Tiesa.com, Justė Juškevičiūtė   |   2019-05-16

D. Virbilaitė: tarp Londono ir Vilniaus

  
D. Virbilaitė: tarp Londono ir Vilniaus
© Asmeninio albumo nuotr.
Donata Virbilaitė

Prieš daugiau nei dešimtmetį realybės šou „Kelias į žvaigždes“ išgarsėjusi atlikėja Donata Virbilaitė pirmuosius šlovės spindulius iškeitė į emigrantės duoną. Visgi šiandien po aštuonerius metus trukusių kelionių ji grįžta į Lietuvą. Tačiau Donata juokiasi, kad jos gyvenimas aukštyn kojomis verčiasi kone kiekvieną dieną.

Suklestėjus „pupytėms“, tapo nereikalinga
D. Virbilaitė emigrantės duoną pradėjo krimsti Turkijoje, tačiau po keleto metų dėl ten susiklosčiusios politinės padėties nusprendė laimės ieškoti Londone. Paklausus, kodėl nesugrįžo į Lietuvą, atlikėja atsakė, kad dar nebuvo laikas – norėjosi nusikratyti scenoje jai priklijuotos „ugninės mergaitės“ etiketės.
 
„Labai norėjau kurti tokią muziką, kokia man patinka. Dabar aš, aišku, suprantu, kad tos etiketės niekada nenusiimsiu ir jau net nebebandau, bet tuomet atrodė kitaip. Man tiesiog buvo uždaromos visos durys, nes kitokios manęs šou verslas nenorėjo įsileisti. Tąkart atėjo dailių „pupyčių“ era ir apkūnios, ryžos buvo tiesiog nebeįdomios. Dėl to aš nusprendžiau leisti visiems atsikvėpti, kol jie paprasčiausiai pakeis nuomonę arba nebekreips dėmesio į tokius dalykus, kaip etiketės ar įvaizdžiai. Tiesiog norėjau padaryti pertrauką“, – prisimena ji.
 
Visgi su viltimi išvykusi ieškoti geresnio gyvenimo Donata greitai susidūrė su realybe. Gyvenimo Londone pradžia nebuvo lengva – merginai teko apsigyventi pas draugę ir iškart imtis alinančių darbų, kad galėtų pragyventi. „Nemėgau šito miesto, nenorėjau čia būti, bet tiesiog buvau. Galvojau, pabandysiu. Dirbau po 5–6 dienas per savaitę“, – prisiminimais dalijasi pašnekovė.
 
Laikui bėgant, sunkus darbas atnešė vaisių – Donata pradėjo kopti išsvajotais dainininkės karjeros laiptais ir koncertuoti populiariausiuose Anglijos baruose bei koncertų salėse. „Tikrai dažnai dalyvavome ir geruose radijo festivaliuose, važiavome į Vokietiją, Londone turėjome nemažai koncertų prestižinėse vietose, pavyzdžiui, „Hundred club“. Tai yra vieta, kur karjerą pradėjo visi, net „Metallica“, – primena žinoma moteris.
Donata Virbilaitė Donata Virbilaitė
 
Planuose – dar viena vokalo studija
 
Šiandien D. Virbilaitė gyvena tarp Vilniaus ir Londono. Vilniuje ji su griausmu grįžta į šou pasaulį ir kremta plius dydžio modelio duoną, o Londone veda vokalo pamokas savo muzikos studijoje „Dloud“. Donata šypsosi, kad visą gyvenimą kartojo, jog niekada nebus mokytoja, bet čia tuoj pat prisimena populiarų posakį – tu planuoji, o Dievas juokiasi.
 
Per patį karjeros piką iš Lietuvos išvykusi atlikėja atvirauja, kad po ilgos pertraukos į didžiąją sceną Lietuvoje sugrįžti nėra paprasta. Visgi Donata dėl to nesuka sau galvos ir įvykių neskubina. „Nėra lengva, bet aš ir nesiveržiu visu pajėgumu. Ramiai dirbsiu, eisiu tikslo link ir žiūrėsime, kas iš to išeis“, – šypteli ji.
Tiesa, D. Virbilaitė pabrėžia, kad veiklų jai tikrai netrūksta, tačiau ne visos jos teikia tokias pajamas, kokių norėtųsi. „Veiklos šiemet numatyta nemažai. Kovo pabaigoje su mergaitėmis „Bing Bang“ filmavome „Eurovizijoje“ atliktos dainos klipą, tad dabar tenka jį montuoti. Be to, galvoju atsidaryti muzikos studiją Lietuvoje, tačiau kol kas tai – tik planai. O dar ir kaip modelis dalyvauju įvairiuose grožio projektuose“, – apie jau esamus ir būsimus darbus pasakoja ji.
Lietuvoje trūksta tolerancijos
 
Prakalbusi apie plius dydžio modelio karjerą, Donata prasitaria, kad Lietuvoje apvalesnių formų modeliams įsitvirtinti vis dar nėra lengva.
 
