Gabrielė Rutkauskaitė   |   2011-09-23

Lietuvius Nyderlanduose suvienijo krepšinis

  
Lietuvius Nyderlanduose suvienijo krepšinis Studentai klausėsi lietuvių bendruomenės ir ambasados atstovų patarimų.

Praėjusį sekmadienį Amsterdame, Nyderlandų sostinėje, lietuviai rinkosi į susitikimą, kuriame studentai buvo kviečiami susirasti bendraminčių ir pakalbėti jiems aktualiomis temomis, o vėliau kartu žiūrėti Europos čempionato finalą. Studentai taip pat susitiko su Olandijos lietuvių bendruomenės ir ambasados atstovais.

Drauge stebėti krepšinį smagiau
Visas „Eurobasket 2011“ dienas Olandijos lietuviai buvo kviečiami rinktis ir žiūrėti krepšinį drauge. Sulaukus nemažo susidomėjimo, vienas iš aktyviųjų lietuvių Nyderlanduose Justinas Žakevičius nusprendė, kad reikia surengti ir lietuvių susitikimą. ,,Viskas prasidėjo nuo krepšinio čempionato. Tiesiog nesinorėjo žiūrėti rungtynių vienam namuose, todėl vienoje lietuvių „Facebook“ grupių pasiūliau susitikti bare. O tada sulaukiau žinutės iš Olandijos lietuvių bendruomenės atstovo, kuris ir pasiūlė suderinti finalo žiūrėjimą ir studentų susitikimą. Pastaroji idėja jų mintyse kirbėjo jau senokai“, – pasakojo susitikimo iniciatorius.
 
,,Sakyčiau, bendruomenė nėra pati didžiausia, tačiau labai aktyvi. Per metus suorganizuoja nuo dešimties iki dvylikos renginių, skirtų įvairių požiūrių ir interesų žmonėms bei grupėms“, – kalbėjo Olandijos lietuvių bendruomenės valdybos narys Saulius Buivys. Anot bendruomenės narių, Nyderlanduose gyvenantys lietuviai nėra susikoncentravę tik sostinėje, tačiau tai nesutrukdė aktyvesniems tautiečiams sudalyvauti susitikime.
 
Į jį lietuviai suvažiavo ne tik iš Amsterdamo ir jo apylinkių, bet ir iš Utrechto bei Hagos. Praleisti sekmadienio vakaro lietuvių būryje taip pat atvyko Olandijos lietuvių bendruomenės nariai ir Lietuvos ambasados Nyderlanduose atstovai.
 
 
Džiaugėsi galėdami pabendrauti
 
Krepšinio rungtynių metu žmonės rinkosi ypač aktyviai, tai ir buvo vienas iš veiksnių, paskatinusių suburti lietuvius Amsterdame. Į patį susitikimą studentų susirinko mažiau nei buvo planuota. ,,Pirmų rungtynių žiūrėti visai netikėtai atėjo apie 40 žmonių – tai labai maloniai nustebino! Finale, deja, tikėjausi šiek tiek daugiau publikos, bet, be abejo, viskas būtų buvę gausiau ir smagiau, jeigu būtų žaidę lietuviai“, – kalbėjo J. Žakevičius. Nepaisant to, susirinkusieji džiaugėsi suorganizuotu susitikimu, galimybe pabendrauti su tautiečiais ir smagiai praleisti sekmadienio vakarą. ,,Smagu, kad krepšinis vienija lietuvius ir sujungia juos į bendrą ratą“, – kalbėjo Amsterdame gyvenanti lietuvė Justina Dilytė.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai