Tiesa.com   |   2013-07-08

Tautiška giesmė skambėjo ir Britanijoje 

  
Tautiška giesmė skambėjo ir Britanijoje Škotijoje tautišką giesmę giedojo gausus lietuvaičių būrys

Liepos 6-ąją minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, lietuvių bendruomenės užsienyje būrėsi ir giedojo Lietuvos valstybės himną. Prie iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ prisijungė tūkstančiai lietuvių visame pasaulyje.

Jungtinėje Karalystėje šventinis minėjimas surengtas XIV Pasaulio lietuvių jaunimo kongreso studijų dienų metu. Susitikime liepos 6 d. apsilankė Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė Liauškienė ir kiti diplomatai. Renginyje, kuriame dalyvavo daugiau kaip šimtas dalyvių, iškilmingai pakelta Lietuvos valstybės vėliava ir sugiedota „Tautiška giesmė“.
Airijos lietuviai „Tautišką giesmę“ liepos 6 d. rinkosi giedoti Lietuvos ambasadoje Dubline. Šis penktą kartą Airijoje organizuojamas renginys jau tapo svarbia ir gražia tradicija. Sveikindamas renginio svečius Lietuvos ambasadorius Airijoje Vidmantas Purlys pažymėjo, kad prieš 760 metų karalius Mindaugas tvirtai įrašė Lietuvos vardą į Europos politinį žemėlapį, o šiais metais stodama prie ES Tarybos vairo, šalis dar labiau įsitvirtino laisvų ir demokratiškų Europos valstybių bendrijoje. Giedoti himno Airijos lietuviai taip pat rinkosi Korko ir Monachano miestuose.
 
Apie 70 Niujorko lietuvių „Tautišką giesmę“ liepos 6 d. giedojo kartu su Lietuvos operos soliste Laima Jonutyte. Lietuvos generalinio konsulato ir Niujorko lietuvių bendruomenės suburti tautiečiai rinkosi organizacijos „Susivienijimas lietuvių Amerikoje“ kiemelyje.
 
Berlyne giedoti „Tautišką giesmę“ apie 30 lietuvių susirinko vienoje judriausių miesto vietų – Didžiąja žvaigžde vadinamame transporto žiede, prie Pergalės kolonos.
 
Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje ir Švč. Mergelės Marijos gimimo parapija tautiečius giedoti himno subūrė prie bažnyčios Market parke.
Valstybės diena taip pat paminėta Kanados mieste Toronte, kur didelė minia lietuvių bendruomenės narių „Tautiškos giesmės“ giedoti susirinko „Lietuvos parke“.
 
Jungtinės Karalystės lietuviai su iniciatyvos organizatoriais pasidalino keliomis akimirkomis iš Londono, Leeds‘o ir Glasgow miestų.
 
Londono lietuviai rinkosi prie „Tower Bridge“ tilto
 
Leedso lietuviai
 
Glasgow lietuviai
 
  

Žymos: Pasaulio Lietuviai, Lietuviškas renginys Londone

Komentarai

Naujausi straipsniai