Tiesa.com inf.   |   2012-09-07

Londone organizuojamos išeivijos studijų dienos

  
Londone organizuojamos išeivijos studijų dienos Renginys vyks lietuvių sodyboje.

Londono Santaros-Šviesos klubas 2012 m. rugsėjo 8-9 dienomis „Lietuvių sodyboje“ Headley Park jau antrus metus rengia Išeivijos studijų dienas, suburdamas užsienyje gyvenančius lietuvius atvirai diskusijai lietuvių tautos, Lietuvos kultūros, šviesuomenės ir valstybės raidos klausimais.

Išeivijos studijų dienos – tai ne tik puiki galimybė susitikti, diskutuoti, bet ir reikšmingas tautiškumo įrodymas. Šis renginys užtikrina efektyvią komunikaciją tarp Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių, įgalina betarpiškai fiksuoti aktualius pokyčius, ragina aktyviai dalyvauti šalies gyvenime. Išeivijos studijų dienos skatina tobulėti plečiant požiūrio ir patirčių horizontus bei rūpintis etnokultūrinės savasties išsaugojimu už geografinės teritorijos ribų.
2012 metų tema - Išeivijos kūrėjų ir Lietuvos kultūros santykis. Konferencijos metu Dr. Rasa Žukienė kalbės apie dabartinius vidutinės kartos dailininkus, besiveržiančius į pasaulį profesiniais tikslais, ir šios iniciatyvos rezultatus.
 
Dr. Dalia Kuizinienė pristatys migracijos įtakoje besiformuojančią šiuolaikinę lietuvių prozos įvairovę. Dr. Rūta Stanevičiūtė aptars lietuvių muzikų korespondenciją šaltojo karo metais. Romas Kinka pristatys tris Didžiosios Britanijos lietuvių išeivijos veikėjus. Išeivijos studijų dienų metu pranešimus taip pat skaitys Londono Santaros Šviesos klubo koordinatorius Rimantas Vingras, rašytoja Mari Poisson, menotyrininkė Raminta Bumbulytė ir kelis tarptautinius apdovanojimus pelniusi dramaturgė Arna Aley. Dalyviai taip pat turės progą susipažinti su aktorės Živilės Šlekytės-Roche kūryba.
 
Dalyvavimas konferencijoje yra nemokamas, tačiau siekdami išvengti galimų nesklandumų, organizatoriai prašo registruotis elektroniniu paštu santarieciaiuk@googlemail.com iki rugpjūčio mėn. 30 d.
 
 
  

Žymos: Lietuvių sodyba

Komentarai

Naujausi straipsniai