Tiesa.com   |   2016-05-24

Viktorija Faith: tik dabar pradedu suprasti ir atrasti save

  
Viktorija Faith: tik dabar pradedu suprasti ir atrasti save Kūryba Viktorijai – lyg atsikratimas praeities skausmų ir užgniaužtų emocijų.

Londone įsikūrusi kompozitorė, dainų autorė ir atlikėja Viktorija Faith kurį laiką slėpėsi nuo viešumos ir įnirtingai dirbo. Dainininkės patirties bagaže jau tūno du tarptautinių konkursų laimėjimai, o jos pastangas įvertino ir muzikos verslo atstovai.

Visai netrukus muzikinio pasaulio padangėje pasirodys naujieji atlikėjos singlai – dainos maloniai nustebins dainininkės gerbėjus... Negana to, Viktorija Faith galimai užsimaus ir aktorystės aukštakulnius!
Viktorija, kurį laiką buvote dingusi iš viešumos. Kuo užsiėmėte?
 
Pusę metų intensyviai darbavausi repeticijų salėje. Analizavau savo klaidas, dirbau su profesionalais, bandžiau atrasti savo muzikinį stilių. Muzikos pasaulyje viskas yra kur kas sunkiau ne tik dėl šios industrijos subtilybių, bet ir todėl, kad – taip nuoširdžiai ranką prie širdies pridėjus – esu idealistė.
Pradėjusi muzikinę karjerą, suvokiau, kad turiu vokalinių spragų, trūksta techninių įgūdžių, todėl ne visada jaučiausi tvirtai ant scenos. Ir tik dabar suprantu, kad bet kokioje meno srityje reikia nuolatos mokytis ir tobulėti, tad savas ambicijas kiek nustumiau į šalį – šiuo metu esu susikoncentravusi ties dainų tobulinimu ir repeticijomis.
 
Dirbu kur kas daugiau nei anksčiau, noriu pasiekti aukštesnį muzikinį lygį. Jaučiuosi atsakinga, nes pati net nesuvokiau kiek iš tiesų turiu gerbėjų, kurie tiki mano sėkme, o tai labai įpareigoja.
Prieš kelerius metus dar nežinojau, kokie mano muzikiniai pojūčiai, tik dabar pradedu suprasti ir atrasti save.
 
Turite nuosavą įrašų kompaniją. Darbuojatės ir su kitais atlikėjais ar visgi visą laiką šiuo metu skiriate savęs tobulinimui?
 
Kai bent kiek pasisukioji muzikiniame pasaulyje, supranti, kad negali sėdėti ant visų kėdžių ir viskuo vienu metu užsiimti. Turi rinktis: arba plėtoti verslą ir leisti kitų dainas, arba orientuotis į kūrybinę muzikos pusę.
Šiuo atveju visas savo jėgas skiriu būsimam albumui, kurio dainas įamžinau savo įrašų studijoje. Taip pat renku muzikantų ir aranžuotojų komandą, muzikantus ir kitus profesionalus, kurie bus susiję su mano koncertine veikla.
 
Ateityje, turiu planų skirti daugiau laiko įrašų kompanijos veiklai: medžiosiu talentus, kuriems rašysiu dainas, kursiu muziką.
Netrukus pasirodys Jūsų nauji kūriniai. Savo dainų tekstus ir muziką jiems kūrėte pati. Tikriausiai nėra lengva viskuo rūpintis vienai?
 
Taip, didžioji dalis darbo yra mano vienos indėlis: pianinu įgrojau akordus, rašiau dainoms žodžius. Tiesa, prie aranžuotės – tinkamiausių instrumentų parinkimo mano balso tembrui – prisidėjo jaunuolis iš mano universiteto, jį man rekomendavo dėstytojai.
 
Kolkas laiką ir pinigus investuoju į save, nes tikiu, kad ateityje pavyks įgyvendinti planus, svajones. Bėgant metams kardinaliai keičiasi mano požiūris į muziką, norisi siekti profesionalumo. Tad neslėpsiu, jeigu buvimas žvaigžde reiškia, kad turiu koncertuoti naktiniuose klubuose neblaiviems žmonėms – to nebus. Noriu orientuotis į kitokią publiką. Kitokias pasirodymų sales.
 
Kai įdedi milžiniškas pastangas į repeticijas, norisi, kad tai būtų tinkamai įvertinta.
 
Kas Jus įkvepia kūrybai?
Aš esu spalvota asmenybė – gyvenime esu patyrusi džiugių ir liūdnų dalykų, visgi didžiausias įkvėpimas ateina tada, kai aklinoje tamsoje pagaliau išvystu bent kiek šviesos.
 
Kūryba man – lyg atsikratimas praeities skausmų ir užgniaužtų emocijų. Kaip dažnai mes turime šypsotis, nors iš tiesų gyvenimo kelias nėra rožėmis klotas... Dainomis aš išreiškiu save, atskleidžiu neišsakytas mintis.
 
Ištikrųjų labai sunku suderinti viską ir suprasti, koks ilgas kelias dar laukia. Ir nors mano dainos ne kartą puikavosi Lietuvos top'uose, žinau, kad turiu nepaliaujamai dirbti, o tobulumui ribų nėra.
 
Gegužės 4-ąją dieną Londone surengėte debiutinį savo naujų dainų pristatymą. Tai buvo ne tik ilgiausias Jūsų pasirodymas ant scenos, tačiau ir baigiamasis darbas įgyjant kompozitorės ir atlikėjos bakalaurą Vakarų Londono universitete (angl. University of West London). Buvote teisiama dėstytojų komisijos bei muzikinio pasaulio vilkų. Ši akimirka nebaugino?
 
Viskas pavyko tikrai neblogai. Nors prieš pasirodymą labai jaudinausi, dabar suprantu, kad be reikalo. Visi pastebėjo, kad mano balsas patobulėjo, o pasitikėjimas savimi – išaugo.
Scenoje pasirodžiau be šokėjų, tačiau man talkino muzikantai. Mane vertino dėstytojai, tačiau renginį stebėjo visi panorėję. Buvo pakviesti ir muzikinio pasaulio atstovai. Man šis pasirodymas buvo be galo svarbus.
 
Minėjote, kad magistro studijas galimai tęsite Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tiesa, šįkart rinksitės aktorystę... Bandysite laviruoti tarp dviejų meno sričių?
 
Slapčiausių savo svajonių geriau niekam nepasakoti, o tiesiog jų siekti. Labai džiaugiuosi, kad pagaliau tai suvokiau ir ėmiau tuo vadovautis. Ne kartą daugybė mano planų nuėjo šuniui ant uodegos dėl įvairių priežaščių: finansų, žinių ar įgūdžių trūkumo. Pažvelgiau į save lyg iš šono ir suvokiau, kad kai kurie dalykai yra tiesiog ne man. Dabar yra kitoks kūrybos etapas. Aš labai dėl to laiminga ir galėčiau apie tai šimtą valandų kalbėti...
 
Visgi manau, kad žingsnis į aktorystę dar labiau atskleis mane kaip asmenybę. Juolab, kad aktorystė buvo mano vaikystės svajonė. O dabar dar ir esu pakviesta į aktorių atrankas. Jeigu pasiseks, vadinasi, svajonė išsipildė greičiau negu tikėjausi, jeigu ne – keliausiu tobulintis.
 
Aktorystė lyg ir antris mano muzikiniams siekiams. Daugybė žmonių laviruoja tarp kelių meno sričių ir jiems tai puikiai sekasi.
 
Kada ir kaip Jums pavyko atskleisti savo aktorystės talentus bei likti pastebėtai?
 
Praėjusių metų lapkritį dalyvavau konkurse Latvijoje, kuriame užėmiau pirmąją vietą. Jau tada likau pastebėta agento, su kuriuo bendradarbiauju iki šiol. Visgi aktorystės gyslelę manyje įžvelgė komisijos nariai, Londone vykusio „Stars of the Albion” festivalio-konkurso metu. Taip buvau pakviesta į atrankas. Beje, šiame konkurse taip pat tapau ir nugalėtoja, o tai paskatino judėti pirmyn, juolab, kad konkursas buvo skirtas profesionaliems atlikėjams.
 
„Musica Nova” akademijos dėstytojams, kurie dalinai rengė šį „Stars of the Albion”festivalį-konkursą bei patys mane į jį pakvietė, esu dėkinga ir už tai, kad mano muzikinės karjeros pradžioje mokė mane vokalo bei padėjo siekti profesionalo lygio.
 
Taip pat laimei, visame šiame siekių kelyje mane labai palaiko mama, visi mano artimieji bei dėstytojai. Jie manyje įžvelgia potencialą, kurį privalau išnaudoti, – tai padeda nepaliaujamai judėti pirmyn.
 
 
 
  

Žymos: Interviu, Viktorija Faith

Komentarai

Naujausi straipsniai