Tiesa.com   |   2019-07-11

Naujausiame „Tiesos“ numeryje – į kvapų pasaulį pasinėrusios E. Vaitkevičės išpažintis

  
Naujausiame „Tiesos“ numeryje – į kvapų pasaulį pasinėrusios E. Vaitkevičės išpažintis E. Vaitkevičė

Po atostogų vėl į darbus sugrįžusi „Tiesos“ komanda išleido naują savaitraščio numerį, kurį rengė su meile savo skaitytojams.

p;Šįkart „Tiesos“ viršelio tema – Lietuvos mokyklų sistema, reaguojanti į namo grįžtančių emigrantų srautus.
Jei pernai prieš mokslo metus viešumoje tik girdėjosi diskusijos, kurios mokyklos priims atvykstančius ar sugrįžtančius vaikus, tai šiemet prabilta ir apie pagalbą jiems adapatuotis samdomus papildomus mokytojus, ir apie pinigus mokykloms, priimančioms tokius vaikus, ir apie metodiką, kaip mokyti tokius vaikus. Taip pat kuriamas tinklas mokymo įstaigų, pritaikytų iš svetur atvykstantiems vaikams. „Tiesa“ domėjosi, kaip tokiose mokyklose organizuojamas mokymo procesas – pakalbino keleto tokių mokyklų atstovus.
 
„Tiesos“ interviu rubrikoje šįkart – pokalbis su Londone gyvenančia kvepalų kūrėja Egle Vaitkeviče. Savaitraščiui Eglija papasakojo, kaip jai, prieš šešerius metus dar sunkiai kalbėjusiai angliškai, Didžiojoje Britanijoje pavyko pradėti verslą, ir atskleidė šiandieninės sėkmės užkulisius.
 
Nišinius kvepalus kurianti moteris, paklausta, ar mados tendencijos turi įtakos kvepalų industrijai, atsakė: „Galima nesunkiai atskirti XX a. dešimtojo dešimtmečio kvepalus nuo XXI a. pirmojo dešimtmečio. Dabar vis dar populiarūs saldūs, ryškios medienos, ambros, muskuso natų perpildyti kvepalai. Nišinių kvepalų rinka yra laisvesnė, bet joje irgi daug komercijos ir pataikavimo, daug gražaus melo ir pelno vaikymosi.“
 
O apie savo pastangas šioje rinkoje siekti pripažinimo Londono lietuvė, kadaise blizgėjusi Lietuvos pramogų pasaulyje, kalbėjo taip: „Investavau savo pinigus, neėmiau paskolų, tad mano biudžetas verslo pradžiai buvo labiau nei kuklus. Kiekvienas centas buvo dedamas atgal į verslą medžiagoms pirkti, mokesčiams. Sumažinau iki minimumo savo asmenines išlaidas ir taip sugebėjau išsilaikyti metus. Dabar jau turiu keletą butikų JAE ir Europoje, kurie perka mano kvepalus. Nuo rudens jau susitariau su vienu nišinių kvepalų pardavėju JAV, tad bus galima mano kvepalų įsigyti ir Amerikos žemyne. Įkūriau internetinę parduotuvę ir sėkmingai siunčiu kvepalus į visas ES šalis.“
Tiesa, kelyje į sėkmę nebuvo viskas taip jau aišku ir paprasta. „Verslą kurti Didžiojoje Britanijoje yra kone lengviausia iš visų ES valstybių. Atidariau įmonę per pusę valandos, nemokamai, po savaitės jau turėjau sąskaitą ir biuro adresą. Tačiau kuriant kvepalų laboratoriją, prekės ženklą sunkumų buvo daugiau, nei tikėjausi. Keletą kartų buvau tiek nusivylusi, kad maniau, jog palūšiu...“, – „Tiesos“ žurnalistei Justei Juškevičiūtei prisipažino E. Vaitkevičė.
 
Penktadienį Vilniuje vyks Lietuvos prezidento inauguracijos ceremonija. Ją tiesiogiai savo paskyroje transliuos ir „Tiesa“. O kol kas savaitraštyje „Tiesa“ siūloma pasiskaityti šventės scenarijų. Jame – nemažai dėmesio išeivijos lietuviams.
 
 
Naujausiame „Tiesos“ numeryje tai pat:

Gyvenimo Anglijoje aktualijos

Lietuvė, dalyvavusi nuo birželio pabaigos Tbilisyje vykstančiuose protestuose

Šeštadienį Maskva į dangų leis fejerverkus Vilniaus užėmimo proga

Vandalai apipaišė E. Dragūno namą

Kodėl gražuolės teka už pabaisų?

JK gatvėse – piniginės, pilnos pinigų

Manote, kad jūsų mobilusis nepraleidžia vandens? Klystate

Artimiausi renginiai, horoskopas, anekdotai ir klasifikuoti skelbimai
  

Žymos: Tiesa, laikraštis Tiesa, nemokamas laikraštis, savaitraštis,

Komentarai

Naujausi straipsniai