Tiesa.com   |   Barbora Grigaliūnaitė   |   2016-04-21

Londono mero rinkimai: už ką balsuosite jūs?

  
Londono mero rinkimai: už ką balsuosite jūs? Šiemet Londono mero rinkimuose dalyvauja kaip niekada daug kandidatų.

Jau visai netrukus, gegužės 5-ąją, Londoną sudrebins sostinės mero ir Londono asamblėjos (angl. The London Assembly) rinkimai, kuriuose kviečiami balsuoti visi londoniečiai. Šiemet Londono mero rinkimuose dalyvauja kaip niekada daug kandidatų. Nepraleiskite progos išreikšti savo nuomonę, nes sostinės ateitis priklauso nuo visų Londono gyventojų.

„Tiesa“ pristato galimus būsimuosius miesto vadovus, kad galėtumėte išsirinkti geriausią.
Vyksiančiuose rinkimuose londoniečiai turės išrinkti naujus miesto vadovus: Londono merą ir 25 Asamblėjos narius.
 
Pagrindinė Londono mero pareiga – paversti JK sostinę geresniu miestu. Šią reikšmingą poziciją užimantis asmuo ne tik taps naujuoju didmiesčio veidu, bet ir kasdien rūpinsis, kad miestas taptų patrauklesnis visiems jame besilankantiems, gyvenantiems ir dirbantiems žmonėms.
 
Londono mero darbas susideda iš daugelio aspektų, tačiau svarbiausi – tinkamas daugiamilijoninio biudžeto paskirstymas ir Londono vardo garsinimas visame pasaulyje.
 
Svarbu paminėti, kad Londono meras nėra atsakingas už viską, kas vyksta mieste. Didelę atsakomybės naštą neša rajonų savivaldybės: jos atsakingos už socialinius būstus ir paramą, mokyklas, šiukšlių surinkimą, gatvių valymą, automobilių stovėjimo leidimus, gimimų, mirčių ir santuokų liudijimus ir pan.
Londono asamblėja veikia kaip londoniečių akys ir ausys. Asamblėja analizuoja mero veiksmus bei taikomas strategijas siekdama išsiaiškinti, ar tai naudinga miestui ir ar atitinka visuomenės interesus. Asamblėjos nariai taip pat atstovauja londoniečiams, nagrinėja svarbiausius klausimus ir problemas bei rūpinasi, kad mieste vyktų būtini pokyčiai.
 
Londono meras yra atsakingas už 17 mlrd. svarų biudžetą, iš kurio pinigai skiriami miesto transportui, policijai ir ugniagesiams finansuoti, prieinamiems būstams statyti bei miesto ekonomikai skatinti ir kitoms problemoms spręsti.
 
Pagrindinė Londono mero pareiga – paversti JK sostinę geresniu miestu. Pagrindinė Londono mero pareiga – paversti JK sostinę geresniu miestu.
 
Kandidatai į Londono merus
Sian Rebecca Berry (Žalioji partija, angl. Green Party)
 
Šūkis Gerų idėjų galia
Sian Berry Sian Berry
 
Programa
 
Žmonėms tikrai prieinamas būstas, kurio statyba rūpintųsi vietinės savivaldybės, kooperatyvai ir gyvenamųjų namų bendrijos. Londono nuomininkų sąjungos padedama S. R. Berry nori įteisinti nuomos kainos kontrolę bei užtikrinti daugiau teisių nuomininkams.
 
Sieks užtikrinti sąžiningas Londono transporto kainas bei sumažinti bilietų kainas kai kuriose zonose. Taip pat sieks sukurti transporto bilietus, su kuriais būtų galima keliauti visomis Londone kursuojančiomis viešojo transporto priemonėmis (metro, autobusais, traukiniais).
Žada remti smulkųjį verslą Londone ir sukurti atsparesnę vietinę ekonomiką.
 
Ši kandidatė taip pat planuoja daugiau dėmesio skirti policijos veiklai bendruomenėse sprendžiant neapykantos nusikaltimus bei remiant jaunimą.
 
„Mes turime viziją ir praktiškų, veiksmingų idėjų, kurios yra reikalingos Londonui“, – trumpai pristatydama savo idėjas jau ne kartą yra sakiusi S. R. Berry.
 
Davidas Furnessas (Nacionalinė Britanijos partija, angl. British National Party)
David Furness David Furness
 
Programa
 
Sustabdyti visą tolimesnę imigraciją – jokios amnestijos nelegalams ir politiniams pabėgėliams.
 
Sustabdyti trečiojo Heathrow‘o oro uosto pakilimo tako statymą.
 
Sustabdyti traukinių linijos „Crossrail 2“ stoties Chelsea rajone Kings Roado gatvėje statymą.
 
Vietiniai būstai – vietiniams gyventojams.
 
Apsaugoti socialinį būstą – pirmenybę teikti žmonėms, ne pelnui.
 
Britų darbai – britų darbuotojams.
 
„Per didelė miesto populiacija, socialinių būstų stoka, trūkstamos vietos mokyklose, perpildytos ligoninės, spūstys gatvėje – visa tai yra nekontroliuojamo imigracijos srauto sukeltos problemos, kurias rengiuosi aktyviai spręsti“, – dėsto D. Furnessas.
 
George’as Galloway‘us (Pagarbos partija, angl. Respect)
 
Šūkis Stiprus balsas Londonui
George Galloway George Galloway
 
„Londonas – pasaulio miestas, todėl jam reikalingas charakteringas meras – ne skaičiavimo mašina ar robotas. Meras nustato šio miesto toną. Mūsų tonas būtų taika, teisingumas ir lygybė“, – savo prisistatyme rašė G. Galloway’us.
 
Pasak politiko, Londonas turi priklausyti visiems – nesvarbu, iš kur atvykote, kokia jūsų odos spalva, nesvarbu, ar jūs esate religingas, ar ne.
 
G. Galloway’us taip pat yra Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES šalininkas.
 
Paulas Goldingas (Pirmos Britanijos partija (angl. Britain First)
 
Šūkis Pirmenybė D. Britanijos žmonėms
Paul Golding Paul Golding
 
8 punktų planas Londonui:
 
1. Būsto pirmenybė britams
2. Britanijos darbai – britams darbuotojams
3. Ištraukti D. Britaniją iš Europos Sąjungos „supervalstybės“
4. Pažaboti islamiškąjį ekstremizmą
5. Suteikti būstą 3 tūkst. Londono benamių veteranų
6. Skatinti britų kultūrą ir krikščionybę
7. Sustabdyti imigracijos antplūdį
8. Padidinti neįgaliesiems ir pensininkams skiriamas biudžeto išlaidas
 
Jau kelerius metus P. Goldingo aktyviai vykdoma kampanija siekiama Londone sustabdyti terorizmą ir paversti sostinę saugesne vieta gyventi.
 
Gegužės 6 d. Londoną sudrebins sostinės mero ir Londono asamblėjos rinkimai. Gegužės 6 d. Londoną sudrebins sostinės mero ir Londono asamblėjos rinkimai.
 
Zacas Goldsmith‘as (Konservatorių partija, angl. The Conservative Party)
 
Šūkis Už geresnį Londoną
Zac Goldsmith Zac Goldsmith
 
Pasak politiko, tik esant stipriai ekonomikai, kompetentingam valdymui bei geriems santykiams su Vyriausybe Londonas gali tapti puikesniu miestu.
 
Programa
 
Pradėti spręsti būsto krizę ir iki 2020-ųjų padvigubinti būstų statybą (iki 50 tūkst. būstų), suteikti londoniečiams pirmenybę įsigyjant būstą Londone. Pasirūpinti, kad didelė dalis būstų būtų skirti nuomoti, o ne parduoti.
 
Pagerinti Londono transporto patikimumą užtikrinant, kad naktinis metro pradės veikti. Gerinti priemiesčių traukinių paslaugų kokybę. Apsaugoti „laisvės pasą“ (angl. Freedom pass).
 
Pagerinti Londono gyvenamąją aplinką nuo plėtros apsaugant žaliąsias miesto zonas; sugriežtinti kovos su oro tarša taisykles; skatinti „žalesnes“ transporto priemones bei saugų važiavimą dviračiais.
 
Pasirūpinti Londono saugumu: finansuoti rajonų policijos pareigūnus, kovoti su nusikalstamumo priežastimis, o ne pasekmėmis, naktį skirti daugiau viešame transporte patruliuojančių policijos pareigūnų.
 
Pasak Z. Goldsmitho, visa tai įmanoma pasiekti nepadidinus savivaldybių mokesčio gyventojams (angl. Council tax).
 
Lee Elis Harrisas (partija „Kanapės saugesnės nei alkoholis“, angl. Cannabis is Safer Than Alcohol)
Lee Harris Lee Harris
 
79-erių Lee Harrisas – pažįstamas veidas Vakarų Londone, žymiojoje Portobello gatvėje. Kandidatas į Londono merus sostinėje gyvena nuo 1956-ųjų.
 
L. Harrisas nugyveno įdomų gyvenimą – buvo aktorius, dramaturgas ir netgi kovos su narkotikais srities darbuotojas.
 
Siekdamas tapti Londono meru L. Harrisas drąsiai sako, jog nori įteisinti kanapių vartojimą. Pasak spalvingos asmenybės, nuomonę jis pakeitė savo akimis įsitikinęs, kaip prieš narkotikus nukreipti įstatymai žaloja žmones ir kenkia. Dabar vyras palaiko sveiką, į bendruomenes nukreiptą ir faktais paremtą kanapių auginimo ir naudojimo politiką.
 
Sadiq‘as Amanas Khanas (Darbo partija, angl. Labour Party)
Sadiq Khan Sadiq Khan
 
„Londonas man suteikė galimybę iš socialiniame būste užaugusio berniuko tapti sėkmingu verslininku bei Transporto ministru. Siekiu tapti Londono meru, kad tą patį galėčiau pasiūlyti kiekvienam londoniečiui“, – savo programoje rašo S. Khanas.
 
Programa
 
Socialiniame būste užaugęs vaikas, kuris padės išspręsti būsto krizę.
 
Autobuso vairuotojo sūnus, kuris sustabdys nuolat kylančias transporto kainas.
 
Britas musulmonas, kuris užtikrins sėkmingą kovą su ekstremistais.
 
Patyręs verslininkas, kuris padės įmonėms Londone pasiekti sėkmės.
 
Šeimos žmogus, kuris padės Londonui tapti geresne vieta gyventi.
 
Ankit Love (Vienos meilės partija, angl. One Love Party)
Ankit Love Ankit Love
 
Ankitas Love‘as – jauniausias kandidatas į Londono merus. Jis apie savo programos planus daug nešneka, vis dar išlieka itin tylus ir paslaptingas. Oficialiai paskelbta vienuolika A. Love‘o programos punktų:
1. Pastatyti Kinijos tipo dangoraižius;
2. Milijonas naujų būstų per ketverius metus;
3. Legalizuoti kanapes;
4. Daugiau dėmesio skirti kovai su oro užterštumu;
5. Daugiau dėmesio skirti Londone gyvenančio jaunimo reikmėms;
6. Viešajame transporte – automobiliai be vairuotojų;
7. Viešojo transporto nuolaidos miesto gyventojams;
8. Didesnė būstų pirkėjų kontrolė;
9. Nemokamas išsilavinimas;
10. Daugiau namų su saulės baterijomis;
11. Dronų naudojimas infrastruktūrai prižiūrėti.
 
Caroline Valerie Pidgeon (Londono liberalai demokratai)
Caroline Pidgeon Caroline Pidgeon
 
Programa
 
Įveikti būsto krizę: pastatyti 200 tūkst. naujų būstų, nuomininkams suteikti daugiau teisių, sugriežtinti nelegalios būstų nuomos kontrolę.
 
Londonas turi būti saugesnis miestas, o tai padės užtikrinti didesnės pareigūnų pajėgos. Policininkų skaičius turi padidėti iki 3 tūkst. Daugiau finansavimo skirti su jaunimu dirbantiems socialiniams darbuotojams.
 
Užtikrinti vaikams puikią gyvenimo pradžią: paruošti daugiau kvalifikuotų vaikų priežiūros specialistų ir pasiūlyti daugiau pomokyklinių užsiėmimų.
 
Pigesnis viešasis transportas. Vienos valandos transporto bilietai bei nuolaidos bilietams ne piko metu.
 
Sophie Walker (Moterų lygybės partija, angl. Women's Equality Party)
Sophie Walker Sophie Walker
 
Sophie Walker teigimu, jos keturių punktų programa Londoną pavers pažangiausiu miestu pasaulyje.
 
Programa
 
Kad dirbti apsimokėtų. Pernai londonietės uždirbo 70 mlrd. svarų mažiau nei londoniečiai. Darbas taps lankstus, paaukštinimas sąžiningas, užmokestis lygus, moterys uždirbs daugiau.
 
Sustabdyti smurtą prieš moteris ir mergaites. Praėjusiais metais Londone įvykdyta 4 tūkst. išprievartavimų, buvo 70 smurto šeimose atvejų. Didžiausi prioritetai – prevencija ir teisingumas.
 
Prieinama priežiūra. Vaikų priežiūros paslaugos Londone trečdaliu brangesnės nei visoje šalyje. Daugelis moterų taip pat rūpinasi vyresnio amžiaus ar neįgaliais giminaičiais. Programoje – vaiko nuo 9 mėn. priežiūra ir būtinoji parama globėjams.
 
Transportas visiems. Londono transportas taps prieinamas visiems: investuoti į erdvesnius autobusus, kuriuose būtų vietos vaikų ir neįgaliųjų vežimėliams, taip pat skirti daugiau lėšų dviračių eismui plėtoti.
 
Peteris Robinas Whittle‘as (JK Nepriklausomybės partija, UKIP)
Peter Whittle Peter Whittle
 
UKIP kandidatas į Londono merus siekia kovoti su milžiniška imigracijos problema, būsto krize ir nusikalstamumu.
 
Programos punktai:
● Uždaryti atviras sienas ir pristatyti australiško stiliaus taškų sistemą.
● Daugiau būstų visame Londone, ir pirmenybė jais apsirūpinti londoniečiams.
● Nutraukti lėšas imigrantų vertėjams ir pinigus investuoti į bendruomenes.
● Remti policijos galimybę gatvėje sustabdyti ir apieškoti įtartinus asmenis.
● Sumažinti imigraciją ir užsieniečiams priklausančių būstų Londone skaičių.
 
Prince‘as Zylinskis, nepriklausomas kandidatas
Prince Zylinski Prince Zylinski
 
Londone gimęs lenkų aristokratas Prince‘as Zylinskis savo kandidatūrą į Londono merus iškėlė kaip protestą ir atsaką UKIP lyderiui Nagelui Farage’ui. Kaip pats teigia, jis nori paneigti dirbtinai kuriamus stereotipus apie Rytų europiečius, sudarančius solidžią Londono gyventojų dalį.
 
 
  

Žymos: Rinkimai, Barbora Grigaliūnaitė, Londono meras

Komentarai

Naujausi straipsniai