Tiesa.com   |   2017-07-27

„Žalgirio“ fanas Londone: „Ilgai laukėme tokios šventės“

  
„Žalgirio“ fanas Londone: „Ilgai laukėme tokios šventės“
© Asmeninio archyvo nuotr.
E. Zaranka.
Žinant, kiek lietuvių gyvena Londone, seniai buvo laikas mums surengti tokią šventę, kaip „Žalgirio“ rungtynės

Rugsėjo 22 dieną Londone įvyksiančios Kauno „Žalgirio“ ikisezoninės rungtynės bus didžiulė šventė visiems Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems krepšinio sirgaliams iš Lietuvos – garsiausia šalies ekipa suvienys visus iki vieno.

Apie 8 tūkst. sirgalių talpinančioje „Copper Box“ arenoje rugsėjo 22-ąją, 19 val. „Žalgiris“ jėgas išbandys su Lenkijos vicečempione Torūnės „Polski Cukier“ ekipa.
Bilietams sparčiai tirpstant pastebima, kad ne veltui „Žalgiris“ vadinamas visos Lietuvos komanda – emigravę lietuviai šių rungtynių pasižiūrėti rinksis iš visos Jungtinės Karalystės. Vardan galimybės pamatyti šią dvikovą tautiečiai yra pasiryžę sukarti šimtus mylių ir kooperuojasi į grupes ir ruošiasi atvykti iš miestų, esančių net už pusšeštos valandos kelio nuo Londono.
Londone gyvenantis Evaldas Zaranka – „Žalgiro“ sirgalius iki kaulų smegenų, todėl bilietas į rugsėjo 22-osios rungtynes jau seniausiai guli jo kišenėje. Vyro teigimu, šios varžybos taip suvienijo tautiečius, kad Kauno komandos ateis palaikyti net tie, kurie gimtinėje buvo skirtingose barikadų pusėse bei sirgo už kitas komandas.
 
„Jau turime bilietus į šias rungtynes, žinau, kad tarp „Žalgirio“ palaikyti ateisiančių žmonių bus ir tokių, kurie yra Vilniaus „Lietuvos ryto“ gerbėjai.
 
Žinant, kiek lietuvių gyvena Londone, seniai buvo laikas mums surengti tokią šventę, kaip „Žalgirio“ rungtynės, juk komandą matome labai retai. Į Lietuvą grįžtu 3-4 kartus per metus, tačiau ne visada mano viešnagės ir komandos varžybų laikas sutampa, todėl ne visada galiu pamatyti rungtynes.
 
Labai geras ir sveikintinas sprendimas visomis prasmėmis. Tai įvykti turėjo jau labai seniai. „Žalgiris“ kai kuriems sirgaliams reiškia daugiau nei krepšinį, sukelia sentimentus, primena pasipriešinimą sovietams“, – apie į Londoną atvykstantį „Žalgirį“ kalbėjo E. Zaranka, anksčiau savo mylimą komandą palaikydavęs ne tik namų, bet ir išvykų rungtynėse, iš arti matęs garsiąsias komandos fanų grupuotes „Green Death“, „Green White Boys“ ir „Green Legion“.
E. Zaranka su „Žalgirio“ fanų komanda. Asmeninio archyvo nuotr. E. Zaranka su „Žalgirio“ fanų komanda. Asmeninio archyvo nuotr.
Anot jo, išeivijoje lietuviai nesiburia į atskiras grupes, sergančias už skirtingas Lietuvos komandas: krepšinis suvienija visus.
„Anksčiau lyg ir buvo bandymų grupuotis, tačiau yra Lietuvos krepšinio sirgaliai ir tiek. Mes organizuotai renkamės į vietinius barus stebėti „Žalgirio“ rungtynes susirenka nuo 30 iki 60 žmonių. Kai žaidžia Lietuvos rinktinė, sporto bare „Walkabout Temple“ įkuriama atskira teritorija lietuviams, susirinkdavo ir tūkstantis žmonių. Rekordas – 1200 sirgalių“, – pasakojo Londono lietuvis.
 
E. Zaranka užsiminė, kad Londone esančiuose lietuviškuose baruose ne visada yra galimybė stebėti tokių turnyrų, kaip, pavyzdžiui, „Eurolyga“ rungtynes – jeigu jos vyksta penktadienį, pirmenybė teikiama muzikai, o ne krepšiniui.
„Titanų mūšiu“ pavadinta dvikova, kurią organizuoja „Limestar Promotions“, o pristato Jungtinės Karalystės mažmeninės prekybos tinklas „Lituanica“, bus ne vienintelis reginys: žiūrovams taip pat išvys „Žalgirio“ šokėjų programą, JK lietuvių įkurtos krepšinio mokyklos „Baltic Stars“ pasirodymą bei kitas atrakcijas, turės galimybę susitikti su komandos atstovais.
 
  

Žymos: kauno žalgiris, kauno žalgiris Londone, evaldas zaranka

Komentarai

Naujausi straipsniai