tiesa.com   |   Užsienio reikalų ministerija   |   2013-11-11

Lietuvos užsienio reikalų ministras Indijoje aptarė saugumo klausimus

  
Lietuvos užsienio reikalų ministras Indijoje aptarė saugumo klausimus L. Linkevičius susitikime Indijoje pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos sąjungos tarybai eigą.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lapkričio 11–12 dienomis dalyvauja Azijos ir Europos susitikimo užsienio reikalų ministrų susitikime Delyje, Indijoje. Renginio metu ministras pasisakė plenarinėje sesijoje, skirtoje netradiciniams saugumo iššūkiams: maisto, vandens bei energetinio saugumo bei pristatėVilniuje neseniai vykusio seminaro branduolinės saugos tema išvadas.

 Pirmą kartą istorijoje įvyko Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo ir Japonijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Jo metu aptartos tarptautinės politikos aktualijos, Šiaurės ir Baltijos šalių glaudesnio bendradarbiavimo su Japonija galimybės.
L. Linkevičius susitikimo dalyviams pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai eigą, lapkričio pabaigoje Vilniuje vyksiantį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą. Ministras padėkojo Japonijai už domėjimąsi Rytų partneryste bei būsimą šios šalies ekspertų dalyvavimą Rytų partnerystės renginiuose.
 
Japonijos užsienio reikalų ministro Fumio Kishida iniciatyva buvo surengtas atskiras Japonijos ir Lietuvos ministrų susitikimas, kuriame aptarti dvišaliai santykiai. F. Kishida pasveikino Lietuvą su sėkme rinkimuose į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą ir pakvietė Lietuvos ministrą su darbo vizitu apsilankyti Japonijoje. Jis taip pat pabrėžė Japonijos vyriausybės dėmesį ir paramą Visagino atominės elektrinės projektui.
 
L. Linkevičius vizito Delyje metutaip pat susitiko su Naujosios Zelandijos, Australijos ir Malaizijos kolegomis.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjungos Taryba, Linas Linkevičius

Komentarai

Naujausi straipsniai