Rūta Palšauskaitė, portalui Tiesa.com iš Airijos   |   2010-09-28

Jazzu ir L.Somovas koncertuos Airijoje (video)

  
Jazzu ir L.Somovas koncertuos Airijoje (video) Jazzu ir Leono keliai susitiko prieš 5-6 metus.

Airijos muzikos gerbėjams jau pažįstama komanda „Defo Maybe“, praeitą pavasarį į Dubliną pakvietusi Mario Basanov ir Vidį, šįkart pristato ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų išgarsėjusių atlikėjų dueto Jazzu ir Leono Somovo koncertinį turą po Airiją.

Elegantiškojo vokalo savininkė ir patyręs elektroninės muzikos prodiuseris apsilankys ne tik Dubline (spalio 9 d.), bet surengs koncertus ir Korke (spalio 8 d.) bei Golvėjuje (spalio 7 d.).
Apie artėjančius koncertus bei kelius suvedusius duetą ir abu atvedusius į Londoną, kalbamės su dueto vokaliste Jazzu.
 
Kaip pradėjai muzikinę karjerą?

Baigiau muzikos mokyklą Lietuvoje, Tallat Kelpšos muzikinę gimnaziją, tada atvykau į Londoną studijuoti vokalo. Dainavau džiazą, o būdama penkiolikos metų atsidūriau grupėje „Pieno Lazeriai”. Dabar dirbu su Leonu Somovu, Londone įrašinėju solinį albumą.
 
Šiuo metu gyveni Londone. Kodėl pasirinkai būtent šį miestą?

Aš kartais sakau, kad ne aš pasirinkau Londoną - tai jis mane pasirinko (šypsosi – aut. past.). Tiesiog kai norėjau kažkur stoti studijuoti draugė pasiūlė bandyti į Londoną. Suabejojau, nes taip pat norėjau mokytis Prancūzijoje. Bet galiausiai aplinkybės susiklostė taip, kad į Prancūziją pavėlavau, o į Londoną jau buvau įstojusi. Ir visai nesigailiu (šypteli – aut. past.)
 
Jau penkerius metus kuriate kartu su Leon. Kaip susikirto jūsų keliai?

Susitikome prieš penkerius - šešerius metus, kai dar Leonas grojo grupėje „Inculto”, o aš dainavau „Pieno Lazeriuose”. Pradėjome kartu kurti, kartu išvažiavome į Londoną, čia įrašėm savo pirmąjį EP (trumpinys iš angl. k. extended play – muzikos įrašas, kuriame dainų daugiau nei singe, tačiau tai nėra ir pilnas albumas – aut. past.). Dabar dirbame toliau, nes mums puikiai sekasi, turim nuostabią komandą (Marijus Aleksa groja mušamaisiais, o Domas Aleksa groja bosine gitara). Mums tiesiog gera kurti kartu, puikiai vieni kitus suprantame ir surandame muzikoje.
 
Netrukus pasirodys antrasis jūsų albumas. Kuo jis skirsis nuo pirmojo – bus greitesnis, lėtesnis, linksmesnis, liūdnesnis?

Skirsis spalva, šiek tiek pasikeitė ir stilius - atsirado gyvų instrumentų, agresyvesnių ir tamsesnių garsų, pasikeitė tekstai, mintys. Klausau dabar naujų dainų ir galvoju, kaip mes per tuos penkerius metus kartu augdami patobulėjome ir subrendome... Manau, šitas mūsų darbas bus tikrai vertas dėmesio.
 
Airijoje retai sulaukiame įdomesnių lietuviškų grupių, originalių atlikėjų iš Lietuvos. Ar mūsų šalyje trūksta tokių muzikantų, ar tiesiog jie neįdomūs platesnei publikai?

Pastaruoju metu Lietuvoje atsiranda nuostabių projektų, kuriuose dalyvauja labai geri muzikantai. Buriasi grupės, žmonės ieško kažko naujo, ieško savito garso. Turim tikrai gražių muzikinių reiškinių, tiesiog Lietuvoje per maža rinka. Alternatyviai grupei sunku surasti klausytoją Lietuvoje, ką jau kalbėti apie platesnę auditoriją, kai tam nėra sąlygų. Neabejoju, kad ne viena grupė iš Lietuvos, gyvuodama, kad ir Londone, surastų savo publiką ir padarytų karjerą. Čia daugiau žmonių, daugiau pasiūlos, daugiau paklausos, daugiau pasaulio.
 
Kokios muzikos pati klausaisi namuose? Ar muzikinis skonis keitėsi, pradėjus kurti su elektroninės muzikos prodiuseriais?

Klausausi įvairios muzikos. O kartais išvis nieko nesiklausau, nes pavargstu nuo garsų. Negalėčiau pasakyti, kad muziknis skonis labai pakito, sakyčiau, kad tiesiog praplėčiau akiratį. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar mėgstu klasikinę muziką, džiazą, elektroniką, dub‘ą, soulą ir panašiai. Stengiuosi klausytis visko, tik niekada nebuvau didžiulė roko ar metalo gerbėja (šypsosi – aut. past.).
 
Ar šis tavo apsilankymas Airijoje bus pirmasis? Ko vietiniams lietuviams tikėtis iš jūsų pasirodymo?

Taip, tai bus mano pirmas kartas Airijoje. Labai noriu aplankyti šią šalį: esu girdėjusi daug gero ir gražaus apie šį kraštą. Žmonės, kurie ateis į mūsų koncertą, gali tikėtis tiesiog gražios, gyvos muzikos ir gerų emocijų. Nesvarbu, kur koncertuojame - Vilniuje, Londone ar kur kitur, - visi koncertai užsibaigia bisu ir dainuoja visi iki vieno. Pažiūrėsime, kaip bus Airijoje (šypsosi – aut. past.).

 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai