Natalija Voronina   |   2015-12-29

Lietuvė dizainerė moteris paverčia deivėmis

  
Lietuvė dizainerė moteris paverčia deivėmis
© Kamal Mostofi nuotr.
Dizainerė Jurgita Stakauskaitė.
Esu savo gyvenimo kūrėja. Vienus tai žavi, aš juos įkvepiu, kitiems keliu šypseną, treti pasiūlo nusileisti ant žemės...

Prieš ketverius metus pasitobulinti mados verslo srityje į Londoną atvykusi Jurgita Stakauskaitė, šiandien damas ypatingoms progoms paverčia pritrenkiančiomis deivėmis. Šilkas ir nėriniai, moteriškumas ir subtili elegancija... Įkūrusi mados ateljė „Atelier JST“, lietuvaitė nežada sustoti.

Jungtinė Karalystė Jurgitai – jau namai. Ši šalis ją priėmė lyg savą. Ir nors, kaip ir daugeliui, lietuvaitei teko pereiti degančius tiltus, gyvenimas Anglijoje keitė jos vertybes tik į teigiamą pusę, o šalies grožį ji myli visame kame.
Tarp Lietuvos ir Londono
Aistra madai Jurgitos širdyje užgimė dar gimtinėje: su potraukiu estetikai, grožiui ir kūrybai pašnekovė teigė esanti it gimusi. Po mados dizaino studijų Lietuvoje, lietuvaitė atkeliavo tobulintis į St. Martins koledžą Londone. Didmiesčio tempas, dideli atstumai, nuolatinis bėgimas nebuvo įprasti. Po studijų, grįžus į Lietuvą, norėjosi poilsio, tačiau praėjus keletai metų Jurgita ir vėl ryžosi kelti sparnus į Jungtinę Karalystę. Šį kartą – semtis praktinių žinių.
 
Trejus metus Jurgita darbavosi vietinėse mados kompanijose, o jos neįkainojamos patirties bagaže tūno vieni garsiausių aukštosios mados namų ir dizainerių vardai Jungtinėje Karalystėje: „Ralph&Russo“, Alexander McQeen, Jenny Packham, Suzanne Neville... Įgyta patirtis bei įgimtas kūrybiškumas pastūmėjo jauną moterį įkurti savą ateljė Londone.
 
Nuotrauka: Sigitas Matulis ir Studio IMPRESS; Modelis: Ilmita Adl; Šilkiniai naktinukai - AtelierJST; Makiažas - Žydrė Žilinskaitė; Nuotrauka: Sigitas Matulis ir Studio IMPRESS; Modelis: Ilmita Adl; Šilkiniai naktinukai - AtelierJST; Makiažas - Žydrė Žilinskaitė;
 
„Atelier JST“ kuriamos ir siuvamos vienetinės vestuvinės bei proginės suknelės, nuotakos kraičio personalizuoti apatiniai miegui ir poilsiui. Ypatingą dėmesį dizainerė skiria detalėms, siuvinėjimui, audinių kokybei.
 
„Kūrybai mane įkvepia šilkas ir nėriniai. Kai kurių šilko audinių rūšių, gyvendama Lietuvoje, net nebuvau regėjusi, lietusi. Čia audinių pasirinkimas platus, šilkai atkeliauja iš viso pasaulio! – džiaugiasi dizainerė. – Įkvepia to paties tono įvairių faktūrų deriniai. Žaviuosi moteriškumu bei subtilia elegancija... Kūryba užima didžiąją mano gyvenimo dalį. Kalbu ne tik apie savo darbą. Aš kuriu net ir kiekvieną savo asmeninio gyvenimo dieną. Esu savo gyvenimo kūrėja. Vienus tai žavi, aš juos įkvepiu, kitiems keliu šypseną, treti pasiūlo nusileisti ant žemės (juokiasi – autr. past.) Mano darbas – tai mano gyvenimas, mano gyvenimo būdas – tai grožio kūryba“, – aistringai pasakojo lietuvaitė.
 
Nuo meilės kūrybai iki pakitusių vertybių
Jurgitos klientė – būsima nuotaka. Jai kūrėja sukurs ir pasiūs viską, ko tik gali geisti jaunoji: nuo vestuvinės suknelės iki naktinukų. Pastaruosius neretai užsako ir pamergės bei dovanoja nuotakai mergvakario metu. Pašnekovės kuriamas apatinis trikotažas – vienetinis. Viskas – iš aukščiausios rūšies audinių. Ypatingas dėmesys skiriamas darbui su nėriniais, jie Jurgitos kūriniuose – dominuoja, o ir aukštosios mados namuose įgytos žinios labai praverčia.
„Įsidarbinau, dirbau, klausinėjau, pažindinausi, tyrinėjau... Treji metai darbinės patirties įvairiose kompanijose davė daug: supratau, kaip čia dirbama, kokios sąlygos, kokios taisyklės, išmokau tiesiogiai joms paklusti, pakeičiau požiūrį, vertybes, išmokau vietinio bendravimo bei aukšto lygio klientų aptarnavimo subtilybių, užmezgiau daug pažinčių. Manau, bet kokios srities specialistui prieš imantis savos veiklos svetimoje šalyje, būtina padirbėti vienoje kitoje stipresnėje vietinėje kompanijoje – yra daug nerašytų taisyklių, žinių, kurias gali įgyti tik per praktinį darbą“, – patarė Jurgita.
 
„Nejau viskas buvo taip lengva?“ – pamanysite Jūs. Lietuvaitė neslepia: atvažiavo čia viena, buvo visokių akimirkų. Ir tik gerų, Jurgitą palaikančių ir ja tikinčių žmonių dėka, ji gali žengti žingsnius į priekį. Viskas, pasak moters, yra laikina: pastatai gali griūti, verslai gali žlugti, automobiliai, lėktuvai sprogti, daiktai gali dingti..., tik žmogus žmogui išlieka žmogumi. „Žmogiškumas – didžiausia vertybė”, – teigia dizainerė.
 
Fotografė: Ugnė Pouwell 
Modelis: baleto artistė Ksenia Ovsyanick 
Šilkiniai naktinukai: AtelierJST 
Makiažas: Žydrė Žilinskaitė 
Fotografuota: Charles Daggett galerijoje Fotografė: Ugnė Pouwell  Modelis: baleto artistė Ksenia Ovsyanick  Šilkiniai naktinukai: AtelierJST  Makiažas: Žydrė Žilinskaitė  Fotografuota: Charles Daggett galerijoje
 
Aukštosios mados subtilybės
Aukštoji mada – tai aukščiausios klasės apdarai, kurie nuo pat pradžios – konstravimo – iki pabaigos – dekoravimo – įgyvendinami rankų darbu. Kūrybai pasirenkami kokybiškiausi, įmantrūs audiniai, kurie siuvami su ypatingu dėmesiu detalėms; prie kurių liečiasi tik labai aukštos kvalifikacijos siuvėjai, siuvinėtojai; kurių dekoravimas, siuvinėjimas vykdomas pritaikant sudėtingiausias technikas, o trunka valandų valandas.
 
Tobuliau už aukštąją madą drabužių srityje, Jurgita teigė, jau nieko negali būti.
Lietuvaitė dalinosi patirtimi: „Aukštosios mados apdaras siuvamas tik vienas ir tik konkrečiam asmeniui, pagal jo išmatavimus bei kūno linijas. Dirbdama „Ralph&Russo“ aukštosios mados namuose sužinojau, jog tokią pačią suknelę pasiūti galima kelioms damoms tik tuo atveju, jeigu jos gyvena skirtinguose kontinentuose. Kiekvienam kontinentui – tik po vieną suknelę.“
 
Aukštosios mados kūriniai apibūdinami kaip neturintys įkainavimo ribų – rankų darbo autentinškas grožybes užsisako tik tie, kuriems kaina nėra svarbi, tie, kurių biudžetas neribotas. Suknelės kūrimas gali trukti pusę metų, netgi kai ties ja dirba dešimtys specialistų, pamainomis, naktimis, paromis.
 
Tam, kad mados namai įgytų Aukštosios Mados ( pranc. Haute Couture) statusą, jie turi paklusti chambre syndicale de la haute couture Paris reikalavimams ir taisyklėms, pvz: nesvarbu, kurioje šalyje įsikūrė mados namai, jie privalo turėti savo ateljė ir Paryžiuje, kurioje turi būti mažiausiai penkiolika kvalifikuotų, pilnu etatu įdarbintų, siuvėjų.
 
„Du kartus metuose kasmet, aukštosios mados namai privalo pristatyti naują kolekciją Paryžiuje – sausio bei liepos mėnesiais – vadinamuose Paryžiaus aukštosios mados savaitės pristatymuose. Kolekcijoje privalo būti ne mažiau kaip penkiasdešimt skirtingo dizaino gaminių. Tai daug darbo ir atsidavimo reikalaujantis verslas...“
 
Lietuvaitės ateitis – Jungtinėje Karalystėje
Jurgita neslepia, kad savo ateitį planuoja ne gimtinėje. Jungtinėje Karalystėje ji nori augti, tobulėti ir plėsti savo verslą. Aistrą kūrybai jauna moteris perteikia audinių pagalba, dirbdama su individualiomis klientėmis: kiekviena jų asmeniškai supažindinama su nėriniais, šilku, jų skirtumais bei savybėmis, sukuriamas individualus dizainas, parenkami tinkamiausi audiniai. Ir net nesvarbu, koks Jūsų biudžetas, Jurgita teigė esanti suinteresuota, kad būtent tą – vienintelę dieną – atrodytumėte išskirtinai.
„Sakoma, praeitis ten, kur pamoką išmokai, ateitis ten, kur ją pritaikysi...“ – nedvejodama užbaigė Jurgita.
Fotografas: Kamal Mostofi
Model: Regina Kantor
Suknelė : AtelierJST
Makiažas: Žydrė Žilinskaitė
Plaukai: Mary Caybakan Fotografas: Kamal Mostofi Model: Regina Kantor Suknelė : AtelierJST Makiažas: Žydrė Žilinskaitė Plaukai: Mary Caybakan
Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.
Žurnalas: online wedding magazine WEDDING BEST Brasil; Fotografas:  Juras Duo Photography Žurnalas: online wedding magazine WEDDING BEST Brasil; Fotografas:  Juras Duo Photography
Žurnalas: online wedding magazine WEDDING BEST Brasil; Fotografas:  Juras Duo Photography Žurnalas: online wedding magazine WEDDING BEST Brasil; Fotografas:  Juras Duo Photography
Fotografas: Vitalij Sidorovič 
Paramos vakaro viešnia Laura Hanning Scarborough pasipuošusi AtelierJST suknele. Fotografas: Vitalij Sidorovič  Paramos vakaro viešnia Laura Hanning Scarborough pasipuošusi AtelierJST suknele.
 
  

Žymos: Mada, Kūryba, Dizainerė, Jurgita Stakauskaitė, AtelierJST

Komentarai

Naujausi straipsniai