Tiesa.com   |   2019-04-07

Tautietė pasidalino skaudžia šeimos istorija susidūrus su NHS: reikia jūsų pagalbos

  
Tautietė pasidalino skaudžia šeimos istorija susidūrus su NHS: reikia jūsų pagalbos
© facebook nuotrauka

Gintarės Boiko šeima, gyvenanti Birminghame, susidūrė su itin dideliais sunkumais: jos vyrui Vladimir Boiko buvo nustatytas odos vėžys. Dabar šeima kovoja su vėjo malūnais: jų teigimu iš NHS tinkamos pagalbos jie nesulaukia, tad kreipiasi pagalbos į tautiečius. Jei galite šeimai patarti parašykite žinutę Gintarei jos socialinio tinklo facebook paskyroje:

https://www.facebook.com/gintare.ginaityte.9

„Sveiki, norėčiau papasakoti savo istoriją ir paprašyti jūsų pagalbos, nes kitos išeities nebematau. Pasistengsiu papasakoti kuo daugiau.
Vyrui buvo nustatyta Melanoma - atsirado didelis guzas ant kojos, darė operaciją, pašalino, bet deja po 2 dienų jis vėl ataugo.
 
Tuo metu jį gydantis gydytojas pasakė, kad darys dar vieną operaciją ir vėl valys visur: koją, pilvo apačioje - vienu metu. Padarė 2 operacijas. Rezultatai buvo puikūs, jis (guzas aut.past) neataugo, per tyrimus nieko nerado tose vietose, nes buvo laiku atlikta operacija.
 
Po to buvo aptikta krūtinės srityje ir galvoje. Gydytojas greit sureagavo ir skubiai padarė operaciją. Galvos srityje operacija buvo daroma lazeriu ir rezultatai buvo puikus. O krūtinėje nedarė, nes tai -vieta, kur pavojinga operuoti.
 
Vaistų dėka melanoma nustojo augti ir sumažėjo, ir nekėlė jokio pavojaus. Bet Gruodžio mėnesį padarius tyrimus buvo aptiktas guzas ant nugaros. Iš pradžių jo nesimatė, bet kas mėnesį jis vis didėja ir sukelia begalinius skausmus.
Kiekvieną dieną, kad bent truputį sumažinti skausmą išgeria po 11-12 tablečių „CO-CODAMOL" ir prieš miega - morfino. Miegot natūraliai negali dėl skausmo. Sausį gavo laišką teigiantį, kad reikia apsilankyti pas gydytoją. Nuėjęs pamate, kad paskirtas kitas gydytojas.
 
Gydytojas apžiūrėjo ir pasakė, kad reikia skubiai daryti radio terapiją, vyras aišku sutiko. Gydytojas pasakė, kad rezervuos gydymą. Bet deja jau praėjo sausis, vasaris, kovas, balandis ir dar iki šiol jis negavo to laiško.
 
Kas tris savaites lankėsi pas gydytojus ir vis stebėjosi kodėl negavo bei vis iš naujo bandydavo užsakyti terapiją. Mano vyras kenčia didelį skausmą ir jo būklė vis blogėja, nes skausmas vis didėja. Kovo 20 dieną gavo laišką eiliniam apsilankymui pas gydytoją. Į apsilankymą pas gydytoją vyras ėjo gerokai supykęs ir nusprendė pokalbį su gydytoju įrašyti.
 
Atrodė, kad jis niekada nesulauks laiško radio terapijai kad šis gydytojas aplamai nesiruošia jam nieko daryti, nes kai paskyrė šį gydytoją jo būklė su kiekvienu mėnesiu tik blogėjo. Užėjus pas gydytoją jis paklausė kaip vyras jaučiasi.
Vyras atsakė, kad blogai, skausmai be galo dideli ir jis nebeišgali daugiau kentėti, negali normaliai vaikščioti, nueina į darbą ir grįžta namo, negali normaliai miegoti. Gydytojas paklausė ar vyrui buvo atlikta radio terapija.
 
Vyras sako: „niekas man nieko nepadarė."
 
Gydytojas jam pasakė, kad atsitiko maža klaida, dėl to jis negavo terapijos rezervacijos. Gydytojas jį informavo, kad jis vėl rezervuos operaciją.
 
„Darykit man operaciją, aš nebegaliu laukti ir kankintis" - kalbėjo vyras.
 
O gydytojas jam ir sako: „aš nedarysiu tau jokios operacijos.”
Vyras klausia: „kodėl?"
 
Gydytojas jam pasakė, kad nedarys operacijos dėl to, kad guzas gali ataugti po kelių dienų.
 
Vyras sako: „man nesvarbu, kad jis ataugs aš darysiuosi dar kartą, kaip ir prieš tai buvęs gydytojas darė.” Bet jis kategoriškai atsakė - „ne."
 
Vyras jam uždavė sekantį klausimą: „kiek man liko gyventi ? Metai, du?”, o gydytojas jam ir sako: „nori tiesos? Ne metai liko, o mėnesis ar du."
 
Tai vyras jam ir sako: „tai ką jūs man siūlot daryti ? Radio terapijos laukiu jau 4 mėnesius ir negaunu operacijos, tai ką man sėdėti namie ir laukt kol numirsiu?"
 
Bet gydytojas nieko neatsakė, sėdėjo ir tylėjo. Jo atsakymas buvo aiškus. Jis nesiruošė jo gydyti bei jam padėti, nes jam nesvarbu jo pasveikimas nesvarbu, kad jis nori gyventi, užauginti vaikus ir išleisti į gyvenimą.
 
Turiu paskutine viltį prašyti jūsų finansinės pagalbos, kad butu galima kreiptis i privačią kliniką kurioje gydoma nuo melanomos. Be jūsų pagalbos, to padaryti negalėsim, nes mūsų finansinė padėtis to neleidžia.
 
Jei galite man padėti, prašau jūsų pagalbos, būsiu kiekvienam iš jūsų dėkinga. Jei turite klausimų, galite rašyti privačiai, į iškilusius klausimus klausimus atsakysiu visiems. Ačiū už jūsų brangų laiką.
 
Vladimir Boiko, sort code: 20-77-62 account nr:03151387"
 
Susisiekti su Gintare galite čia: https://www.facebook.com/gintare.ginaityte.9
  

Žymos: Vėžys, Anglijos lietuviai, Melanoma, odos vėžys, onkologija

Komentarai

Naujausi straipsniai