Gabrielė Rutkauskaitė   |   Tiesa.com   |   2013-02-27

Užsienis vis dar vilioja

  
Užsienis vis dar vilioja

Praėjusiąją savaitę įvyko LSE ( London School of Economics) Baltijos šalių bendruomenės organizuotas „Baltijos šalių forumas 2013“. Konferencija buvo norima priminti apie Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, jau nuo šių metų liepos mėnesio. Konferencijos dalyviai ragino nepraleisti galimybių gimtosiose, Baltijos šalyse ir grįžti namo.

Baltijos šalių atstovai taip pat diskutavo apie jaunąją kartą ir vis dar populiarų jų pasirinkimą – studijuoti užsienyje. Kaip žinia, studijų kaina aukštose Jungtinės Karalystės mokyklose išaugo tris kartus ir dabar siekia devynis tūkstančius svarų per metus. Anot Ramintos Dereškevičiūtės, Londono lietuvių Sičio (LCLC) klubo prezidentės, tai neturėtų būti didelis stabdis.
,,Studentams sudaromos geros paskolų mokslams sąlygos, tačiau klausimas yra ar baigę studijas jie uždirbs pakankamai, kad galėtų išsimokėti jas, '' – kalbėjo LCLC prezidentė. Anot jos lietuviai, labai vertina mokslą, todėl net ir pabrangęs mokslas Anglijoje vis dar svarstomas tarp abiturientų.
 
Latvijos atstovas, Rolands Lappe tuo tarpu pažymėjo, jog po pakilusių studijų kainų Jungtinėje Karalystėje, latviai renkasi kitas Europos šalis, pavyzdžiui tokias kaip Olandija. Latvijos švietimo ministras R. Kilis juokavo, kad Škotijoje mokslas vis dar išlieka nemokamas.
 
Visi Baltijos šalių atstovai pritarė, kad studentai turėtų grįšti į gimtuosius kraštus ir svarstė, kokiais būdais juos reikėtų privilioti, bei kokios galimybės jų laukia. Anot, konferencijoje dalyvavusio Europos Latvijos Asociacijos vadovo Aldžio Austers, valstybės turėtų padėti studentams išsimokėti paskolas.
 
,,Daug studentų užima prastesnes darbo vietas nei, kad galėtų Lietuvoje. Kitas dalykas jei žmogus nori tapti, pavyzdžiui, astronautu arba teisininku Europos Sąjungos institucijoje. Tokiu atveju Lietuva negali jų privilioti,'' – kalbėjo R. Dereškevičiūtė.
 
 
  

Žymos: Pasaulio Lietuviai, Studijos Anglijoje, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai