Eugenija Misevičienė   |   2010-12-13

Lietuvaitė - Miss konkurse Amerikoje

  
Lietuvaitė - Miss konkurse Amerikoje
© Asmeninis archyvas

Merginos, prisipažinkime, turbūt kiekviena bent jau vaikystėje (o gal net ir gerokai vėliau) svajojome sudalyvauti gražuolių konkurse. Savo mintyse ne kartą įsivaizdavome ant galvos blizgančią karūną, skirtą nugalėtojai... po to galbūt kūrėme planus, kaip tokio titulo dėka bandysime mūsų planetą keisti remiantis grožio samprata.

Kuomet daugelis apie tai tik svajojome, kai kurios laimingosios ir sudalyvavo panašiuose renginiuose. O mums, kurioms tai ir liko vien tik lakia fantazija, turbūt, vistiek smagu stebėti, kai pasaulinio lygio grožio konkursuose dalyvauja mūsų tautietės, laikome kumščius, kad tik gražuolės lietuvaitės patektų į finalą, o slapta tikimės, gal gi nuo podiumo nužengtų pasipuošusios laimėtojos karūna.
  
Gruodžio 17-ąją pačiam Niujorko centre esančiam „Amnesia Club“ vyks „The Miss Diaspora Models International Pageant“ konkursas, kuriame dalyvaus 26 atstovės iš įvairių pasaulio šalių. Šiuose gražuolių rinkimuose dalyvauja užsienietės, šiuo metu gyvenančios JAV. „Diaspora Models“ agentūra šį konkursą organizuoja jau penktus metus iš eilės, renginys vis populiarėja, jame dalyvauti trokšta vis daugiau kandidačių iš skirtingų valstybių. „Miss Diaspora Models International“ grožio konkursas suteikia šansą į Ameriką atvykusioms merginoms pademonstruoti savo talentą, pasidalinti intelektu ir grožiu. Tuo pat metu konkursas yra neatskiriama paties Niujorko dalis, juk būtent šis miestas laikomas taip vadinamu „tautų katilu“. Pirmasis minėtos organizacijos grožio konkursas buvo surengtas 2006-ais metais. Jame dalyvavo merginos iš Kosovo, Gajanos, Dominikos, Rusijos, Prancūzijos, Ispanijos, Trinidado ir Tobago, Kolumbijos bei Rumunijos. Bėgant metams renginys sulaukė vis didesnio pripažinimo bei JAV žiniasklaidos dėmesio. Karūnos laimėtojos kviečiamos filmuotis reklaminiuose klipuose bei tapti daugelio kitų panašių projektų dalimi. Pačios konkurso dalyvės į grožio pasaulį ateina iš įvairių sričių – tarp jų galima sutikti finansininkių, dizainerių, choreografių, mokytojų ir t.t. – jos visos stengiasi kuo garbingiau atstovauti savo tautai bei tapti sektinu pavyzdžiu bendruomenėje.
Šiemet „The Miss Diaspora Models International” grožio konkurse pirmą kartą dalyvaus ir Lietuvoje gimusi mergina. Mūsų šaliai atstovaus 23 metų amžiaus Laura Škėmaitė, gyvenanti Niu Džersio valstijoje šalia Manheteno, Niujorke, dirbanti farmacijos kompanijos „Lundbeck Research“ (kuri išradinėja vaistus nuo Centrinės nervų sistemos ligų, tokių kaip Parkinsono ir Alzhaimerio) juridiniame skyriuje. Taip pat Laura dirba modeliu, dalyvauja įvairiuose madų šou. Nors lietuvaitė vos šių metų pradžioje atrado savyje modelio talentą, per trumpus 6 mėnesius nemažai pasiekė šioje itin didele konkurencija garsėjančioje srityje. O į JAV mergina atvyko 2006 metų vasarą studijuoti Niujorke. Lietuvoje ji baigė prestižinį Vilniaus licėjų ir gavusi akademinę stipendiją atvyko studijuoti biologijos ir chemijos privačiame „Caldwell“ koledže. Laura ne tik graži mergina, bet ir labai gabi mokslams - bakalauro studijas minėtoje aukštojo mokslo įstaigoje baigė greičiau nei kiti - per trejus metus (vietoj įprastų keturių), išlaikydama 4 balų vidurkį iš tiek pat galimų. Įvertinant jos akademinį pažangumą, L. Škėmaitei suteiktas „Tri-Beta Biology National Honor Society“ draugijos nario statusas visam gyvenimui.
 
Nors Lauros modelio karjera prasidėjo visai neseniai, ji jau buvo pakviesta į kelis JAV televizijų šou, dalyvavo keliuose pasaulinio lygio madų demonstravimo renginiuose, tarp jų „NY Mercedez Benz“ ir „Couture“ Mados savaičių šventėse, kur ji pristatė žinomų dizainerių R. Rich ir I. Helsinki kurtus drabužius. Įvertinant jos nuopelnus, šių metų spalį Laura buvo išrinkta mėnesio „PlaneteChic“ modeliu. Mergina taip pat išbandė save televizijos vedėjos amplua, pristatydama „AmericaLTV“ ir „Mark7Studios“ reportažus. Lietuvaitė pasirodė atlikėjų Prince Malik ir Jim Jones muzikiniame vaizdo klipe. O dabar L. Škėmaitė ėmėsi rašyti į „Hombre“ žurnalą bei mąsto apie jai pasiūlytą vaidmenį viename naujai kuriamų kino filmų.
 
Gal kažkada vaikystėje ir Laura, kaip dauguma mergaičių, svajojo sudalyvauti grožio konkurse... įdomu, ar ji tikėjosi, kad vieną dieną ta svajonė pavirs realybe? Kaip „Amerikos lietuviui: pasakoja pati mergina, apie „Miss Diaspora Models International“ grožio konkursą ji sužinojo labai atsitiktinai. Ji pati panašių renginių neieškojo, teisingiau pasakius, tokia galimybė pati surado Laurą – susiklosčius palankioms aplinkybėms, lietuvaitei buvo pasiūlyta sudalyvauti minėtame konkurse. Mergina sutiko išbandyti savo jėgas, nes mėgsta naujus iššūkius gyvenime – taip ugdo charakterį. Ir, kaip prisipažino pati Laura, jai labai norėtųsi patekti ant prestižinio „Supermodels Ultimate“ žurnalo viršelio, kuriame puikuosis gruodžio 17-osios konkurso nugalėtoja. Kaip vėliau Laura sužinojo, šio konkurso atrankoje dalyvavo dar pora dešimčių lietuvaičių, tačiau jai neteko jų sutikti ar išsiaiškinti, kokios priežastys nulėmė jos konkurenčių nesėkmes. Kaip ten bebūtų, laikykime kumščius, kad mūsų tautietei kuo geriau pasisektų artėjančiame konkurse. O kol kas kiekvienas norintis galime balsuoti už Laurą šiame tinklapyje tiesiog paspaudus ant jos nuotraukos. Plačiau apie ją sužinosite L. Škėmaitės internetinėje svetainėje. Ten pat surasite informaciją apie tai, kaip galima tapti šios gražuolės rėmėju. Tad linkime talentingai merginai iš Nemuno krašto sėkmės, o visus norinčius stebėti šį renginį gyvai kviečiame kuo skubiau įsigyti bilietus šiame puslapyje (vietų skaičius ribotas). Grožio konkurso vieta ir adresas: Amnesia Club NYC, 609 West 29-th Str. (tarp 11-th & 12-th Ave.), New York, NY, pasirodymo data ir laikas: gruodžio 17 d., penktadienis, 17:30 val..
Laukiame atvykstant į šį konkursą palaikyti savo tautietės!

  

Komentarai

Naujausi straipsniai