Tiesa.com   |   2010-10-19

Čikagoje - lietuviškas džiazas

  
Čikagoje - lietuviškas džiazas A. Gotesmanas yra vienas kūrybingiausių Lietuvos perkusininkų.

Šiais metais Europos džiazo festivalyje „European Jazz Meets Chicago“ Lietuvai atstovaus būgnininkas Arkadijus Gotesmanas, kuris lapkričio 4 dieną pasirodys Čikagos kultūros centro Claudia Cassidy Theater salėje.

="text-align: left">Dalyvauti Europos džiazo festivalyje A. Gotesmaną pakvietė Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje, kuris kartu su kitais Čikagoje įsikūrusiais Europos šalių konsulatais ir kultūros institutais organizuoja šį renginį.
 
A. Gotesmanas yra vienas kūrybingiausių Lietuvos perkusininkų, garsėjantis kaip laisvosios improvizacinės muzikos atlikėjas. Gimęs ir muzikos mokęsis Ukrainoje, 1979 metais atvyko į Lietuvą, kur įsitraukė į čionykštį muzikinį gyvenimą. Nuo 1982 metų groja profesionaliai: valstybiniame pučiamųjų orkestre „Trimitas“, ansamblyje „Oktava“. Džiazą groti pradėjo su Gintauto Abariaus trio, bendradarbiauja su Petru Vyšniausku, Viačeslavu Ganelinu, Dainiumi Pulausku. Arkadijus Gotesmanas grojo ir su kitais muzikantais: Johnu Zornu, Davidu Geringu, Julianu Josephu, Changito, Christophu Baumanu ir bemaž su visais Lietuvos džiazo meistrais. Kaip solistas ir ansamblių narys grojo daugelyje Europos šalių bei Azijoje, Afrikoje, JAV, dalyvavo daugybėje džiazo festivalių. Arkadijus Gotesmanas groja ne tik džiazą, bet ir šiuolaikinę akademinę muziką rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, komponuoja muziką teatrui, atlieka ją spektakliuose, rengia projektus su šokėjais.

Ketvirtajame kasmetiniame „European Jazz Meets Chicago“ dalyvaus dešimties Europos valstybių atstovai – muzikantai iš Prancūzijos, Italijos, Austrijos, Ispanijos, Olandijos, Šveicarijos, Lenkijos, Vokietijos, Švedijos ir Lietuvos. Išaugus dalyvių skaičiui, festivalio programa išsiplėtė iki dviejų dienų.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai