Parengta pagal Dailymail.co.uk   |   2011-01-07

Lietuvių, latvių ir lenkų imigrantai okupavo milijonus kainuojančius rūmus

  
Lietuvių, latvių ir lenkų imigrantai okupavo milijonus kainuojančius rūmus
© The Telegraph
Juanuoliai džiaugiasi gyvenimu ištaiginguose rūmuose.

Dešimties kambarių, ištaigingų vonių ir modernios virtuvės namas, atrodo, turėtų priklausyti milijonieriui ar šou pasaulio garsenybei. Tačiau šiuo metu 6 milijonus svarų sterlingų vertės rūmuose gyvena 30 imigrantų iš Rytų Europos. Istorija prasidėjo nuo Latvijos piliečio, kuris, sužinojęs, jog įsiveržti ir apsigyventi be savininkų likusiuose būstuose yra itin paprasta, išsiruošė į Didžiąją Britaniją. Šiaurinėje Londono dalyje vadinamieji skvoteriai gyvena visiškai nemokamai.

="text-align: left">Lietuvių, latvių ir lenkų imigrantai tiesiog mėgaujasi naujuoju gyvenimu ir netgi ant durų pakabino užrašą, jog „dabar šis namas priklauso jiems bei niekas neturi teisės jų iš būsto iškraustyti“. Šie taip pat grasina bet kurį, į tariamą jų teritoriją įžengusį be leidimo, „griežtai nubausti“.
 
Iki praėjusių metų rūmai priklausė kelių didžiulių kompanijų Jungtinėje Karalystėje savininkui Johnui Ormerodui bei jo žmonai Pamelai. Kažkada puikiu interjeru pasižymėjęs namas šiuo metu labiau primena landynę - gyventojai nesivaržydami šiukšles tiesiog teškia ant grindų.
Gauja, kurių amžius siekia nuo 19 iki 50 metų, jau gavo teismo įsaką nuosavybę palikti iki sausio 19 -osios, tačiau šie tikina nesiruošią kraustytis.

Pirmasis prabangiuose rūmuose apsigyveno latvis, prisistatantis Jasono Ruddicko vardu. Prieš vienerius metus atvykęs į Didžiąją Britaniją, jaunuolis kurį laiko gyveno buvusiose aludės patalpose. Netrukus jis pastebėjo 6 milijonų svarų sterlingų vertės gyvenamąjį būstą, kurio languose „nedegė šviesos“.

„Šildymas ir elektra mums nieko nekainuoja. Sąskaitos ateina, tačiau jos adresuojamos buvusiems savininkams. Negana to, mes visada turime pilną šaldytuvą - maisto keliaujame į Islandiją. Ten geriausi produktai ir gėrimai yra metami į šiukšlinę, mes juos tiesiog susirenkame ir parsigabename į Angliją“, - kalbėjo 21 metų jaunuolis.

Lietuvė, prisistačiusi Žypkos vardu, negalėjo atsidžiaugti prabangiu vonios kambariu. Pasak jos, didžioji dalis rūmų gyventojų neturi nuolatinio pajamų šaltinio.

Jasonas Ruddickas atvyko iš Latvijos sostinės Rygos, kurioje jis taip pat nedirbo. Kodėl pasirinko Didžiąją Britaniją? Pasak jo, kitose šalyse skvoteriai areštuojami.

„Tiesiog neįtikėtina - galiu visiškai nemokamai gyventi prabangiame name. Apie tai netrukus, tik įsikūręs, pranešiau savo draugams, šie - saviesiems. Akimirksniu rūmai prisipildė žmonių. Iš čia kraustysimės tik tuo atveju, jeigu surasime dar geresnį namą“, - kalbėjo latvis.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai