Viktorija Rinkevičiūtė   |   2015-06-26

Londonietė verslininkė kviečia padėti neįgaliajam išvykti į kelionę

  
Londonietė verslininkė kviečia padėti neįgaliajam išvykti į kelionę
© Asmeninio albumo nuotr.
Anot londonietės, vyras su šiuo virintu pervirintu vežimėliu toli nebenuvažiuos.
Mano toks noras padėti kitiems - kad jiems bent kartą būtų paprasčiau nei man buvo.

Uteniškė lietuviškos krautuvėlės savininkė Londone ėmėsi neįprasto labdaros projekto. Moteris pirkėjus, draugus ir praeivius skatina padėti nupirkti vienam vyrui su negalia Lietuvoje ratukus, kad šis nors kartą gyvenime paliktų Panevėžį ir galėtų išvykti į poros savaičių žygį aplink Baltijos šalis.

Lietuviškoje krautuvėlėje anglišku pavadinimu „Daiva’s Shop” pietvakarių Londone rasi ir šakočio, ir – marinuotų burokėlių šaltibarščiams. O prie kasos – ir mažą juodą kiaulę taupyklę su užrašu: „Padėkime Žilvai!”
Krautuvėlės savininkė Daiva Da Silva, Anglijoje skaičiuojanti jau 16-us metus, 45-erių panevėžiškio Žilvos Pokio asmeniškai nepažįsta. Moteris su nuo vaikystės ratukuose sėdinčiu Žilva tiesiog susirašinėja socialiniuose tinkluose.
 
„Mes tiek nebendraujam, jog sakyčiau, kad esame labai geri draugai, bet pasikalbame,” - „Tiesai” atviravo moteris, - „Už akių man užkliuvo žinutė, kad jis norėtų dalyvauti žygyje per Lietuvą, Latviją, Estiją ir Baltarusiją, bet jis neturi tam skirto vežimėlio.”
 
Tad nuolat angliškoms labdaros organizacijoms aukojanti moteris ėmėsi veikti – Žilvos pagalbos prašymą pakabino ant krautuvėlės durų, o prie kasos pastatė juodą kiaulę taupyklę. Būtent į ją po truputį ir kapsi svarai naujam Žilvos neįgaliojo vežimėliui.
 
„Tas vežimėlis, kurį jam davė labai seniai ligoninė, yra virintas pervirintas ir tiesiog neatlaikytų tokios kelionės, - apie būtinybę keisti Žilvos ratukus aiškina moteris.
„Jis gyvena Panevėžyje ir mes visi žinome, kokios ten tos gatvės - jos nepadarytos taip, kaip Anglijoje: kad būtų su nuvažiavymais. Ir tikrai labai daug vargsta Žilva, kad pervažiuotų nuo šaligatvio iki gatvės. Tas jo vežimėlis nėra patvarus ir todėl jis niekur nevažiuoja, o dalyvauja tik vietinės reikšmės renginiuose,” – pridūrė geradarė.
 
Be to, dėl nemažo stoto, Žilvai reikia specialių gabaritų ratukų. Jų sėdynė turėtų būti mažiausiai 43 centimetrų pločio.
 
Naujas vežimėlis, anot D. Da Silvos, kainuoja 1500 svarų, tačiau moteris internete rado pigesnį - panaudotą - už 700 svarų.
 
Pasak geradarės, Žilva džiaugtųsi bet kokiu vežimėliu: „Jis man ir sako: „Klausyk, jeigu jau aš galiu su savo šituo senu susitvarkyti, kurį virinau ir privirinau ir visaip perdariau, tai kaip aš kito naudoto pagal save nepasiderinsiu?”
Dabartinius savo ratukus Ž. Pokius pats yra ne vieną kartą persimeistravęs (Asmeninio albumo nuotr.). Dabartinius savo ratukus Ž. Pokius pats yra ne vieną kartą persimeistravęs (Asmeninio albumo nuotr.).
 
Ir nors draugai bei lietuviškos parduotuvėlės klientai aukoja noriai, kol kas moteris teigė surinkusi tik 250 svarų, nors, tiesa, dar neskaičiavo, kiek aukų prikrito į krautuvėlės kiaulę taupyklę. Tačiau į kelionę Žilva išvykti turėtų jau liepos 22 dieną, tad laiko liko nebedaug.
 
„Aš pati pridėsiu, kiek ten trūks tų pinigėlių - savo ar parduotuvės lėšomis, kad ir kaip ten bebūtų, bet labai noriu, kad jis išvažiuotų į savo žygį. Aš labai noriu, kad jis galėtų tą dalyką padaryti,” – užtikrino ryžtingai nusiteikusi moteris.
 
D. Da Silva pasakoja pati išaugusi be tėvų, tik su teta, tad visada stengiasi padėti visiems, kam tik išgali.
„Mane užaugino teta - ką ji man galėjo duoti? Viskas gerai, bet mano toks noras padėti kitiems - kad jiems bent kartą būtų paprasčiau nei man buvo,” – sunkiai tramdydama ašaras „Tiesai” prisipažino moteris.
 
Daiva Da Silva padėti panevežiečiui ėmėsi pamačiusi jo prašymą socialiniuose tinkluose (Asmeninio albumo nuotr.). Daiva Da Silva padėti panevežiečiui ėmėsi pamačiusi jo prašymą socialiniuose tinkluose (Asmeninio albumo nuotr.).
Apie Žilvos norą vežimėliu apvažiuoti Lietuvą, Latviją, Estiją ir Baltarusiją D. Da Silva paskelbė ir internete. Vietinėje neįgaliųjų platformoje „Just Giving” paprasčiau rinkti lėšas.
 
Daugiau apie būsimą vyriškio kelionę galite pasiskaityti čia.
 
Moteris pažadėjo, kad visus nuo naujo Žilvos vežimėlio atlikusius pinigus ji paaukos šios organizacijos tikslams.
 
Jei norite prisidėti prie Daivos Da Silvos ir Žilvos tikslo, tai galite padaryti šiame puslapyje: Padėkime Žilvai!
  

Žymos: Londono lietuviai, Parama, Neįgalieji

Komentarai

Naujausi straipsniai