Tiesa.com   |   2011-03-07

Choreografė L. Juodkaitė – „dancEUnion“ festivalyje Londone

  
Choreografė L. Juodkaitė – „dancEUnion“ festivalyje Londone
© Spektalio autorių archyvas
„Malda smėlyje“ yra Vilniaus Menų spaustuvės prodiusuotas šiuolaikinio šokio spektaklis.

Kovo 15-17 dienomis į Southbank centrą, vieną svarbiausių Londono kultūros centrų, sugrįžta šiuolaikinio šokio festivalis „dancEUnion“, kuris pristatys įdomiausius kylančius Europos choreografus, tarp jų ir lietuvių choreografę Loretą Juodkaitę. Kovo 16 dieną Purcell Room, Southbank centre Loreta Juodkaitė, Tautvydas Gura ir Marjorie Kellen rodys vieną naujausių savo darbų – šokio spektaklį „Malda smėlyje“.

„Malda smėlyje“ yra Vilniaus Menų spaustuvės prodiusuotas šiuolaikinio šokio spektaklis, įkvėptas tradicinės turkų muzikos bei kultūros. Tai sakralus ir rituališkas kūrinys, pulsuojantis choreografei L.Juodkaitei būdinga energija.
Spektaklis buvo ruošiamas ne vienerius metus: 2008 metų festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ buvo pristatytas eskizas „Miniatiūros pagal turkų ir kurdų tradicinę muziką“, kurį šokio kritikai vadino „reto grožio ir meninio paveikumo eskizu“ bei „festivalio gardėsiu“ (Ingrida Gerbutavičiūtė, „7 meno dienos“). Publikos ovacijos ir kritikų atsiliepimai įkvėpė kūrėją toliau plėtoti šį kūrinį, jo premjera įvyko paskutinę 2009-ųjų metų dieną. „Malda smėlyje“ – tai aistra, energija ir saulės karščiu dvelkiantis spektaklis.
 
L.Juodkaitė yra viena įdomiausių jaunų šiuolaikinio šokio kūrėjų Lietuvoje. Šiuolaikinio šokio pagrindus ji gavo Vyčio Jankausko vadovaujamoje modernaus šokio studijoje. 2001 metais Vilniaus dailės akademijoje baigė scenografijos bakalauro studijas, o 2005 metais - Zalcburgo eksperimentinę šokio akademiją (SEAD). Profesionalioje scenoje ji debiutavo 2006 metais ir iškarto susilaukė ir publikos, ir kritikų pripažinimo, ir šiuo metu dirba kaip nepriklausoma šokėja bei choreografė. L. Juodkaitė jau sukūrė daugiau nei dešimt šokio spektaklių, kurie rodyti įvairiuose kraštuose. Vienas įspūdingiausių jos kūrinių - „Salamandros sapnas. Paveikslas“ (režisierius Valentinas Masalskis, Menų spaustuvė) 2007 metais buvo pristatytas Londono šokio teatro „The Place“ scenoje.
 
„dancEUnion“ programoje taip pat numatytos ir keturių dienų trukmės šiuolaikinio šokio choreografų dirbtuvės, kuriose dalyvaus ir L.Juodkaitė. Joms vadovaus britų choreografas Jonathanas Burrows.
 
Šis festivalis – tai bendras kūrybinis EUNIC Londono grupės (ES šalių kultūros institutų tinklo), Europos komisijos atstovybės JK bei Southbank centro projektas. Tai jau antrasis Europos šiuolaikinio šokio pristatymas Southbank centre, pirmasis „dancEUnion“ festivalis vyko 2008 metų rudenį, kuriame buvo rodyta lietuvių choreografų Petro Lisausko ir Tautvilo Gurevičiaus „Sankryža“.
Kovo 16 d., 19.45 val., Purcell Room at Queen Elizabeth Hall, Southbank Centre, London SE1 8XX. Bilietai - £13, festivalio pasas trims dienoms - £30.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai