Tiesa.com   |   2010-12-01

Briuselyje - lietuviška poezija

  
Briuselyje - lietuviška poezija
© URM
Legendinis branduolys – S .Kanovičius, L. Jakimavičius ir V. V. Landsbergis.

Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES Briuselyje lapkričio 30 dieną vyko tradicinis lietuvių autorių poezijos vakaras „Filologai‘85“.

Briuselio lietuviai susitiko su Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto 1985-ųjų metų laidos legendiniu branduoliu – Vytautu V. Landsbergiu, Liudviku Jakimavičiumi ir jau daugelį metų Briuselyje gyvenančiu Sergejumi Kanovičiumi.
Lietuvos rašytojai bendravo su susirinkusiais tautiečiais, tarp kurių buvo ir Europos Parlamento nariai Vytautas Landsbergis ir Leonidas Donskis, dalijosi prisiminimais ir pristatė savo kūrybą.
 
V.V.Landsbergis skaitė eilėraščius iš savo naujojo poezijos rinkinio „Persikūnijimai“, kuriuose pasakų, sapnų motyvais išsakomi skaudūs ir gilūs jausmai. L.Jakimavičius publiką pralinksmino ištrauka iš „Gaisrininkų legendų“.
 
Rašytojas ir kino bei teatro režisierius V.V.Landsbergis yra išleidęs poezijos knygų ir pjesių, sukūrė daugiau nei 20 dokumentinių ir vaidybinių filmų, rašo pasakas vaikams.
 
Poetas, literatūros kritikas ir publicistas L.Jakimavičius dirbo kultūros leidinių „Sietynas“, „Metai“, „7 meno dienos“ ir „Literatūra ir menas“ redakcijose. Autorius yra parašęs keletą pjesių, knygų vaikams, išleidęs kelis eilėraščių rinkinius.
Pastaruoju metu Briuselyje gyvenantis S.Kanovičius dirbo redaktoriumi „Vyturio“ ir „Vagos“ leidyklose. Pirmąją knygą „Rašmenys ant sniego“ jis išleido lietuvių ir rusų kalbomis 2002 metais. 2009 metais Bernardinai.lt išleido poeto eilėraščių rinktinę – „Kelionmaišis“, kurią S.Kanovičius pernai pristatė ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES.
 
Poezijos vakarą Lietuvos nuolatinė atstovybė ES surengė bendradarbiaudama su Tarptautiniu kultūros programos centru.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai