Tiesa.com   |   Youtube.com   |   2017-04-11

Pasidaryk pats: Velykų dekoracijos iš siūlų

  
Pasidaryk pats: Velykų dekoracijos iš siūlų
© youtube.com
Pigios Velykinės dekoracijos puikiai papuošia namus.

Artėjant gražiausiai pavasario šventei bene visi stengiamės pasipuošti namus. Mieliausios ir pigiausios dekoracijos – pasigamintos pačių. O jei prie jų prisidėti gali ir vaikai, smagus tampa ir gamybos procesas, ir daugybę metų atmintyje išliekantys prisiminimai.

Šventines dekoracijas galima pagaminti iš paprastų siūlų bei nedidelių balionėlių, tereikia truputį laiko ir kantrybės. Procesas toks paprastas, kad su juo be vargo susidoros ir patys mažiausieji.

Dekoracijoms prireiks:
• Mažų pripučiamų balionėlių.
• Įvairių spalvų siūlų siuvinėjimui
• Pusės puodelio miltų.
• Dviejų valgomųjų šaukštų krakmolo
• Puodelio šalto vandens
 
Maži balionėliai Maži balionėliai
Siūlai siuvinėjimui Siūlai siuvinėjimui
Balionas pripučiamas kiaušinio formos. Balionas pripučiamas kiaušinio formos.
 
Gaminimas:
 
Pripūskite turimus balionėlius, kad jie įgautų kiaušinio formą. Pusę puodelio miltų dubenyje sumaišykite su dviem šaukštais krakmolo ir puodeliu šalto vandens. Viską gerai išplakite, kad neliktų gumuliukų. Skystį supilkite į mažesnį indelį, kuriame galėsite mirkyti siūlus.
Siūlai mirkomi miltų mišinyje. Siūlai mirkomi miltų mišinyje.
 
Vyniokite siūlą palei indelio kraštus, ratu, kad siūlas nesuliptų ir nesusipainiotų. Po keletos minučių, kai siūlas prisigers skysčio, uždėkite laisvą jo galą ant baliono ir sukite balioną aplink. Tuomet sukite balioną įvairiomis kryptimis, kad siūlas jį apkibtų ir sudarytų voratinklio formą. Vieno siūlų pakelio pakanka apvynioti vienam balionėliui.
Sukdami balioną vyniojame siūlą. Sukdami balioną vyniojame siūlą.
Apvyniotą balioną pakabinkite išdžiūti. Geriausia juos palikti nakčiai, kad visiškai išdžiūtų. Kai kiaušinis prilietus pakankamai kietas, smeigtuku susprogdinkite jo viduje esantį balionėlį. Sprogusį balioną lengvai ištrauksite pro siūlų tinklo tarpus.
Siūlą apvyniojame lyg voratinklį. Siūlą apvyniojame lyg voratinklį.
 
Tokius kiaušinius galima sukabinti į girliandą, išdėlioti namuose, papuošti šventinį stalą ar surišti į vainiką ir pakabinti ant durų.
Džioviname balionus per naktį. Džioviname balionus per naktį.
 
  

Žymos: Velykos, rankdarbiai

Komentarai

Naujausi straipsniai