Dichavičius

  
LTart.NL užkulisiai: svečiai A.Gotesmanas ir R.Dichavičius Perkusijos virtuozas ponas A.Gotesmanas.

Projekto Ltart.NL kasmetinis renginys šiais metais Amsterdame vyks lapkričio 26 dieną. Lietuvių, gyvenančių bei kuriančių Nyderlanduose, kultūrą ir meną puoselėjantis renginys bus papildomas platesne koncepcija, bandant nutiesti tiltą tarp užsienyje bei Lietuvoje kuriamo meno, pradėti kūrybinį dialogą tarp skirtingų meninių formų bei patyrusių menininkų iš Lietuvos ir Nyderlanduose gyvenančių ir kuriančių lietuvaičių.

renginio svečiai, atkeliaujantys iš Lietuvos – ponas Arkadijus Gotesmanas, kuris pristatys spektaklį "Dievo žmogaus istorija", bei fotografas Rimantas Dichavičius, pristatantis savo fotografijų ciklą “Paminklas Paminklui”.
 
Tiek fotografijos, tiek monospektaklis liečia labai jautrias temas bei skausmingą periodą Lietuvos istorijoje. Perkusijos virtuozas ponas Gotesmanas muzikiniame spektaklyje suvėrė intymiausias savo gyvenimo istorijas. “Gyvenimas matuojamas ne trukme, o momentais, kai užgniaužia kvapą,” – įsitikinęs menininkas. “Dievo žmogaus istorija” yra sudėliota būtent iš tokių epizodų, tai istorija apie garsų pasaulio užvaldyto žmogaus likimą. Tai pirmas žinomo muzikanto bandymas nuausti teatro drobę iš intymių gyvenimo detalių, pojūčių ir gausybės muzikos motyvų.
 
“Būdamas tarp poetų, akompanuodamas aktoriams visada norėjau pritarti jiems ir žodžiu, savaip ritmizuoti tekstą”, - prisipažįsta A. Gotesmanas.
 
Tarytum labai subtilus fonas Gotesmano spektakliui yra ypatinga garbaus fotomeninko R. Dichavičiaus fotografijų kolekcija. Ekspozicija yra tarytum tylus atgarsis, šešėlis ar prisiminimas to, ko daugiau nebėra. Antkapiai yra momenumentai, vienok pačios fotografijos atspindi gilesnius bei subtilesnius klodus – meilę bei skausmą, kurie sujungiami ašarom. Žmogaus gyvenimas tęsiasi jį prisimenant, per meilę, kuri visada išlieka. Tai tarytum sandūros tarp žemiškos būties bei kosminės begalybės simbolis.
 
LTart.NL organizatoriai tikrai didžiuojasi unikalia galimybe subtiliai sujungti labai skirtingas temas, istoriją su šiuolaikinėm technologijom, menais. Renginio svečiai taip pat turės galimybę susipažinti su lietuviška virtuve, kurią pristatys restorano “Marcėliukės klėtis”, pasižyminčio jaukia atmosfera ir ypatingai skaniais tradiciniais lietuviškos virtuvės patiekalais, atstovai.
Renginį inicijuoja Olandijos lietuvių bendruomenė bei Lietuvos ambasada Nyderlandų Karalystėje.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai