Tiesa.com   |   2017-05-21

„Išbarstyti gintarai“: kelionės – didžiausias Anglijos lietuvio gyvenimo variklis

  
„Išbarstyti gintarai“: kelionės – didžiausias Anglijos lietuvio gyvenimo variklis
© G200
Kelionių maniako istorijos
Įsimintiniausia lietuvio kelionė – kopimas į aukščiausią Pietų Amerikos viršūnę Argentinoje.

Siekiai plius svajonės padauginti iš įvykdymo lygu laimė – tokią formulę pateikė „Išbarstytų gintarų“ dalyvis Ruslanas Vristiuk. Didžiausioje biurų rangovų kompanijoje Jungtinėje Karalystėje dirbančio lietuvio aistra – kelionės, o gyvenimas pasaulio centru vadiname Londone atveria visas galimybes įgyvendinti savo troškimus.

Jau 15 metų Anglijoje gyvenantis Ruslanas teigia, kad didžiausias lūžis pirmiausia įvyko viduje, kai, pradėjus pozityviai mąstyti, keitėsi ir aplinka, o įsimintiniausia lietuvio kelionė – kopimas į aukščiausią Pietų Amerikos viršūnę Argentinoje, kur teko susidurti su atšiauriomis sąlygomis, patikrinti savo mąstymą ir fizinę ištvermę.
Kokia tavo veikla ar hobis? Ir kodėl tai tapo tavo didžiausia gyvenimo aistra?
 
Didžiausia aistra – kolekcionuoti hobius (juokiasi), turiu tiek daug įdomių užsiėmimų ir veiklų, kad net nežinau, kurią išskirčiau kaip didžiausią savo aistrą. Vienu žodžiu mano gyvenimo būdą apibūdinti galima kaip aktyvų. Taip pat neatsiejama mano gyvenimo dalis yra kelionės – ne su lagaminu, o su kuprine ir miegmaišiu. Esu be galo nekantrus ką nors nauja patirti, pažinti ir dalyvauti naujoje aplinkoje, tad kelionės padeda išpildyti šį norą.
 
Net jeigu esu įsuktas į rutiną ir nesiseka ištrūkti, keliauju mintyse. Tai man padeda nusiraminti, pailsėti nuo greito tempo. Džiaugiuosi, kad didelė meilė gamtai, naujam pažinimui, nuotykiams mane pavertė kelionių „vergu“, jeigu dar galiu ir aktyviai pailsėti, tai savo išvykai skiriu dešimt balų iš dešimties. O jeigu dar pavyksta dalytis ir mėgautis patirtimi kartu su draugais ir susipažinti su naujais žmonėmis, dar prie dešimtuko pridėti galiu ir didelį pliuso ženklą. Visa tai mane įkvepia, atgaivina kūną ir paruošia naujai dienai, naujiems išbandymams. Įsimintiniausia kelionė – kai kopiau į aukščiausią Pietų Amerikos viršūnę Argentinoje, tada patyriau didžiausius ir sunkiausius išbandymus, supratau, kiek esu ištvermingas ir fiziškai stiprus pasiekti užsibrėžtą tikslą. Daug laiko teko praleisti su savimi ir tokioje atšiaurioje aplinkoje, kur nėra komforto, išmokau save motyvuoti ir parengti dar sudėtingesniam žingsniui į priekį.
 
Be kelionių, dar viena mano didelė aistra yra krepšinis. Šiemet tapau dviejų komandų vadovu, viskas prasidėjo vos nuo vienos per savaitę treniruotės su draugais ir nepastebėjome, kaip klubas „Sparta“ skaičiuoja jau šeštus gyvavimo metus, žaidžiame BLKL (Britanijos lietuvių krepšinio lyga).
Kodėl išvažiavai iš Lietuvos?
 
Buvo įdomu pamatyti svetimą šalį ir Vakarus. Pasirinkau Angliją dėl paprastos priežasties, nes čia turėjau draugų, kurie galėjo padėti bei patarti. Taip pat labai svarbi priežastis buvo troškimas tapti visiškai nepriklausomu. Nors iš Lietuvos išvažiavau prieš 15 metų, bet buvo laikas, kai dažnai grįždavau namo, nes reikėjo baigti studijas.
 
Su kokiais sunkumais pirmiausia susidūrei Londone?
 
Kalbos barjeras – tai pirmasis sunkumas, pasitikęs mane. Nors prieš atvykstant į JK teko pagyventi JAV, kur įgijau drąsos klausti bei atsakyti angliškai, dalį dialogo suprasti, tačiau atvykus į Londoną nesupratau nė vieno žodžio, net galvojau, ar jie tikrai šneka angliškai. Taip pat gana ilgai tas greitas ritmas mane gąsdino kol supratau, kaip reikia savo laiką valdyti ir jo neeikvoti veltui. Buvo metas, kai kaltinau laiką, kad greitai prabėgo, o aš jo neišnaudojau tinkamai, kažko nepadariau ir nieko nepasiekiau. Apie žmones taip pat skeptiškai galvojau, bet pradėjus keistis mano požiūriui į aplinką ji taip pat pradėjo keistis. Neigiamas mintis keičiau į pozityvias, mokiausi mąstyti teigiamai, tada ir pradėjau žavėtis Londonu kaip miestu, atviru ir pilnu nuostabios energijos, naujovių ir galimybių.
Pirmieji darbai Londone? Kas pasikeitė nuo to laiko?
 
Planas buvo laikinai pagyventi kokius metus, įgyti savarankiškos patirties, susitaupyti pinigų. Tai greičiausiai ir efektyviausiai pasiekti – dirbti statybose. Vis dėlto savo sutaupytus pinigus išleisdavau kelionėms. Londonas suteikė visas galimybes dirbti ir mėgautis tuo, ką labiausiai mėgstu, – kelionėmis, todėl tai turbūt viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl galiausiai pasilikau šiame mieste. O pasikeitimų įvyko daug ir jie vis dar vyksta: patirtis, atsakomybė, pareigos, požiūris, pasitikėjimas, motyvacija ir daug daugiau.
 
Šiuo metu dirbu didelėje kompanijoje, kuri jau kelintus metus Jungtinėje Karalystėje yra lyderė ir laimi didžiausius projektus, esame biurų erdvių projektų generaliniai rangovai. Žymiausios ir didžiausios pasaulio kompanijos yra mūsų klientai, o aš atsakingas už darbų koordinavimą, saugumą ir programos vykdymą.
 
Kokie siekiai ir svajonės?
 
Susikūriau formulę – siekiai plius svajonės padauginti iš įvykdymo lygu laimė. Siekiu būti laimingas, tad griežtai laikausi disciplinos ir vis sprendžiu šį uždavinį, o priemonė yra paprasta – pozityvus ir atviras požiūris. Kiekvienas žmogus turi kitokią laimės formulę, ir ne viskas yra saldu ir gražu, kai pabandai atsikąsti neskanaus vaisiaus ir supranti, kad jis ne tau, stengiesi daugiau jo nevalgyti. Taip su laiku randi, kas tave tenkina, ir tada aplanko tas puikus jausmas, viskas prasideda nuo paprastų dalykų, kuriuos su laiku išmoksti valdyti ir išplėsti be ribų – tai laimė.
Šiuo metu turiu suplanavęs kelias mažesnes keliones, o pagrindinė laukia vasarą – Alpių kalnai ir Monblano viršūnė. Manęs mintys apie kalnus vis neapleidžia, tai trauka, kuriai ir nesinori atsispirti.
 
Ką tau reiškia žodžiai Lietuva ir lietuvis?
 
Lietuva – Tėvynė, apdovanota gražia gamta ir turtinga istorija.
Lietuvis – žmogus, su kuriuo atrasi bendrą kalbą, sąžiningai pajuokausi ir suprasi juokus, jis yra darbštus, patikimas ir motyvuotas.
 
Įvardink vieną daiktą, kuris galėtų atspindėti tavo hobį.
 
Žemėlapis.
 
 
  

Žymos: Kelionės, Londonas, išbarstyti gintarai

Komentarai

Naujausi straipsniai