Tiesa.com, Peterborough Lietuvių Bendruomenė   |   2018-08-17

Anglijos lietuviai ragina prisidėti prie jautrios labdaros akcijos

  
Anglijos lietuviai ragina prisidėti prie jautrios labdaros akcijos
© pexels.com
Ištieskite pagalbos ranką, tiems, kam labiausiai to reikia.

Sunku šiandien būtų surasti lietuvį, vienokiu ar kitokiu būdu neprisidėjusį prie labdaros. Vieni sudalyvauja prieš Šv. Kalėdas gausiai organizuojamose gerumo akcijose ir siuntinėdami trumpąsias žinutes dalinasi savo sunkiai uždirbtais pinigais, kiti lanko vaikų namus, treti maistu padeda maisto bankams, ar tiesiog su dideliu noru parduotuvėse perka akcijos ženklais pažymėtas prekes, taip bent kruopelyte savų pinigų skirdami sunkiai besiverčiančioms ir niekaip šiose gyvenimo lenktynėse nespėjančioms šeimoms.

1 amžius, pasaulis pagamina tiek maisto ir daiktų, kad pakaktų visiems. Nepaisant to, su skurdu susiduria vis daugiau žmonių. Kasdien nuo lengvai pagydomų ligų, bado, troškulio pasaulyje miršta netoli 20 tūkst. mažamečių vaikų, ir deja, tai džiugi žinia, nes vos prieš dešimtmetį skaičius buvo dvigubai didesnis. Laimingi mes, nes visi tie skurstantys ir mirštantys vaikai yra taip toli nuo mūsų ir tokie mums svetimi, kad sunku net įsivaizduoti, o tuo labiau tikėti, kad tai yra ar gali būti tiesa.
Nei vienas iš mūsų nesam nei Warren Buffett, nei Bill Gates ar jo žmona Melinda, nesam net Mark Zuckerberg, kurie labdarai gali skirti milijonus ar net milijardines pinigų sumas galinčias pakeisti ekstremaliame skurde gyvenančių šeimų ir kasdien mirštančių vaikų likimus. Visgi, norint pasaulį padaryti gražesne vieta gyventi, reikalingi ne tik milijardai, kiekvienas mažas prisilietimas, prisidėjimas gali pakeisti ir keičia jį, o pradėti jį keisti reikia nuo savo kambario, kiemo, kaimo…
 
Visi gerai prisimenam Lietuvą, joje prabėgusią vaikystę, gerai prisimenam linksmus savo kiemo ir klasės draugus, tarp kurių tikrai buvo bent vienas ar du, galbūt kiek prasčiau apsirengę, mažiau pasipuošę. Deja to „kiek“ dažniausiai pakakdavo pasišaipyti iš senų batų, nudilusių džinsų, skylėtų kojinių ar pernykštės kuprinės.Visiškai nesvarbu kiek prabėgo laiko, nuo mums suskambėjusio paskutinio skambučio, kiemuose ir klasėse šiandien viskas taip pat kaip ir prieš dešimt, dvidešimt ar net trisdešimt metų. Vaikai vis dar mėgsta lakstyti, vis dar mėgsta garsiai juoktis, žaisti deja ir šaipytis. Šiandien kiemuose, kaip ir ankščiau, yra vaikų kurie dar nėra turėję naujų batų.
 
Štai artėja ruduo, krentančių lapų, pirmo, ausis švelniai kandžiojančio šaltuko ir beabejo mokyklų metas. Šimtai, tūkstančiai pirmokų jau greitai pravers savo pirmosios mokyklos duris ir susės į savo pirmuosius suolus. Dar gausesnis būrys pradinukų, pakeliui į mokykla skaičiuodami užšalusias balas sugrįš atgal į pasiilgtas klases. Tie patys, ilgokai nematyti draugai, mokinių išsiilgę mokytojai ir kreiduotos lentos, daug vasaros įspūdžių ir dar daugiau labai paprastų, kartais atrodytų visai nevaikiškų, širdis drebinančių svajonių.
 
Kol mes svajojame apie naujas, galingesnes mašinas, geresnes atostogas, dar vieną porą batų ar didesnius namus, tūkstančiai dar visai mažų vaikų Lietuvoje svajoja apie naujas, žvarbiu oru juos sušildysiančias striukes, neskylėtus, naujus batus, džinsus ar naujas kuprines, pieštukus ar šiltas kojines.
Kai kitą kartą pirksite dar išmanesnį telefoną, dar brangesnes atostogas, batus ar tiesiog vandenį, tą patį ir tokį patį vandenį, kuris yra visiškai saugus gerti namie iš krano, pamąstykite, galbūt tas išleistas pinigas galėjo būti kur kas naudingesnis, ir atnešti kur kas daugiau laimės.
Peterborough Lietuvių Bendruomenė. Peterborough Lietuvių Bendruomenė.
Peterborough lietuvių bendruomenė skatina, prašo ir masina visus, ne tik Peterborough, ne tik Anglijos ir ne tik lietuvius, galinčius norinčius ir abejojančius prisidėti prie Peterborough lietuvių bendruomenės rengiamos akcijos „Atgal į savo pirmą mokyklą“ bei prisidėti ir padėti naujais ir šiltais drabužiais bei avalyne, kuriais vėliau bus gražiai bei šiltai papuošti Lietuvos pradinukai.
 
Su Peterborough lietuvių bendruomene galite susisiekti šiais kontaktais:
 
Facebook‘o paskyroje: Peterborough Lietuvių Bendruomenė
 
Skambinkite, rašykite trumpąsias žinutes telefonu: 07588514042.
 
 
 
  

Žymos: Anglijos lietuviai, labdaros akcija, Peterborough Lietuvių Bendruomen

Komentarai

Naujausi straipsniai