Parengė Evelina Uždavinytė   |   2010-05-27

Gabiausi abiturientai nori studijuoti užsienyje

  
Gabiausi abiturientai nori studijuoti užsienyje

Net 16 proc. geriausių Lietuvos abiturientų rengiasi studijuoti kitų šalių aukštosiose mokyklose.

ent="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">

Tai paaiškėjo Lietuvos studentų atstovybių sąjungai atlikus geriausiai įvertintų Lietuvos mokyklų apklausą apie abiturientų pasirinkimą studijuoti užsienyje.

36 iš 50-ies geriausių šalies mokyklų (pagal žurnalo „Veidas“ 2009 metais atliktą tyrimą) pateikė duomenis, pagal kuriuos abiturientų emigracija mokyklose svyruoja nuo 2 iki beveik 60 proc. Labiausiai studijas ne Lietuvoje linkę rinktis Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos mokyklų mokiniai.

„Kadangi atsakingos institucijos emigruojančių abiturientų duomenų nerenka, mums kilo idėja atlikti geriausių šalyje vidurinių mokyklų apklausą. Pastebėjome, kad stipriausiose vidurinėse mokyklose ketinančių išvykti svetur skaičius siekia net 60 proc. Nors nedideliuose miestuose šie skaičiai mažesni, ateityje jie tik augs“, – situaciją komentuoja LSAS prezidentas Arūnas Mark.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga pažymi, kad šiemet, kaip ir kasmet, sulaukiama ypač daug moksleivių klausimų apie galimybes studijuoti užsienio aukštosiose mokyklose, jų kokybės palyginimą su lietuviškomis. Dauguma klausiančiųjų kreipiasi jau įsitikinę, jog tęsti mokslus Lietuvoje – prastas pasirinkimas.

„Lietuvoje į abiturientų, jaunimo emigraciją kreipiama per mažai dėmesio: išvažiavo – gerai, įgis naujos patirties. Tik pastebime didesnę problemą – pasirinkusieji studijas iškart po mokyklos baigimo įsitvirtina ir baigę studijas dažniausiai nebegrįžta. Taip pat stebina ir tai, kad didėjančiam „protų nutekėjimo“ reiškiniui neskiriama pakankamai dėmesio, netgi vengiama apie tai kalbėti. Dažnu atveju išvykusieji jaučiasi labiau reikalingi pasirinktoje šalyje nei mūsų valstybėje“, – teigia Arūnas Mark. 

LSAS inicijuotoje apklausoje dalyvavo kiek daugiau nei 3,5 tūkst. abiturientų, iš kurių beveik 600 ketina išvykti į užsienį. Daugiausiai studijuoti užsienyje ketinančių yra KTU gimnazijoje (59 proc.), Kauno Basanavičiaus vidurinėje mokykloje (59 proc.) bei Vilniaus M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje (41 proc.). Kas antroje apklaustoje mokykloje išvykti ketina daugiau nei 15 proc. abiturientų. Apklausa vykdyta gegužės 10–19 dienomis.

 

 


 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai