Tiesa.com   |   2010-12-08

Lietuviški pėdsakai Ukrainoje

  
Lietuviški pėdsakai Ukrainoje
© T. Gunina
Kijeve lietuviai yra palikę ne vieną pėdsaką.

Lietuvos ambasadoje Ukrainoje gruodžio 2 dieną Ukrainos diasporos tyrimų instituto direktorius Igoris Viničenko su Lietuvos diplomatais aptarė galimybę įamžinti Ukrainoje gyvenusių įžymių lietuvių atminimą.

="text-align: left">Anot I.Viničenko, tarp kitų lietuvių, didžiąją ar didesnę gyvenimo dalį praleidusių šioje šalyje, vienas žymiausių buvo Ukrainoje gimęs lietuvių mokslininkas, paleontologas, Kijevo valstybinio Taraso Ševčenkos universiteto dėstytojas Algirdas Einorius (1908-1991).
 
Jis buvo Ukrainos paleontologų draugijos pirmininkas, 220 mokslinių publikacijų autorius, redaktorius ir daugelio mokslinių žurnalų bendradarbis. Jo vadovaujami Ukrainoje „išaugo“ 18 mokslų kandidatų, 3 mokslų daktarai ir 2 akademikai. A.Einorius, instituto direktoriaus teigimu, buvo žymus Ukrainos mokslininkas ir vertinamas Ukrainos akademinės bendruomenės narys.
 
Susitikime nuspręsta rūpintis, kad Kijevo valstybiniame T.Ševčenkos universitete būtų atidaryta A.Einoriaus auditorija, kad prie šio universiteto Geografijos fakulteto sienos būtų pritvirtinta A.Einoriaus atminimo lenta, jo vardu būtų pavadintos gatvės Kijeve ir jo gimtajame Poltavos mieste.
 
Lietuvos ambasada Ukrainoje planuoja toliau rinkti medžiagą apie svarbius Ukrainos mokslo ir kultūros veikėjus, susijusius su Lietuva, taip pat surengti mokslinę konferenciją, skirtą žymiems lietuviams Ukrainoje.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai