Lilija Petrilionienė   |   Brėmeno LB viešųjų ryšių atstovė   |   2010-02-22

Kaip Brėmeno lietuviai vijo žiemą

  
Kaip Brėmeno lietuviai vijo žiemą

Brėmeno lituanistinėje mokykloje „Varpelis“ lietuviai atšventė žiemos išvarymo šventę –Užgavėnes.

style="font-size: 10pt">Vaikučiai skuba išvaryti žiemą iš kiemo,nugalėti Lašininį ir Morę,kad Kanapinis galėtų užimti savo vietą ir pagaliau ateitų pavasaris į mūsų namus.
Svečius pasitinka ponia „lekarstvininkė“ iš Vengrijos, kuri apžiūri kiekvieną atėjusįjį, nustato diagnozę ir skiria gydymą. Kam lašų keletą įlašina, kam piliulę duoda, o kai kam ir ricinos kliūna. Čigonė - būrėja tuoj pripuola su savo kortų kalade ir siūlosi išburti ateitį. Vieniems ji žada daug vaikų,kitiems gerą sveikatą, tretiems- ko širdis geidžia.
 
Staiga iš miegų pakyla Lašininis. Jis nesupranta, kas čia taip triukšmauja ir kas čia vyksta. Apibamba Kanapinį ir Lekarstvininkę, ieško savo Morės, nenori užleisti vietos pavasariui.
Vaikučiai jau šaukia, kad metas žiemai pasitraukti ir užleisti vietą pavasariui. Lašininis dar bando papirkti visus,vaišindamas skaniais lašinukais su duona, bet, deja, jam nepavyksta. Užverda arši kova tarp Kanapinio ir Lašininio. Kas gi nugalės? Kieno pusėn stoja vaikai? Žinoma, kad Kanapinio !
 
Pirmiausia traukiama virvė . Kas pralaimės,tam ir teks pasitraukti. Su vaikų pagalba nugali Kanapinis! Bet to Lašininiui dar negana:  jis nusprendžia išbandyti jėgas vienas ant vieno. Deja,ir čia jam nepavyksta nugalėti. Tenka Lašininiui pasipusčius padus, gėdingai sprukti.
„Valio! Valio! Valio!“, - šaukia vaikai. Žiema pagaliau nugalėta ir pavasaris jau veržiasi į kiemą.
 
Na, o kur gi dingo Morė? Štai ji - kabo ant baslio ir laukia nuosprendžio . Nuosprendis vienbalsis – sudeginti. Kol Morė dega, visi susirinkusieji šoka rateliu aplink ją ir dainuoja daineles. Kartu sudeginami ir blogimūsų įpročiai , kad galėtume jų atsikratyti ir tapti geresniais.
Išvarę Lašininį ir sudeginę Morę, skubame vaišintis blynais blyneliais. Juk tai saulės simbolis.
Tokia nuostabi šventė buvo suorganizuota „Varpelio“ vaikučiams jų pačių mokytojų. Vaikams tai didžiausia šventė, kai gali persirengti įvairiais personažais, pasidaryti savo rankomis kaukę , dalyvauti blynų kepime, šokti ir dainuoti. Nusivylusių tikrai neliko, visų veideliai švietė kaip saulutės .
 
Pagaliau pavasaris....
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai