Tiesa.com   |   2016-09-13

Londono Sičio lietuvių klubas paminėjo pirmąjį jubiliejų

  
Londono Sičio lietuvių klubas paminėjo pirmąjį jubiliejų Londono Sičio lietuvių klubas paminėjo pirmąjį jubiliejų.

Prieš dešimtmetį įkurtas ir pirmojo veiklos jubiliejaus sulaukęs Londono Sičio lietuvių klubas (Lithuanian City of London Club, LCLC) savaitgalį suvienijo didžiulį būrį dabartinių bei buvusių narių, draugų ir garbingų svečių sukakties minėjimo šventėje. Jie į jubiliejaus šventę atvyko iš Briuselio, Stokholmo, Paryžiaus, Vašingtono, Čikagos, Dubajaus, Lietuvos.

tojo klubo gimtadienio renginys vyko pačioje Londono Sičio širdyje – greta Šv. Pauliaus katedros esančiame, dar XVII amžiuje pastatytame ir istorija dvelkiančiame The Stationers Hall. Nuo 2006 – ųjų metų, kuomet buvo įkurtas LCLC klubas, nariais buvo daugiau nei šimtas Londono Sičio kompanijose dirbančių lietuvių.
Didžioji dalis jų toliau sėkmingai tęsia karjeras Jungtinės Karalystės sostinėje, tačiau yra ir tokių, kurie įsitvirtino tarptautinėse kompanijose užsienyje ir jau spėjo pasižymėti veikloje, susijusioje ne tik su finansais ar teise, bet ir su politika, švietimu, informacinėmis technologijomis bei kitomis sritimis.
 
Šventinį vakarą juos sveikino klubo prezidentas Marius Raugalas, Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė-Liauškienė, užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius, diplomatas, ES atstovybės Rusijoje vadovas Vygaudas Ušackas, „The Economist“ žurnalistas ir rašytojas Edward Lucas, London Sičio Tarybos narys seras Paul Judge, Kauno Prekybos, Pramonės ir Amatų Rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis ir “Global Lithuanian Leaders“ vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.
 
Tokio ypatingo lietuvių susitikimo pačioje Londono širdyje svarbą pabrėžęs Edward Lucas savo kalbą pradėjo įkvepiančiais žodžiais, jog tokie susitikimai yra būtent tai, dėl ko mes kovojom (aut.: siekiant Lietuvos nepriklausomybės prieš daugiau nei 25 metus).
 
Sveikinimo žodis atskriejo ir iš Lietuvos – jį tarė buvęs šalies premjeras Andrius Kubilius, Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir daug kitų klubo istorijos dalimi buvusių narių ir draugų. Jie įsiamžino vakaro metu pristatytame klubo dešimtmečio trumpametražiniame filme.
Renginio metu pasirodymus atliko akardeonistas Aurimas Goris, Londono filharmonijos orkestro narė smuikininkė Rasa Žukauskaitė, bei garsus Londono pianistas Danny Mills.
 
Su kompanijos „Strategic Staffing Soliutions“ parama surengto vakaro dalyviai skyrė dėmesio ne tik vieni kitiems, bet ir nepamiršo kilnių tikslų bei noriai aukojo Lietuvos Caritui, kuris surinktas lėšas skirs socialiai remtiniems Lietuvos vaikams bei karo pabėgėlių integracijai į Lietuvos visuomenę.
 
Šiuo metu LCLC nariais yra daugiau nei 60 įvairių sričių profesionalų. Jie organizuoja ir vykdo ne tik įvairius projektus Londone, bet ir ženkliai prisideda prie labdaringų, edukacinių, mentorystės programų, skirtų Lietuvos jaunimui, nemažą vaidmenį atlieka ir gerinant Lietuvos įvaizdį tarptautinėje erdvėje, prisideda pritraukiant investicijas į gimtinę.
 
Tarp klubo garbės narių yra tokie žymūs žmonės kaip prezidentas Valdas Adamkus bei diplomatas Oskaras Jusys.
Iš kairės: Mantvydas Bekešius, Marius Raugalas,  Asta Skaisgirytė-Liauškienė. Iš kairės: Mantvydas Bekešius, Marius Raugalas, Asta Skaisgirytė-Liauškienė.
Vygaudas Ušackas. Vygaudas Ušackas.
Darius Daubaras. Darius Daubaras.
Seras Paul Judge. Seras Paul Judge.
Edward Lucas. Edward Lucas.
  

Žymos: Jubiliejus, Londono sičio lietuvių klubas

Komentarai

Naujausi straipsniai