Tiesa.com   |   2017-11-16

Mažajam Londono lietuviui – princesės Dianos apdovanojimas 

  
Mažajam Londono lietuviui – princesės Dianos apdovanojimas
© barnardos.org.uk
Kajaus rūpestis sergančia mama neliko nepastebėtas.
Kajus yra išskirtinis berniukas. Jis suteikė labai daug džiaugsmo savo mamai ir buvo priežastis jai kovoti su liga

Už rūpestį nepagydoma liga sergančia mama Rytų Londone gyvenantis 8 metų Kajus Vaivadas nominuotas prestižiniam princesės Dianos apdovanojimui.

Kajui buvo vos 5-eri, kai 2013 metais vėžiu susirgo jo mama Ingrida. Moters būklei blogėjant berniukas ja rūpinosi namuose Forest Gate, vaikas kiekvieną dieną tvarkydavo namus, paruošdavo valgyti.
Ligos išsekintai gimdytojai visiškai atsidavęs Kajus kartu spėjo lankyti ir mokyklą.
 
Pasklidus kalboms apie itin rūpestingą vaiką vietos bendruomenės organizacija „Barnardo’s Indigo Young Carers Project“ nutarė berniuką nominuoti garbingam apdovanojimui. Jis skiriamas vaikams, kurie nesavanaudiškai rūpinasi kitais žmonėmis.
 
„Man patiko rūpintis mama, tikrai jos pasiilgau. Aš tik norėčiau padėti kitiems vaikams, tokiems kaip aš, kad jie nesijaustų vieniši“, – sakė apdovanojimą gavęs Kajus.
 
Deja, jo mamą klastinga liga įveikė – moteris mirė praėjusių metų lapkričio 1-ąją.
„Kajus yra išskirtinis berniukas. Jis suteikė labai daug džiaugsmo savo mamai ir buvo priežastis jai kovoti su liga. Kai jiedu būdavo namuose, o Kajus darė viską, ką galėjo, niekada nesiskundė, kad jis negalėjo mėgautis tuo, ką tuo metu veikė jo draugai“, – mažąjį Londono lietuvį apibūdino projekto darbuotoja Alison Connolly.
 
  

Žymos: Vėžys, Princesė Diana, kajus vaivadas

Komentarai

Naujausi straipsniai