„Labai norėčiau, kad apvalesnių kūno formų modelio karjera Lietuvoje būtų realus dalykas, tačiau daugelis mūsų šalies dizainerių ir stilistų vis dar to kratosi. Netgi dalyvaudama kai kuriuose televizijos renginiuose žinau, kad reikės visą aprangą atsinešti pačiai, nes stilistai neturės ką pasiūlyti. Ir tikrai nėra taip, kad didesnių dydžių drabužių nėra kur įsigyti, tiesiog mūsų moterys yra labai įspaustos į rėmus – visos turi būti lieknos it smilgelės“, – žodžių į vatą nevyniojo Donata.
 
Donata Virbilaitė Donata Virbilaitė
 
Pasak atlikėjos, nuo pat karjeros pradžios ji jautė, kad jos misija – parodyti, jog visos moterys yra gražios, nesvarbu, kokius skaičius rodo svarstyklės.
„Aš visada gana aktyviai propagavau pozityvumą ir skatinau žmones atsikratyti kompleksų, nes jie paprasčiausiai trukdo ramiai gyventi. Dabar stengiuosi nuteikti panašaus tipo moteris būti laisvesnes ir mylėti save, nepaisant papildomų kilogramų. Mes visos esame gražios, nesvarbu, esame lieknos ar putlesnės“, – šypteli ji.
 
Visgi čia atlikėja priduria, kad po kelerių metų, praleistų emigracijoje, jai atrodo, jog Lietuvoje tolerantiškų žmonių ne daugėja, o mažėja.
 
„Man labai liūdna, skaudu ir gėda, kad piktų, netolerantiškų žmonių ne mažėja, o daugėja. Aš vaikystėje ir paauglystėje nesulaukdavau tiek patyčių, kiek jų sulaukiu dabar iš suaugusių žmonių. Grįždama į Lietuvą būtent per „Dydžio revoliuciją“ tikrai tikėjausi daugiau pozityvumo, kosmopolitiškumo, o labiausiai tolerancijos, tačiau pastarojo dalyko pas mus trūksta labiausiai“, – apmaudo neslepia D. Virbilaitė.
 
Nori iškaršti kailį jaunimui
 
Visgi ne tik tolerancijos stoka, bet ir pramogų pasaulis po kelerius metus trukusios emigracijos sugrįžusią atlikėją nustebino. Tiesa, ne visai maloniai.
 
„Man buvo labai keista patirti, kad anksčiau pramogų pasaulyje viskas buvo paprasčiau ir šilčiau. Žmonės taip stipriai nelipo vieni kitiems per galvas. Ir niekas neriesdavo nosies dėl daugiau žmonių koncertuose ar ilgesnio pasirodymo televizijoje. Kažkaip visi labai gražiai pasidalydavome tiek eterio laiką, tiek koncertus, tiek darbus.
 
O dabar jaunimas mane stebina. Nors ne tik jaunimas, bet ir dalis mano kartos atlikėjų, šiuo metu pasiekusių savo olimpą. Oi, kaip norėčiau daugumai jų gerai iškaršti kailį, kad išmoktų gerbti kitus ir įvertinti žmonių darbus.
 
Dabar daugelis, surinkę milijoną peržiūrų, užriečia nosį ir sako, kad jie nusipelnė visų mūsų dėmesio, pripažinimo ir pinigų. Reikia suvokti, kad šiais laikais populiarioji muzika yra tokia trapi ir laikina, kad vieną dieną gali būti ant kalno, o jau rytoj kristi į bedugnę.
 
Žvelgdama iš dabarties perspektyvos ir prisimindama realybės šou laikus, jaučiuosi labai dėkinga scenos grandams, kurie mūsų kartą globojo, mumis tikėjo ir stengėsi parodyti, kas iš tiesų yra geras šou verslas“, – sako ji.
 
  

Žymos: Muzika, Dainininkė, Donata Virbilaitė, atlikėja, emigrantė, lietuvė,

Komentarai

Naujausi straipsniai