2013-07-30

Lietuvos „auksinė žuvelė“ – pasaulio rekordininkė

  
Lietuvos „auksinė žuvelė“ – pasaulio rekordininkė Olimpinį auksą laimėjusi R. Meilutytė nuo vakar ir pasaulio plaukimo rekordininkė.

Pirmadienį dėl šių metų pasaulio plaukimo čempiono vardo Barselonoje medalio plaukė Lietuvos auksinio jaunimo atstovė, Olimpinio aukso laimėtoja Rūta Meilutytė. 16-metė dalyvavo moterų 100 metrų plaukimo krūtine antrajame pusfinalyje.

Daugkartinė plaukimo čempionatų nugalėtoja nuotolį įveikė per minutę, 4 sekundes ir 35 šimtąsias. Šiuo rezultatu mergina pagerino pasaulio rekordą. Praeitas rekordas buvo pasiektas 2009 metais, amerikietės Jessicos Hardy.
Vos įšokusi į vandenį R. Meilutytė akivaizdžiai pirmavo ir bendroje įskaitoje aplenkė antrą vietą užėmusią rusę Juliją Jefimovą beveik sekunde. Pasaulio čempionate Barselonoje tai pirmasis pasiektas pasaulio rekordas. Lietuvos „auksine žuvele“ vadinama mergina čempionate dalyvaus keturiose rungtyse: 50 ir 100 m krūtine bei 50 ir 100 m laisvu stiliumi.
 
Tvirtinant pasaulio rekordo pagerinimą plaukikė užtruko dopingo kontrolės kabinete. Nugalėjusi R. Meilutytė buvo šokiruota ir nustebusi dėl savo sėkmės. „Jaučiuosi kaip sapne, prireiks laiko apsiprasti“, - TV3 televizijai sakė pasaulio čempionė. Panašiai plaukikė kalbėjo ir laimėjusi auksą Londono Olimpiadoje.
 
 
  

Žymos: Rūta Meilutytė, Plaukimas

Komentarai

Naujausi straipsniai