Tiesa.com   |   2010-08-26

Baltarusijoje sulaikytas L.Bankauskas - laisvas

  
 Baltarusijoje sulaikytas L.Bankauskas - laisvas Vilniaus raitosios policijos vadas Laimonas Bankauskas.

Prieš pusantros savaitės Baltarusijoje sulaikytas Vilniaus raitosios policijos vadas Laimonas Bankauskas paleistas į laisvę. Tai oficialiai Lietuvos televizijos naujienų tarnybai patvirtino Baltarusijos KGB spaudos tarnybos vadovas Aliaksandras Antonovičius.

mal">„Lietuvos pilietis Laimonas Bankauskas paleistas į laisvę. Tai nusprendė KGB tyrėjai remdamiesi Baltarusijos baudžiamuoju kodesu ir suderinę veiksmus su prokurorais“, – Lietuvos televizijai sakė A.Antonovičius. „Kokie bus sprendimai toliau nežinau, tačiau šiandien jis yra laisvas ir gali grįžti į Lietuvą“, – pridūrė jis.

Manoma, kad sutvarkius visus būtinus dokumentus, L.Bankauskas į Lietuvą turėtų būti parvežtas ketvirtadienį.

Prezidentė, vertindama situaciją ir faktą, kad Lietuvos pareigūnas paleistas ir perduotas Lietuvos globon, pabrėžė, kad jau šios istorijos pradžioje kreipėsi į Baltarusijos valstybę kviesdama kuo objektyviau išsiaiškinti padėtį. Ir tuo pačiu išreikšdama nuostatą, kad šis incidentas neturi pakenkti dvišaliams santykiams.

Tai, kad kaimynė šią nuostatą išgirdo ir priėmė sprendimą sulaikytą pareigūną perduoti Lietuvai, Prezidentė vertina kaip nuosekliai gerėjančių dvišalių santykių rezultatą“, – sakė Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Jo teigimu, šį atvejį dabar tirs Lietuvos teisėsaugos institucijos, panaudodamos visą sulaikymo informaciją, kurią gavo iš Baltarusijos pareigūnų pagal dvišalio teisinio bendradarbiavimo sutartį.

Aukštas Lietuvos policijos pareigūnas, įtarus narkotikų kontrabanda, sulaikytas Ašmenos pasienio punkte. Esą jo automobilyje Baltarusijos teisėsaugininkai rado 45, 5 g amfetamino.

L.Bankauskas įtarimus neigia ir sako manąs, kad narkotikai buvo pakišti.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai