Tiesa.com   |   2013-03-19

Lietuvių boksininkai bando prasimušti ir Jungtinėje Karalystėje 

  
Lietuvių boksininkai bando prasimušti ir Jungtinėje Karalystėje Londone boksininkui V. Stapulioniui iššūkį išdrįso mesti čekas Romanas Vanicky. A. Petručenios nuotr

Lietuvio Askanijaus Milkito įsteigtas „Oscar Boxing Club“ bokso klubas, Londone kovo pradžioje organizavo bokso turnyrą, kuriame dalyvavo ir Lietuvos boksininkai.

Pasak A. Milkito, „Oscar Boxing Club“ Londone aktyviai dirba daugiau nei šešerius metus. Tai yra ne tik profesionalaus bokso klubas bet ir kartu vieta, suburianti žmones mėgstančius sportą ir sveiką gyvenimo būdą. Šiuo metu klubas turi apie 60 klubo narių, iš kurių keletas užsiima profesionaliu boksu. Klubas įsikūręs Rytų Londone, Canning Towno rajone.
Bokso klubą įkūręs lietuvis A. Milkitas yra buvęs daugkartiniu Lietuvos čempionu, daugelio tarptautinių rungtynių nugalėtoju ir prizininku. Net penkiolika metų atidavęs boksininko mėgėjo karjerai, nuo 2000 metų A. Milkitas JAV pradėjo profesionalo karjerą, o 2004 m., pasirašius boksininko kontraktą su Jungtinės Karalystės klubu „Peacock“, atvyko gyventi į Londoną. Per savo ilgalaikę boksininko karjerą vyras pasakoja kovojęs ir su garsiais boksininkais: Souleymane M'baye, Ashley Theophane, James Hare, Paul McCloskey. Boksininko karjerą vyras baigė sulaukęs 33 metų. Po to, pradėjęs dirbti treneriu, 2007 m. įgyvendino savo ilgalaikę svajonę ir įkūrė bokso klubą „Oscar Boxing Club“.
 
Įkurtame klube vyksta komandinės ir individualios treniruotės, norintiems palaikyti gerą fizinę formą ir bendrą aktyvumą. Pats A. Milkitas dirba profesionalių boksininku treneriu, dar užsiima vadybinėmis ir tarptautinio agento veiklomis. Be to, vyras organizuoja bokso varžybas, glaudžiai dirba su Lietuvos, Lenkijos, Čekijos ir Slovakijos boksininkais, padėdamas jiems kovoti Jungtinės Karalystės organizuojamose varžybose.

V. Stapulionis tiki, kad didžiausios pergalės jo dar laukia ateityje. A. Petručenios nuotr.
 
Bokso turnyre – ryški lietuvio pergalė
 
Kovo 8 dieną, „Oscar Boxing Club“ klubo organizuotame bokso turnyre dalyvavo 24 boksininkai profesionalai iš Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Vengrijos ir Bulgarijos. Renginio metu vyko 12 profesionalių bokso kovų. Lietuvis Virgilijus Stapulionis kovojo su Čekijos boksininku Romanu Vanickiu. Pastarasis yra Čekijos čempionas, didelę patirtį turintis boksininkas, kovojęs su geriausiais Europos boksininkais.
Pasak sportininko vadybininko A. Milkito, jam teko nelengva užduotis išrinkti lietuviui priešininką. Virgilijus Stapulionis pasauliniame reitinge užima pakankamai aukštą poziciją, todėl nedaugelis sutiko jo boksuotis. Tačiau čekas Romanas Vanicky pasitikėjo savo jėgomis ir išdrįso mesti iššūkį lietuviui.
Visgi V. Stapulionis kovoje buvo nepalaužiamas ir nuo pat pirmos sekundės padiktavo didelį tempą, kurio čekas neatlaikė ir pralaimėjo kovą, pirmame etape patyręs tris nokautus. Tai lietuviui garantavo greitą pergalę ir dar kartą įrodė V. Stapulionio meistriškumą.
 
Po kovos V. Stapulionis pasakojo, kad Jungtinėje Karalystėje jam tai buvo antrosios varžybos. Lietuvis ruošdamasis kovai galvojo tik apie pergalę, tačiau lengvos kovos nesitikėjo. Pasak boksininko, šiuo metu jis siekia išpopuliarėti Jungtinėje Karalystėje ir kitose užsienio šalyse, plėsti gerbėjų ratą ir gerinti pasaulinį reitingą.
 
V. Stapulionis pasakojo, kad ruošiantis kovai buvo svarbiausia ugdyti ištvermę ir greitį, todėl jis rėmėsi specialiais bokso mokyklos pratimais. V. Stapulionis yra tapęs aštuonis kartus Lietuvos mėgėjų čempionu, daugkartiniu tarptautinių turnyrų nugalėtoju. Iki šiol profesionaliame ringe sportininkas jau turėjo 22 kovas, iškovojo 19 pergalių, iš kurių net 14 pasiektos nokautais. Sportininkas tikisi, kad didžiausi laimėjimai jo laukia dar ateityje ir tuo pačiu dėkoja visiems sirgaliams, jį palaikantiems varžybose.
 
 
 
  

Žymos: Anglija, Sportas, Boksas, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai