Tiesa.com   |   2011-03-04

Airijoje - filmo „Knygnešiai“ premjera

  
Airijoje - filmo „Knygnešiai“ premjera „Knygnešiai“ – tai filmas kelionė.

Kovo 13 dieną, sekmadienį, 12 valandą Airijos filmų institute (Irish Film Institute, 6 Eustache Street, Temple Bar, Dublin 2) vyks dokumentinio filmo „Knygnešiai“ premjera Airijoje.

="text-align: left">Po filmo peržiūros - diskusija su filmo kūrėjais - režisieriumi Jeremiah Cullinane, prodiusere Rasa Miškinyte, pasakotojais Albertu Vidžiūnu ir Gearóid Mac Lochlainn.
 
Bilietų teirautis Irish Film Institute kasose, jų skaičius ribotas.

Pernai sukurtas filmas – tai bendra Lietuvos (Era Film), Airijos (Planet Korda Pictures) ir JK (Vinegar Hill Production) produkcija.

„Knygnešiai“ – tai filmas kelionė. Airių poetas (Gearóid Mac Lochlainn) ir lietuvių teatro režisierius (Albertas Vidžiūnas) kartoja XIX a. Lietuvos knygnešių pavojų kupiną kelią. Knygnešiai, rizikuodami savo gyvybėmis, gelbėjo lietuvių kalbą, kontrabanda gabendami iš Prūsijos į Lietuvą knygas, laikraščius, žurnalus uždraustais lotyniškais rašmenimis ir dalydami jas pogrindinėse mokyklose. Keliaudami miškais ir upėmis, kiekvienas sužino kažką, ko nežinojo apie savo šalį, ir atranda vis daugiau ryšių tarp gimtosios kalbos ir tapatybės.

Filmo kūrybinė grupė: režisierius - Jeremiah Cullinane; prodiuseriai – Rasa Miškinytė, Bartalomeo Dibenedeto, Jeremiah Cullinane ir David Rane; operatorius – Audrius Kemežys.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai