Ambasados info.   |   2010-02-26

Lietuvė stažuosis pas Vivienne Westwood

  
Lietuvė stažuosis pas Vivienne Westwood

Londone gyvenanti Rasa Abramavičiūtė laimėjo prestižinį jaunųjų dizainerių konkursą, kurį rengia F.A.D. kartu su „Vauxhall Fashion Scout“. Renginys vyko Londono madų savaitės metu.

="line-height: 150%">F.A.D. („Fashion Awareness Direct“) konkurso finale savo darbus parodė 14 jaunųjų dizainerių, kuriuos vertino solidi komisija: „V&A“ muziejaus ir šiuolaikinės mados kuratorė Sonnet Stanfill, „Harrods“ atstovė Elizabeth Mcluskie, „Vauxhall Fashion Scout“ direktorius Johnas Wolfordas ir keli ankstesnių metų laimėtojai. Jie atrinko tris konkurso diplomantus ir vieną laimėtoją. Ja tapo lietuvė R.Abramavičiūtė, Scout Midlsekso universiteto Šiaurės Londone aprangos dizaino studentė. Rasai atiteko piniginė premija ir stažuotė pas garsiąją dizainerę Vivienne Westwood.
 
Įkvėpta  vaikystės Lietuvoje
 
„Kukli ir įdomi asmenybė“, – džiaugėsi jaunąja dizainere konkurso organizatoriai ir žiūrovai, akcentuodami jos modelių kūrybingumą, tikslumą ir detalumą.
 
Šiemet studentų buvo prašoma pristatyti kolekcijas, kurių tema – „Pėdsakai“. Finale dalyviai turėjo pristatyti du apdarus – vieną įkvėptą asmeninių prisiminimų ir kitą, kurį įkvėpė kolektyvinės atminties istorijos ir objektai.
 
Dauguma dalyvių įkvėpimo sėmėsi iš vaikystės prisiminimų. Rasa taip pat prisiminė savo vaikystę Lietuvoje.
 
„Drabužius kūriau semdamasi įkvėpimo iš prisiminimų apie gyvenimą Lietuvoje – šeimos nuotraukų, rankomis siūtų vaikystės drabužių, pirštinių, kurias mama pakabindavo ant gumos, ir folkloro. Taip pat prisiminiau 1989-ųjų politinę demonstraciją „Baltijos kelią“, kai du milijonai žmonių susikibo rankomis, ir per tris Baltijos šalis nusidriekė gyvoji žmonių grandinė“, – sakė Rasa Abramavičiūtė. Mergina konkurse įveikė daugiau nei 100 konkurentų iš 34 Didžiosios Britanijos universitetų ir koledžų. 
 
Tramplinas į mados pasaulį
 
F.A.D. yra labdaros organizacija, remianti jaunus žmones ir siekianti nutiesti tiltą tarp studijų ir darbo madų pramonėje. Konkursą jauniesiems mados dizaineriams F.A.D. rengia jau devintus metus, ir tai tapo užtikrintu tramplinu jauniesiems kūrėjams, rašo vogue.com.
Konkurso, kuriame gali dalyvauti visi Didžiosios Britanijos mados dizaino studentai, tikslas yra remti jaunus žmones jų karjeros pradžioje. Nuo 2008 m. F.A.D. bendradarbiauja su „Vauxhall Fashion Scout“ ir suteikia unikalią galimybę mados dizaino studentams ir jų universitetams demonstruoti savo kūrinius Londono madų savaitės renginiuose.
 
Ankstesni šio konkurso laureatai dirba tokiems dizaineriams ar kompanijoms, kaip Vivienne Westwood, Husseinas Chalayanas, „Burberry“, „Aquascutum“, Jeanas Paulis Gaultier, „Coast“ ir „All Saints“. Šių metų diplomantai ir laimėtoja turės galimybę stažuotis pas Vivienne Westwood, Paulą Smith‘ą, Jonathaną Saundersą bei Margaret Howell.
 
Kiekvieną sezoną „Vauxhall Fashion Scout“ skelbia perspektyviausius jaunuosius dizainerius ir suteikia jiems galimybę demonstruoti savo kolekcijas tarptautinei žiniasklaidos atstovų ir potencialių pirkėjų auditorijai Londono madų savaitės renginiuose.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai