Tiesa.com, LR ambasada Londone   |   2019-11-11

Londone vyko Metinis Jungtinės Karalystės bendruomenių organizacijų vadovų ir atstovų susitikimas

  
Londone vyko Metinis Jungtinės Karalystės bendruomenių organizacijų vadovų ir atstovų susitikimas
© LR ambasada Londone

Jį jau aštuntą kartą iš eilės organizuoja Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje. Šiemet į ambasadą atvyko virš 70 delegatų iš 36 lietuvių bendruomenių organizacijų: šalies ir įvairių miestų bendruomenių, profesionalų klubų, universitetų studentų bendrijų, religinių bendruomenių, sporto asociacijas.

Į susitikimą atvyko ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotoja Lina Žukauskaitė, taip pat Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos pirmininkas, dr. Rimvydas Baltaduonis.
Susitikimo dalyviai diskutuoja apie lietuviškos tapatybės puoselėjimo ir ugdymo iššūkius, tarsis, kaip stiprinti bendruomenių organizacijų tarpusavio bendradarbiavimą, plėsti ryšius su Lietuva ir prisidėti prie gerovės Lietuvoje kūrimo.
 
Bendruomenių atstovai savo pranešimuose apžvelgs 2019 metais nuveiktus darbus ir pasidžiaugs pasiekimais, dalinsis bendradarbiavimo su vietos savivalda ir kitomis bendruomenėmis patirtimi.
 
2019 metais vykusiuose Lietuvos Prezidento rinkimuose, rinkimuose į Europos Parlamentą ir referendumuose dėl pilietybės išsaugojimo ir dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo balsavo rekordinis Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Lietuvos piliečių skaičius – 20 tūkst., tai sudarė 36% visų užsienyje balsavusių tautiečių.
 
Jungtinėje Karalystėje lietuviai galėjo balsuoti ir papildomose balsavimo vietose Kings Line, Lidse ir Rytų Londone. 2020 metais bus minimas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metis, vyks Seimo rinkimai. Beendruomenių organizacijos aptars, kaip Jungtinėje Karalystėje bus švennčiamas atkurtos Lietuvos jubiliejinis gimtadienis.
Susitikimo dalyviai išklausę svečio Rimvydo Baltaduonio, pilietinės akcijos „Mūsų metas dabar“ iniciatoriaus, pranešimą „Ką lemia JK lietuvių balas rinkimuose? Labai daug!”, diskutuos, kaip skatinti čia gyvenančių tautiečių pilietiškumą ir pilietinį aktyvumą. Susitikimo dalyviai žiūrės šiemet - Pasaulio lietuvių metais - taip aktualų Juozo Saboliaus dokumentinį filmą “Lietuvių charta” ir dalinsis nuomonėmis, ką ji reiškia dabar.
 
Jungtinėje Karalystėje gyvena apie 200 tūkst. Lietuvos piliečių. Čia veikia beveik 50 lietuvių bendruomenių organizacijų, asociacijų ir klubų. Taip pat yra yra nemažai kolektyvų: tautines tradicijas puoselėja Londono lietuvių folklore ansamblis „Saduto”, tautinių šokių kolektyvas „Versmė“ Londone, tautinių šokių kolektyvas „Raskila” Piterbore, lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Spiečius“ Šiaurės Airijoje, tautinių šokių kolektyvas Lidse, Mančesterio lietuvių liaudies šokių kolektyvas.
 
Chorinio dainavimo tradicijas tęsia Lietuvių krikščionių bažnyčios Londone choras „Gausa“, mišrus choras „Motyva” Piterbore. Šiemet savo veiklą pradėjo mėgėjų teatras „Halo lietuvių teatras“.
  

Žymos: Lietuvių bendruomenė, Anglijos lietuviai, Susitikimas, Ambasaga

Komentarai

Naujausi straipsniai