Tiesa.com inf.   |   2011-10-17

J.Meko filmai BFI Londono kino festivalyje

  
J.Meko filmai BFI Londono kino festivalyje Kadras iš filmo \\\"Sleepless Nights Stories\\\".

Jonas Mekas šiemet dalyvauja BFI Londono kino festivalyje, kuriame bus pristatomas jo naujasis filmas “Bemiegių naktų istorijos” (Sleepless Nights Stories) bei jo kolaboracija su ispanų kino kūrėju José Luis Guerín “Susirašinėjimas: Jonas Mekas – JL Guerin” (Correspondence: Jonas Mekas – JL Guerin). Jonas Mekas taip pat dalyvauja Pipo Chodorovo filme “Laisvieji radikalai: eksperimentinio kino istorija” (Free Radicals: A History of Experimental Film).

“Bemiegių naktų istorijose”, kurios bus rodomos spalio 18 d., Jonas Mekas kviečia pasivaikščioti po naktinį Niujorką, butus, studijas, užkulisius, galerijas, barus ir klubus. Sutiksime senus Meko draugus: Keną ir Flo Jacobsus, Yoko Ono, Patti Smith, Mariną Abramovič, Hansą Ulrichą Obristą, Pipą Chodorovą, brolius, seseris, sūnus ir dukteris.
„Bemiegių naktų istorijas“ įkvėpė knyga „Tūkstantis ir viena naktis“. Skirtingai nuo arabiškų pasakų, mano istorijos – iš tikro gyvenimo, besiblaškančios kažkur už rutininės realybės ribų. Filme pasakojamos 25 skirtingos istorijos. Jų veikėjai – mano geri draugai, tačiau ir aš pats esu neatsiejama jų dalis. Arabų pasakų sekėjas ar sekėja – taip pat buvo jų dalis.“ (Jonas Mekas)
 
Šį premjerinį kino seansą lydės Jono Meko įžanga bei klausimų-atsakymų sesija po seanso.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai