Tiesa.com inf.   |   2011-10-28

Austrijoje atidaryta paroda apie Sausio 13-ąją

  
Austrijoje atidaryta paroda apie Sausio 13-ąją 50 nuotraukų paroda atidaryta senojoje Linco miesto rotušėje.

Lietuvos ambasada Austrijoje spalio 27 dieną Linco mieste atidarė nuotraukų parodą „Laisvės gynimas 1990–1991 metais“. Svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Austrijoje Giedrius Puodžiūnas.

Parodos atidaryme dalyvavo Linco miesto meras Franzas Dobuschas, Lietuvos garbės konsulas Aukštutinėje Austrijoje Ulrichas Salburgas, miesto kultūros, meno ir akademinės bendruomenės, žiniasklaidos atstovai, gausus būrys Linco mieste ir jo apylinkėse gyvenančių tautiečių.
„Ši nuotraukų paroda padės Austrijos gyventojams geriau pažinti Lietuvos XX amžiaus istoriją ir suvokti jos žmonių sudėtą auką kovojant dėl nepriklausomybės. Europos dalis, kuriai priklausė Lietuva, ne savo noru buvo palikta anapus „geležinės uždangos“. Antrojo pasaulinio karo pabaiga Lietuvai atnešė ne laisvę, o naują sovietinę okupaciją, trukusią penkis dešimtmečius. Tačiau Lietuvos gyventojų laisvės ir demokratijos troškimas buvo stipresnis nei sovietinė diktatūra. Tą „kruvinąjį sekmadienį“ 1991 m. sausio 13 dieną Lietuvos gyventojai kovojo ne tik už savo teisę būti laisvais ir nepriklausomais, bet ir už demokratinių vertybių įtvirtinimą visoje Europoje“, - sakė G.Puodžiūnas.
 
Pasak jo, Lietuvą kelyje į laisvę stipriai rėmė jos bičiuliai, kurių daug yra ir Austrijoje. Jie padėjo Lietuvai sunkiu metu ir veiksmais patvirtino nuoširdžią draugystę. Vilnių ir Lincą, Lietuvą ir Aukštutinę Austriją sieja ne tik Europos kultūros sostinių 2009 projektas. Lietuvos intelektualai, studentai ir dvasininkai, besitraukdami nuo sovietinių represijų ir deportacijų į demokratines Vakarų valstybes, Aukštutinės Austrijos žemėje 1944-1950 m. rado prieglobstį, čia veikė Lietuvių komitetas ir tremtinių stovykla.
 
Parodoje eksponuojamos fotografų Viktoro Kapočiaus, Pauliaus Lileikio, Algimanto Žižiūno, Eugenijaus Masevičiaus nuotraukos iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo fondų, Aleksandro Juozapaičio nuotraukos iš Lietuvos naujienų agentūros ELTA fondų, Alfredo Girdziušo, Viliaus Jasinevičiaus, Zenono Nekrošiaus, Virgilijaus Usinavičiaus, Kęstučio Jankausko, Andriaus Petrulevičiaus, Aleksandro Juozapaičio, Pauliaus Lileikio, Kęstučio Svėrio, Vytauto Daraškevičiaus, Juliaus Vaupšo nuotraukos iš asmeninių ir Lietuvos Seimo archyvo fondų.
 
50 nuotraukų paroda atidaryta senojoje Linco miesto rotušėje, kurioje įsikūrusi ir miesto merija. Parodą rengė Lietuvos Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyrius.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai